Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nintendo ugrzęzło w twórczej rutynie

Przełącznik Nintendo To był mocny początek. Po wyjściu z bramy firma wypuszczała kiełbasę za kiełbasą po grze, z których każda oferuje tej marce Nintendo poczucie wakacji na dobrze zaprojektowanym fantastycznym placu zabaw. To było prawie trudne – przemierzanie fantastycznego świata The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Aby opanować walkę w ramionaAby nadążyć za wszystkim, co pyszne Spluton 2 Aktualizacja. Wkrótce fani będą świętować przybycie Super Mario Odyseja W całej swojej cudownej i cudownej chwale.

Ta metoda zalewania terenu zadziałała. Cztery lata później Switch stał się jedną z najlepiej sprzedających się konsol do gier wszechczasów, sprzedając 85 milionów sztuk. Ale w ciągu ostatniego roku trudno było nie zauważyć, że poziom wody spada, a fani nie unoszą się już nad falą nokautów Nintendo. Chociaż Nintendo wciąż publikuje duże gry na Switcha – a w 2022 roku długo oczekiwany sequel spadnie do Oddech dzikości— Wiele z tych gier od początku 2020 roku było naznaczonych dziwnym chłodem. Często nie zapraszają graczy na ten fantastyczny stadion, który pokochali fani Nintendo.

Dla mnie rozczarowanie tkwi w różnych momentach cyklu życia gry. Po pierwsze, oczywiście, zawsze jest hałas: dla nowego Wojownicy Hyrule, Nowa Super Mario 3D World + Bowser Fury. Nintendo ma bogate archiwum ulubionych fanów, z których można czerpać. Hanin – „I sympatyczny W tym dniu! – Generowany jest Momentum, aby wydać 59,99 $ w sklepie. Następnie pojawia się nieunikniona przeszkoda: nowa przystawka pokemonaPłytka rozgrywka szybko staje się monotonna. wskoczyć Paper Mario: Król Origami złe przeczucie. (Jak!?) Nawet jeśli (w przeciwieństwie do mnie) fani wygodnie toną Przejście dla zwierząt: nowe horyzontyMiękka atmosfera wyspy, wielu było sfrustrowanych ograniczonymi aktualizacjami zawartości.

READ  Fakty: Jak Europa może pozyskać gaz, jeśli dostawy z Rosji zostaną przerwane?

W większości nic nie przeklina tych zabawek w błocie. Zwykle jest coś, czym można się cieszyć, czy to oglądanie nowa przystawka pokemonaOgromne Meganium po raz pierwszy przemierza krajobraz lub wędruje po wyspie swojego przyjaciela Przejście dla zwierząt: nowe horyzonty. Ale ogólnie, przynajmniej dla mnie, ostatni rok gier wydanych przez Nintendo można podsumować jednym słowem: nijakie. Pomimo swoich niezwykłych planów bojowych, Hyrule Warriors: Age of DisasterTo był trudny występ. Tak samo było z Super Mario 3D World + Bowser Fury. Mitopia On the Switch to mimo wszystko świetna gra fabularna dla dzieci.

Po czterech latach życia Switcha nie jesteśmy w suszy; Mamy gry. To tylko trochę bardziej autoreferencyjne i trochę mniej obrzydliwe, niż bym się spodziewał po Nintendo. Nie ma łatwego przepisu na zrobienie tajnego sosu firmy. Wymaga delikatnej równowagi między przepychem, zabawą i nostalgią. Ostatnio gry te w dużej mierze opierały się na nostalgii, a mniej gazu na polsku lub zabawie. Nintendo może na zawsze opierać się na poprzednich sukcesach i nadal być w czołówce światowego świata gier. Jednak firma rozwija się, gdy wydaje gry, które pobudzają wyobraźnię wszystkich, a nie tylko emocjonalne wspomnienia swoich największych fanów.

Firma we wtorek zaprezentowała niektóre z najbardziej obiecujących gier Switcha podczas 40-minutowej prezentacji wideo na E3. Większość rozkoszy uderzyła mocno przez długi czas (czytaj: starsi) fani Nintendo: Advance Wars 1 + 2: Re-Boot Camp, 2 dni metroid Gra Strach Metroidkompilacja Impreza MarioHit wczesnej minigry Supergwiazdy Mario Party. Nintendo zapowiedziało również nową wersję WarioWare Gra – Wyjątkowo dziwna, ekscentryczna i dobrze zrobiona seria. Punktem kulminacyjnym był oczywiście materiał z nadchodzącego filmu Oddech dzikości Sequel, który w większości przechowywany był pod zwojami. To wygląda naprawdę dobrze. (Wiemy też, że w przyszłym roku będziemy mieli Spluton 3 A Legendy Pokemonów: Arceus, wraz ze środowiskiem otwartego świata; A na koniec zobaczymy Metroid Prime 4 A Bagneta 3.)