Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Znak „Brama Oświęcimska” na nowym osiedlu mieszkaniowym w Polsce budzi oburzenie wśród mieszkańców

Znak „Brama Oświęcimska” na nowym osiedlu mieszkaniowym w Polsce budzi oburzenie wśród mieszkańców

Znak „brama Auschwitz” budzi oburzenie z powodu nowej zabudowy mieszkaniowej w Polsce

  • Polscy mieszkańcy protestują przeciwko tożsamości „Auschwitz” podczas historycznej zabudowy Wrocławia
  • Według inwestorów nieruchomości, na początku tego roku złożono petycję, w której poszukiwano deweloperów do „remontu historycznej Bramy Rosanga”.
  • Tysiące ludzi skrytykowało niewrażliwość domu, ponieważ zdjęcie jest obecnie wirusowe

Firma zajmująca się nieruchomościami została skrytykowana za odtworzenie tablicy przy bramie, która według oburzonych protestujących wygląda, jakby pochodziła z obozu zagłady w Oświęcimiu.

Protestujący twierdzą, że żelazna brama, wykonana z nazwą osiedla wypisaną na szczycie miasta Wrocławia w Polsce, przypomina niesławny symbol „Arbeet McTree Free” oznaczający „praca cię uwalnia”.

Niemieckie wyrażenie zostało po raz pierwszy użyte przy wejściu do obozu koncentracyjnego, w którym podczas II wojny światowej zginęło ponad milion osób.

Ogród Domowy Nowe Miasto Różanka został skrytykowany za brak wrażliwości

Umieszczając zdjęcie bramy w mediach społecznościowych, użytkownik Twittera Dominic Cavern napisał: „Muszę przyznać, że architekci z Rokli stanęli na wysokości zadania”.

To zdjęcie stało się teraz wirusowe, a tysiące ludzi skrytykowało twórców domu Nou Myasto Rosanga.

Zbudowany przez nazistowskie Niemcy w okupowanej Polsce w 1940 roku obóz zagłady Auschwitz był początkowo używany do więzienia Polaków, ale później stał się symbolem Holokaustu.

Pierwotnie tytuł powieści z 1873 roku, o oszustach i hazardzistach odkrywających cnotę poprzez pracę, został niesławnie zaakceptowany przez komendanta Auschwitz Rudolfa Hossa.  Został powieszony w 1947 za nadzorowanie jednej z najbardziej śmiercionośnych masakr w historii.

Pierwotnie tytuł powieści z 1873 roku, o oszustach i hazardzistach odkrywających cnotę poprzez pracę, został niesławnie zaakceptowany przez komendanta Auschwitz Rudolfa Hossa. Został powieszony w 1947 za nadzorowanie jednej z najbardziej śmiercionośnych masakr w historii.

W obozie, który działał do stycznia 1945 r., życie straciło około 1,1 mln osób, w większości Żydów.

Deweloperzy i inwestorzy na osiedlu po dawnym młynie pędzą teraz do obrony.

Marek Thorz z firmy ATAL, jeden z inwestorów ogrodu, powiedział lokalnemu nowemu portalowi Tu Wrocław: „Obiekt został zachowany i odrestaurowany jako zabytkowy artefakt, a jego odrodzenie zostało zatwierdzone i nadzorowane przez kustosza zabytków”.

„Usta są świadectwem historii tego miejsca, a także świadectwem polskiego rzemiosła”.

Polscy mieszkańcy toczyli walkę z tożsamością i za pośrednictwem mediów społecznościowych wyrażali swój wstręt do tożsamości bramy.

Powiedział, że na początku tego roku powstała petycja wzywająca deweloperów do „remontu historycznej Bramy Rosanga”.

Opisując inwestycję na swojej stronie internetowej jako „miejsce, w którym niezwykła historia spotyka się z nowoczesnością”, Atal mówi: „Zamieszkaj w miejscu historii w jednym z odrodzonych budynków”.

Spichlerz, Villa Rosa i Maine Rosanga zachowały swój oryginalny, postindustrialny klimat, nadając budynkowi niepowtarzalny charakter.

Wykorzystywany do produkcji przedwojennego przetworzonego zboża, obiekt przed upadkiem podlegał różnym prawom.

Reklama