Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zrób fortunę eksportując orzechy nerkowca

Zrób fortunę eksportując orzechy nerkowca

Popyt na orzechy nerkowca rośnie z dnia na dzień, co sprawia, że ​​jest to opłacalne przedsięwzięcie, w które może zainwestować prywatny lub publiczny gracz.

Popyt jest tak wysoki, że Nigeria jest jednym z szóstych największych producentów tego surowca na świecie. Przez wiele lat biznes był głównym źródłem żywności i generowania dochodów dla wielu domów i projektów korporacyjnych, jednak nie został w pełni zmaksymalizowany.

Kraj eksportuje ponad 80 procent surowych orzechów nerkowca, co daje gospodarce Nigerii około 24 miliardów N (około 58 milionów USD) rocznie, zapewniając miejsca pracy dla ponad 600 000 osób.

Oczekuje się, że światowy rynek orzechów nerkowca odnotuje łączną roczną stopę wzrostu na poziomie 4,6% w okresie prognozy 2021-2026, co dowodzi, że handel orzechami nerkowca ma się dobrze. Z biegiem czasu stał się ważnym gospodarczo towarem dla takich krajów jak Indie, Nigeria i Wietnam.

Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej Nigeryjskiej Rady Promocji Eksportu (NEPC), sektor nerkowców przeżywa szybki rozwój, polegający na wymianie drzew na nowe, wysokiej jakości odmiany, co zapewni lepszą obsługę po zbiorach ukierunkowaną na rozwiązanie trudnego problemu obierania starych .

Korzyści zdrowotne

Orzechy nerkowca może spożywać każdy i każdy. Według władz w sektorze zdrowia jedną z głównych zalet nerkowców jest ich wysoka kaloryczność. Inne wartości zdrowotne pochodzą z rozpuszczalnego błonnika pokarmowego, witamin, minerałów i kilku prozdrowotnych fitochemikaliów, które pomagają chronić przed chorobami.

Oznacza to, że garść orzechów nerkowca dziennie w diecie zapewni wystarczającą ilość tych minerałów i zapobiegnie chorobom niedoborowym. Możesz także zrobić dżem, olej kuchenny, herbatniki, chleb, biogaz, paliwo do silników odrzutowych, płyny hydrauliczne, płyny hamulcowe, farby, a nawet pastę do butów. Umm nerkowca.

On wygrał

Według interesariuszy z sektora biznesu orzechów nerkowca jest to jedno zyskowne przedsięwzięcie. Według niego, każdy kraj w kraju może zainwestować 1 mld N w orzechy nerkowca i uzyskać około 3 mld N w rocznej wielkości sprzedaży.

READ  Relacja z podróży: LOT, Belgrad - Gdańsk przez Warszawę

Podobnie, osoba fizyczna może zainwestować N3million i uzyskać roczny dochód N1million.

Wymagania/Przepisy

Aby grać w sektorze eksportu orzechów nerkowca, musisz mieć nazwę firmy należycie zarejestrowaną w Komisji Spraw Korporacyjnych (CAC). Musisz również zarejestrować się w Nigeryjskiej Radzie Promocji Eksportu (NEPC), organie odpowiedzialnym za sprawy eksportu zamorskiego w Nigerii, a część tego, co zapewni Ci: rejestracja, dokumentacja i kontrola produktów pod kątem zgodności z międzynarodowymi normami eksportowymi.

ćwiczenie

Aby odnieść sukces w eksporcie orzechów nerkowca, musisz przestudiować kogoś, kto już pracuje w tej dziedzinie, ponieważ musisz mieć wiedzę z pierwszej ręki na temat procesu eksportu, co jest również niezbędne dla ogólnego sukcesu Twojego przedsięwzięcia biznesowego.

źródła orzechów nerkowca

Orzechy nerkowca są różnego rodzaju i występują w różnych rozmiarach, co wpływa na cenę rynkową. Kiedy kupujesz typ o niskim popycie po wygórowanej cenie, wpłynie to na szansę na osiągnięcie zysku. Orzechy nerkowca można kupić od rolników lub od lokalnego dostawcy, który nie chce zawracać sobie głowy eksportem do głównych stanów, takich jak Abia, Kogi, Enugu, Imo, Oyo, Niger, Kaduna i Abudża.

Wyzwania

Niektóre z wyzwań, przed którymi stoją eksporterzy, to odrzucanie towarów z krajów międzynarodowych, co jest wynikiem złej obsługi procesów, które miały wpływ na produkt. Na przykład Stany Zjednoczone mają wysokie przepisy określone przez amerykańskie standardy żywności. Również brak dobrego magazynu to kolejny problem, z którym się borykasz, a którego również brakuje na lokalnym rynku.