Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zwolennicy Trumpa, rosyjscy oligarchowie i arystokraci finansują w Europie antygenderowych aktorów Nowości

Raport opublikowany przez Europejskie Forum Parlamentarne ds. Praw Seksualnych i Reprodukcyjnych ujawnia kwotę pieniędzy przeznaczoną na inicjatywy antyaborcyjne i LGBT.

W latach 2009-2018 54 organizacje wydały 702 miliony dolarów na działania antygenderowe w Europie – nowe dane pokazują, że roczne wydatki na walkę z płcią w regionie wzrosły w tym czasie czterokrotnie.

Raport „Wskazówka góry lodowej” autorstwa Dane Nilu Z Europejskiego Forum Parlamentarnego ds. Praw Seksualnych i Reprodukcyjnych ustalono, że przedstawiciele amerykańscy wydali 81,3 miliona dolarów. Środki z Federacji Rosyjskiej wyniosły 188,2 mln USD, a 437,7 mln USD pochodziło z samej Europy.

Wśród fundatorów są europejscy arystokraci, giganci wolności religijnej powiązani z Donaldem Trumpem, think tanki podziwiane przez brytyjskich polityków i sojusznicy rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

Raport ujawnia również, w jaki sposób organizacje „Astroturf”, które twierdzą, że są finansowane z publicznych darowizn, są w rzeczywistości wspierane przez sponsorów miliarderów.


Sieci Trampianowe

Dwaj z największych amerykańskich wydawców w Europie to: The Freedom Defender. oraz Amerykańskie Centrum Prawa i Sprawiedliwości (ACLJ). Oba mają europejskie ramiona – ADF International i Europejskie Centrum Prawa i Sprawiedliwości (ECLJ). Ta ostatnia ma też oddział w Moskwie, Słowiańskie Centrum Prawa i Sprawiedliwości (SCLJ), na czele którego stoi sojusznik Putina Władimir Riakowski.

Główny Konsultant ACLJ, Jay Sekulow, był adwokat Trumpa podczas przesłuchań w sprawie impeachmentu w 2020 r. ADF radykalnie zwiększył swoje europejskie wydatki w okresie analizowanym przez Datta. W 2011 r. wydała w regionie 657 tys. dolarów – do 2018 r. kwota ta wzrosła do 4,36 mln dol., w tym w Wielkiej Brytanii 448 436 funtów w 2019 r. Jej wydatki w analizowanym okresie wyniosły 23,2 mln dol.

Czwarty co do wielkości wydatek to ACLJ/ECLJ/SCLJ – wydatek 15,7 miliona dolarów w latach 2009-2018. ACLJ corocznie kieruje 1,2 miliona dolarów do swojej europejskiej spółki zależnej.

Obie organizacje angażują się w działalność prawniczą i realizują swoje antyaborcyjne, anty-LGBT cele poprzez spory sądowe. . Ich wspólna strategia dotycząca ustawy o prawach seksualnych i reprodukcyjnych oznacza, że ​​byli zaangażowani w 35 spraw wniesionych do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC) w latach 2009-2018.

READ  Wiadomości z wojny ukraińsko-rosyjskiej: Nakaz aresztowania Putina wydany przez MTK, ponieważ USA sprzeciwiają się chińskiemu planowi zawieszenia broni

Chociaż sklasyfikowany jako grupa nienawiści Przez Southern Poverty Law Center, Fundacja na rzecz Demokracji Afrykańskiej została niedawno przytoczona w białej księdze rządu Wielkiej Brytanii na temat wolności słowa na uniwersytetach i prowadzi kampanię na brytyjskich uniwersytetach na rzecz studentów i społeczności walczących z aborcją. Prowadzi również kampanię przeciwko tworzeniu „stref buforowych” wokół klinik aborcyjnych.

W analizowanym okresie Heritage Foundation wydała milion dolarów. Think Tank Radykalnej Prawicy jest ośrodkiem antyaborcyjnym, anty-LGBT i pro-Brexit, powiązanym z Parlamentem Konserwatywnym. Liam Fox W 2018 roku wygłosił doroczny wykład Margaret Thatcher o wolności w Fundacji w Waszyngtonie. David Davis, Nigel Farage i Owen Patterson wygłosili prelekcje w Fundacji. w 2018 roku, Boris Johnson Spotkał się z przedstawicielami organizacji.

