Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Globalne dane mówią, że turystyka z Polski powróci do poziomu sprzed epidemii do 2024 r., gdy ograniczenia dotyczące podróży rządowych 19 zostaną złagodzone

Globalne dane pokazują, że liczba przyjazdów turystów zagranicznych do Polski zmniejszyła się do ułamka poziomu z 2019 r., w połączeniu ze słabymi wskaźnikami COVID-19. Wiodące dane i statystyki firm analitycznych pokazują, że turystyka wyjazdowa w Polsce spadła o 62,7% rok do roku (r/r) od 2019 do 2020 roku, do zaledwie 6,8 miliona wyjazdów międzynarodowych. Oczekuje się jednak, że wizyty międzynarodowe wzrosną w 2022 r. i później, ponieważ ograniczenia na całym świecie zostaną złagodzone.

Najnowszy raport Global Data, Polskie źródło informacji turystycznej, aktualizacja 2022 r.’, Oczekuje się, że do 2024 r. podróże zagraniczne z Polski powrócą do proporcji sprzed epidemii, przy czym skumulowana roczna stopa wzrostu (CAGR) wzrośnie o 7,9% z 13,2 mln odlotów międzynarodowych w 2022 r. do 18 mln do 2025 r. .

Megan Cross, Associate Travel and Tourism Analyst w Global Data, komentuje: „Polska jest rynkiem surowców, który zyskuje na znaczeniu ze względu na korzystne dla budżetu opcje, takie jak niskokosztowi przewoźnicy (LCC). Produkty są teraz bardzo ważne. Jedna czwarta respondentów (** 26%) w Polsce stwierdziła, że zazwyczaj korzystają z internetowych biur podróży podczas rezerwacji wycieczki, co jest najpopularniejszą metodą rezerwacji.

Polscy turyści są również bardziej zainteresowani słońcem i plażą – 60% ankietowanych twierdzi, że na ogół wybiera ten rodzaj wakacji. Dla porównania, zaledwie * 20% respondentów ankiety stwierdziło, że wyjechało na wakacje do miasta w 2021 r., to niewielka liczba, zwłaszcza * 39% średnio w porównaniu z innymi częściami Europy. Może to wynikać z obaw o utrzymującą się epidemię wśród podróżnych, ** tylko 4% polskich podróżnych odpowiada, że ​​nie obawia się rozprzestrzeniania wirusa.

Krzyż dodaje: „Z powodu obaw przed wybuchem Govt-19, popyt na wakacje w mieście może się zmienić w krótkim okresie, powodując chęć przeniesienia się na bardziej wiejskie obszary. Chorwacja stała się pierwszym miejscem docelowym dla polskich turystów we Włoszech, z łatwymi, bezpośrednimi trasami podróży między dwoma krajami i wieloma wiejskimi miejscowościami, takimi jak Rustok dla podróżnych, którzy chcą spędzić aktywne wakacje na świeżym powietrzu.

„Polscy turyści wykazują wyjątkowe preferencje, które kierują się do firm turystycznych z branży turystycznej, takich jak izby turystyczne i hotele, nie biorą pod uwagę wpływu epidemii na branżę turystyczną”.

* Badanie konsumenckie danych globalnych w trzecim kwartale 2021 r.
** Badanie konsumenckie danych globalnych w czwartym kwartale 2021 r.

READ  Democracy Digest: Polska oskarża UE o „wojnę hybrydową”, Węgry domagają się zwycięstwa

Informacje o danych globalnych

Dzięki ponad 4000 największych firm na świecie, w tym 70% FTSE 100 i 60% firm z listy Fortune 100, unikatowe dane, analizy eksperckie i innowacyjne rozwiązania GlobalData pozwalają podejmować najbardziej aktualne i doskonałe decyzje biznesowe w jednym miejscu. Misją Global Data jest pomaganie naszym klientom w odkrywaniu przyszłości różnych branż, w tym opieki zdrowotnej, konsumentów, handlu detalicznego, finansów, technologii i usług profesjonalnych, aby osiągnąć większy sukces i innowacyjność.

Dane globalne | LinkedIn | Świergot

Globalne Biuro Prasowe ds. Danych
+44 207 832 4399
Globalny sterownik danych PLC