Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Złowrogi rozwój sytuacji, gdy policja sprowadza specjalistów, a poszukiwania terenowe zaginionej matki zostają w tajemniczy sposób przerwane niecały tydzień po jej zniknięciu bez śladu.

Złowrogi rozwój sytuacji, gdy policja sprowadza specjalistów, a poszukiwania terenowe zaginionej matki zostają w tajemniczy sposób przerwane niecały tydzień po jej zniknięciu bez śladu.

Autor: Kevin Ayers dla Daily Mail Australia

11:38 10 lutego 2024, aktualizacja 11:38 10 lutego 2024

Policja poszukująca zaginionej matki Samanthy Murphy wysłała specjalistyczne zespoły ratownicze, aby zbadały opuszczone lokalne szyby kopalniane, w miarę jak główne poszukiwania dobiegają końca.

Matka trójki dzieci zniknęła po porannym joggingu około 7 rano w zeszłą niedzielę w pobliżu swojego domu w Ballarat w stanie Wiktoria.

Na nagraniu z telewizji przemysłowej widać, jak dziewczyna wychodzi z domu w stroju do biegania i prawdopodobnie kieruje się w stronę pobliskiego parku regionalnego Wowookarung.

Jej mąż Mick Murphy (53 l.) podniósł alarm, gdy nie wróciła na czas na zaplanowany wcześniej rodzinny lunch o 11:00.

Policja, Wiejskie Stowarzyszenie Straży Pożarnej, wolontariusze Państwowej Służby Ratunkowej i setki mieszkańców rozpoczęły masową obławę za ukochaną mamą.

Ale nigdzie nie znaleziono ani jednego śladu po niej.

Policja powołała teraz specjalistyczne zespoły ratownicze, a nurkowie mają szukać 51-latka w opuszczonych szybach kopalnianych rozsianych po obszarze Goldfields.

Samantha Murphy, lat 51 (na zdjęciu) zaginęła w zeszłą niedzielę podczas joggingu o 7:30 w regionalnym parku piękności Wukukarong w pobliżu Ballarat w stanie Wiktoria i od tego czasu jej nie widziano.
Policja ujawniła, że ​​na poszukiwania 51-letniego mężczyzny w opuszczonych szybach kopalnianych rozsianych po całym obszarze Goldfields sprowadzono wyspecjalizowane zespoły ratownicze i płetwonurków.
Ta mapa pokazuje lokalizację kilkudziesięciu zdradzieckich min i szybów kopalnianych rozsianych po terenach Goldfields wokół Ballarat, łącznie z aktualnie przeszukiwanym obszarem

Istnieje obawa, że ​​mogła zboczyć z leśnych ścieżek, którymi zwykle biegnie, i wpadła do jednego ze zdradliwych szybów, często zasłoniętych krzakami.

Miejscowi twierdzą jednak również, że szyby kopalniane mogłyby posłużyć do ukrycia jej ciała, gdyby padła ofiarą przestępstwa.

Policja sprawdza także niezliczone lokalne nasypy na okolicznych polach uprawnych, aby sprawdzić, czy nie ma po nich śladów.

„W okolicy jest wiele nieużywanych min” – przyznał pełniący obowiązki nadinspektora kryminalnego policji Mark Hatt.

„W tej chwili w operację zaangażowany jest policyjny oddział poszukiwawczo-ratowniczy [for that]. Od samego początku byli zaangażowani w badania.

„To trudny obszar i teren w obrębie obszaru poszukiwań… jest to również obszar gęsto zalesiony i nierówny”.

Detektywi z oddziału osób zaginionych policji stanu Wiktoria przejęli teraz kontrolę nad poszukiwaniami, ograniczając obławy naziemne.

READ  Abonenci Netflix w Rosji rozpoczynają pozew zbiorowy w związku z utratą usług | Netflix

Wezwali także armię ekspertów w dziedzinie technologii komunikacyjnych, aby na podstawie dostępnych danych telefonicznych spróbowali poskładać ruchy pani Murphy.

Supt Hatt potwierdził, że w chwili zaginięcia pani Murphy miała na sobie zegarek Apple Watch i telefon komórkowy.

Matka trójki dzieci Samantha Murphy (na zdjęciu wychodząca z domu w niedzielę) została przyłapana przez kamery CCTV w dniu zaginięcia w stroju do biegania i zegarku Apple Watch
Detektywi z oddziału osób zaginionych policji stanu Wiktoria przejęli teraz kontrolę nad poszukiwaniami, ograniczając obławy naziemne.

Niechętnie jednak dzielił się jakimikolwiek informacjami na temat tego, co ujawniły dotychczas dane telefonu.

„Na tym etapie nie komentujemy tej kwestii” – oznajmił. „Nadal współpracujemy z naszymi specjalistami ds. komunikacji, którzy nam w tym pomogą”.

Przyjmuje się, że lokalna stacja telefonii komórkowej nagrała rozmowę z telefonu pani Murphy w niedzielę po jej zniknięciu, ale policja nie chciała ujawnić więcej na temat czasu i lokalizacji połączenia.

„Na tym etapie nie możemy odpowiedzieć na to pytanie” – powiedział Supt Hatt. „To oczywiście dotyczy naszych techników ds. komunikacji”.

Miejscowi spekulują, że połączenie z jej telefonem mogło zostać przerwane, gdyby upadła lub została wrzucona do głębokiego szybu kopalnianego.

Mapy Goldfields pokazują dziesiątki aluwialnych kopalni złota i opuszczonych raf, ale miejscowi twierdzą, że w buszu widnieją setki, a nawet tysiące nienotowanych kopalń, a niektóre z nich leżą nieużywane i zarośnięte od pokoleń.

„Niektóre nurkują na wiele kilometrów, a burty są niestabilne” – powiedział lokalny poszukiwacz.

„Stosy są przykryte, ale widziałem, jak spadały na siebie jak deszcz, a lata zbierały żniwo”.

Samantha Murphy opuściła swój dom w Ballarat w niedzielę o 7 rano, aby pobiegać w pobliskim lesie stanowym, ale nie wróciła do domu i od tego czasu jej nie widziano.
Jej mąż Mick Murphy, lat 53 (na zdjęciu na miejscu zdarzenia), podniósł alarm, gdy nie wróciła na czas na zaplanowany wcześniej rodzinny lunch o 11:00

Były detektyw z wydziału zabójstw Charlie Bezzina powiedział, że szyby kopalniane powinny być priorytetem dla policji, ponieważ obawy dotyczące pani Murphy w dalszym ciągu znikają.

„Wiemy tylko, że mogła zostać ranna w kopalni” – powiedział w sobotę w programie Nine's Today.

„To kierunek dochodzenia, który należy zbadać i wyeliminować”.

Podkreślił także potrzebę szybkiego reagowania na wszelkie informacje odkryte dzięki śledzeniu GPS w telefonie i zegarku pani Murphy.

„(To) jest krytyczne od samego początku, ponieważ oczywiście problemem jest żywotność baterii” – powiedział.

READ  COVID-19: Zakażenie delta może wytwarzać podobne poziomy wirusa niezależnie od statusu szczepienia, wczesna analiza sugeruje | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

„Będą w dużym stopniu polegać na współrzędnych GPS wyświetlanych na jej smartwatchu i/lub Apple Watch, a także na telefonie”.

„Są to dwa najważniejsze elementy, którym będą się przyglądać”.

W czwartek jej mąż przerwał milczenie i poprosił każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje, o zgłaszanie się.

„Ludzie nie rozpływają się w powietrzu” – dodał. „Ktoś musi coś wiedzieć”.