Pieniądze napływające do Europy ze Stanów Zjednoczonych często pochodzą od zamożnych rodzin, takich jak Devos, Princes i Brothers’ Hut.

Betsy DeVos była sekretarzem edukacji podczas kadencji Trumpa jako prezydenta Stanów Zjednoczonych – w okresie, w którym postępy w zakresie molestowania seksualnego i praw osób LGBT w szkołach słabną. Rodzina ma majątek w wysokości 5,4 miliarda dolarów i prowadzi cztery organizacje charytatywne, które z kolei przekazały 691 milionów dolarów na europejski antygenderowy aktywizm za pośrednictwem Acton Institute i Federalnej Fundacji.

Jest także córką miliarderów Edgara i Elsy Prince Bruchwizen, którzy założyli Fundację Księcia, która wydała 49,8 miliona dolarów za pośrednictwem Acton Institute, ADF i Leadership Institute powiązanego z Mikem Pence za pośrednictwem jego fundacji. Brat Betsy DeVos, Eric Prince, założył firmę ochroniarską Blackwater Worldwide – w 2020 roku Trump pardon Czterech prywatnych ochroniarzy pracujących dla Blackwater zostało skazanych za masakrę w Bagdadzie.


Rosyjski kontakt

Badania Datty obejmują 186,7 mln dolarów finansowania dla rosyjskich oligarchów w ruchach antygenderowych w Europie w latach 2009-2018, przy czym wydatki po 2014 roku spadły z powodu sankcji nałożonych na kryzys krymski.

Głównymi wymienionymi oligarchami są Konstantin Małofiejew i Władimir Jakunin, obaj związani z Rosyjskim Patriarchalnym Komitetem ds. Rodziny oraz Ochrony Macierzyństwa i Dzieciństwa. Mają także powiązania z założoną przez USA Światową Konferencją Rodzin (WCF), corocznym wydarzeniem sieciowym dla aktorów walczących z płcią tworzonym przez Briana Browna.

READ  Doskonałe dane o polskiej gospodarce. Wysoki stopień. Potwierdź Centralne Biuro Statystyki. Jak dzielone są fundusze w ramach Tarczy Kryzysowej?

Yakunin, który został wprowadzony jako potencjalny następca Putina, finansuje szereg organizacji, w tym Istoki Endowment Fund, Rhodes Forum Dialogu Cywilizacji, Świętość Macierzyństwa, St Andrews the First Called Foundation oraz Center for National Glory . .

Małofiejew prowadzi Think Tank Katehon, Fundację św. Bazylego Wielkiego i Tsargrad TV. Zasłynął z finansowania innych społecznie konserwatywnych rosyjskich podmiotów.

Obaj wykorzystują swoje różne podmioty do finansowania amerykańskiej prawicy chrześcijańskiej, europejskich skrajnie prawicowych partii i aktorów antygenderowych, takich jak CitizenGO i WCF. Człowiek Małofiejewa w terenie, Aleksiej Komow, jest członkiem rady dyrektorów CitizenGO i przedstawicielem Rosji w WCF.

W wyborach europejskich w 2014 r. Małofiejew „odegrał rolę w zniesieniu zakazu” Pożyczka rosyjska Został przejęty przez Jean-Marie Le Pena „w celu sfinansowania kampanii wyborczej francuskiej skrajnie prawicowej partii. Le Pen założył Francuski Front Narodowy, obecnie przemianowany Zgromadzenie Narodowe Prowadzona przez jego córkę Marine Leben.

Rosyjskie wsparcie trafiło również do skrajnie prawicowej ligi we Włoszech. Kolejny „W umowie z Rosjanami Liga będzie otrzymywać co najmniej 250 tys. euro miesięcznie przez rok, czyli łącznie 3 mln euro, a środki te zostaną wykorzystane [2019] Kampania wyborcza „.

spoza HiszpaniiRuch antyprawny?


