Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Znana firma przenosi się do Chapel Hill, restauracja zostaje zamknięta, a Carrboro zaopatruje się w polską żywność

Znana firma przenosi się do Chapel Hill, restauracja zostaje zamknięta, a Carrboro zaopatruje się w polską żywność

Dom pogrzebowy Walkera opuścił swój dom w sercu Chapel Hill po ponad 70 latach.

Zakład pogrzebowy, który ma również lokalizacje w Hillsboro i Mebane, otworzył w grudniu najnowocześniejszy obiekt pod adresem 11680 U.S. 15-501 North, w pobliżu North Chatham Village (dawniej Cole Park Plaza) w hrabstwie Chatham.

Budynek przy West Franklin Street może zostać sprzedany do końca stycznia, powiedziała właścicielka Elizabeth Walker. Dom pogrzebowy Walkera, który od dawna stoi na działce o powierzchni 0,8 akra, prawdopodobnie zostanie zburzony, powiedział pomocnik pogrzebowy Jim Geis.

Walker odmówił podania szczegółów dotyczących trwającej sprzedaży, ale powiedział, że do nieruchomości przynależy parking przy West Rosemary Street.

Walker i Gies twierdzą, że decyzja o przeprowadzce była podyktowana wiekiem i stanem budynku, który został wzniesiony w 1952 r., a także trudnościami z parkowaniem w centrum miasta, zwłaszcza w przypadku pogrzebów odbywających się podczas domowych meczów piłki nożnej UNC.

„Budynek (Franklin Street) był bardzo stary i wymagał wiele uwagi. Podatki były bardzo wysokie. Doszliśmy do tego, dlaczego mamy do czynienia z tak wysokimi podatkami, więc zaczęliśmy myśleć o budowie” – powiedział Walker .

Jess powiedziała, że ​​placówka w hrabstwie Chatham może pomieścić około 125 osób. Zauważył, że obejmuje również większy pokój do aranżacji i sale odwiedzin, w których można organizować większe spotkania. W najbliższej przyszłości może zostać dodana oddzielna, wolna od dymu spalarnia.

Walker Funeral Home zatrudnia około 10 osób w zakładach Mebane, Hillsborough i Chapel Hill, powiedział Walker.

Lokalizacja w Hillsboro jest starsza niż lokalizacja Chapel Hill i została otwarta po raz pierwszy w 1922 r. naprzeciwko starego gmachu sądu hrabstwa Orange. Obsługiwała także pogotowie ratunkowe, zanim stała się funkcją władz prowincji.

Wkrótce przeniósł się do swojej obecnej lokalizacji pod adresem 204 N. Churton St., gdzie w pomieszczeniach mieszkalnych na piętrze urodził się i wychował mąż Walker, Allen H. Walker Jr. Jess powiedziała, że ​​ten budynek również ma zostać przebudowany.

READ  Złoty idzie do przodu, a parze GBP/PLN grozi poważne załamanie

Allen Walker pracował w rodzinnym biznesie od dziecka, kiedy mył samochody, powiedział Walker. Powiedziała, że ​​prowadził pogotowie ratunkowe, balsamował ciała, a gdy był starszy, pomagał rodzinom. Zmarła w 2005 roku, pozostawiając Walkera na prowadzeniu firmy, z okazjonalną pomocą dzieci, dodała.

„Nie chciałem” zajmować się branżą pogrzebową, powiedział Walker. „Poślubiłam Allena Walkera. Powoli mnie w to wciągnął.

Inne wiadomości biznesowe

Wzgórze Kaplicy Basecamp 28 grudnia ogłosiła, że ​​zaprzestanie serwowania swoich charakterystycznych napojów i międzynarodowego jedzenia ulicznego. Bar i grill zostały otwarte w maju 2022 roku przy 105 E. Franklin St.

Właściciel Ramesh Dahal, który działa Panie Momonepalska restauracja położona w pobliżu 110 N. Columbia St., stwierdziła, że ​​BaseCamp padł ofiarą zbyt dużej ilości dobrego jedzenia w jednym miejscu.

Panie Momo W zeszłym roku firma prawie podwoiła produkcję swoich popularnych, ręcznie robionych pierogów do 2000 sztuk dziennie, a obecnie ma dziewięć smaków i planuje się ich więcej.

„Myślę, że to miasto i społeczność potrzebują wyjątkowego i innego jedzenia” – powiedział Dahal, dodając, że „wybrał (skupiając się na) Momo Master ze względu na to, że ludzie nas kochają i stale nas śledzą”.

Obecnie w Carrboro trwają prace nad utworzeniem nowej, stacjonarnej lokalizacji Pierogi ptasiektóry mógłby zostać otwarty w lutym.

Jason Wilson, który prowadzi restaurację z kuchnią niemiecką i polską Z food trucka Na początku stycznia on i jego żona Melody byli zajęci malowaniem ścian i modernizacją apartamentu 140 przy 101 Two Hills Road w centrum handlowym South Greene. Latające Pierogi zastąpią te pierwsze Pizza Coronato, która została zamknięta w październiku po wyrażeniu „poważnych obaw dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa” w sąsiednim sklepie z cygarami.

oboje Pizza Coronato I Salon cygarowy Al Waha Wyprowadził się z centrum handlowego i nie ogłosił planów ponownego otwarcia.

READ  Mężczyzna udający modela kradnie biżuterię kilka godzin po aresztowaniu: policja

Czy masz wiadomości biznesowe z obszaru hrabstwa Orange? Wyślij go do Tammy Grubb na adres [email protected]