Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska firma otwiera północnoamerykańskie centrum danych w Mesa

komarsz

W Mesie powstanie centrum danych Comarch dla Ameryki Północnej.

Polska firma programistyczna zbuduje w Mesie swoje pierwsze centrum danych w USA. Obiekt będzie obsługiwał klientów w Ameryce Północnej i Południowej.

Budowa północnoamerykańskiego centrum danych Comarch rozpocznie się w tym miesiącu przy Ellsworth Road i Prairie Street.

Firma obecnie wynajmuje powierzchnię na Środkowym Zachodzie iw Kanadzie, aby obsługiwać klientów z Ameryki Północnej i Południowej. Serwery te zostaną przeniesione do Mesy, gdy obiekt o powierzchni 32 000 stóp kwadratowych zostanie otwarty w połowie 2022 r. Comarch poinformował, że posiada własne serwerownie w Krakowie i Warszawie, w Polsce, a także we Francji i Niemczech.

Centrum danych będzie obsługiwać infrastrukturę, aplikacje, wsparcie, konserwację i dostawę projektu IT. Comarch twierdzi, że jego klientami są JetBlue Airways, Enterprise Rent-A-Car i Heineken.

„Wybraliśmy Mesę, ponieważ rozwija się jako wschodzący obszar technologii, niedroga energia, istniejąca infrastruktura, brak klęsk żywiołowych i przyjazne dla biznesu subskrypcje, które skracają terminy” – powiedział w oświadczeniu Luis Rossi, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Ameryce Północnej w Comarch. aby rozpocząć odtwarzanie.”

W komunikacie prasowym obiekt Mesa został opisany jako główny budynek Comarch w Stanach Zjednoczonych. Firma otworzyła oddział w Waszyngtonie w latach 90. i ma biura w Nowym Jorku i Rosemont w stanie Illinois.

READ  Discovery oskarża polski rząd o łamanie dwustronnej umowy inwestycyjnej między Stanami Zjednoczonymi a Polską