Arystokraci i Mogołów

Grupa lokalnych instytucji europejskich wydała miliony dolarów na działania antygenderowe w regionie, w tym we Francji Fundacja Legionu JeromeFundacja Rodziny Hintze Wielka Brytania, Fondazione Nowa Ziemia We Włoszech i Hiszpanii Fundacion Valores y Sociedad, zgodnie z danymi.

Ten ostatni wraz z Fundacja Provida w Katalonii i Włochy Fundacja Vita NovaStworzyli inicjatywę „Jeden z nas” Europejczycy, która obejmuje również CitizenGO, Fundacja Legionu Jerome i dziesiątki innych grup antyaborcyjnych w całym regionie. Łączna waga finansowa One Of Us wyniosła 31,5 miliona dolarów w latach 2009-2018.

Głównym promotorem One Of Us była niemiecka fundacja Yes To Life, założona przez zmarłą hrabinę Westfalii. Jest to jeden z wielu przykładów starej arystokracji w Europie, która wykorzystywała bogactwo swoich przodków, aby próbować obalać prawa kobiet i gejów.

READ  Europa przygotowuje się do dalszych cięć w rosyjskim eksporcie ropy i gazu

Dołącz do hrabiny Europejskiej Fundacji Rodziny hrabiego Albrechta von Brandenstein-Zeppelin, która finansuje działania takie jak Anti-Rainbow Family Group Demo dla wszystkich. Księżniczka Gloria von Thurn i taksówki wykorzystały swoją fortunę do finansowania inicjatyw powiązanych z byłym dyrektorem strategii Trumpa, skrajnie prawicowym teoretykiem Stevem Bannonem.

Niemiecka arystokratyczna dynastia Oldenburgów jest wybitnym aktorem antygenderowym. Księżna Oldenburga Beatrix von Stirch jest wiceprzewodniczącą skrajnie prawicowej partii Alternatywa dla Niemiec. Jej kuzyn, książę Oldenburga, jest przedstawicielem Unii Europejskiej ds. Tradycji i Własności Rodzinnej (TFP) i przewodniczy jej grupie patronackiej, Unii Pro Europa Christiana.

TFP wygenerowało co najmniej 113,4 miliona dolarów do wydania na środki anty-LGBTIQ i antyaborcyjne w całej Europie w latach 2009-2018.

Uważa się, że książę i księżna Habsburgów poparli sieć mrocznej agendy Europy, podobnie jak brytyjsko-australijski bankier sir Michael Hintz. Ten ostatni został pasowany na rycerza przez byłego premiera Davida Camerona i jest członkiem rady dyrektorów Watykanu.

Liderzy biznesu, tacy jak Hintze, odgrywają znaczącą rolę w finansowaniu grup antygenderowych. Dane wykazały, że Claude Bibar z AXA Insurance i Count Henri de Castries wspierali francuski ruch antygejowski, Pokaz jest dla wszystkich; Podczas gdy Prosecco, szewc Mario Moretti Polegato i magnat mleczarski Roberto Brazzal byli wśród fundatorów WCF Verona.

W Europie Wschodniej przekazali zamożni polscy biznesmeni, w tym producent okien, Mateusz Koszyk Fundacja Atfaluna, a Paweł Witaszek wspierał aktorów antyaborcyjnych i anty-LGBTIQ.

Innym ważnym finansistą ruchów antyseksualnych były kościoły katolicki i protestancki.

Dziękuję CiAby przeczytać ten artykuł

nowy na Byline Times? Dowiedz się o nas

Nasze przełomowe śledztwa obejmują Brexit Bites, Imperium i wojnę kulturową, rosyjską ingerencję, koronawirus, nepotyzm i skrajnie prawicowy ekstremizm. Wprowadzamy również nowe dźwięki koloru w Our Lives Matter.


wspieraj naszych dziennikarzy

Aby nasze śledztwa odniosły skutek, nasze śledztwa potrzebują odbiorców.

Ale e-maile nie płacą naszym dziennikarzom, ani miliarderom, ani natrętnym reklamom. Utrzymujemy się z opłat abonamentowych czytelników: