Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zegarki i cuda roku 2023: Rolex ma zegarek z emotikonami

Zegarki i cuda roku 2023: Rolex ma zegarek z emotikonami

Po pojawieniu się technologii w A edycja limitowana Zobacz w zeszłym roku, Oris stosuje go teraz w jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie modeli, wysokościomierzu ProPilot (5250 GBP lub 6485 USD). Po raz pierwszy widziany w 2014 roku, ma mechaniczny wysokościomierz z tarczą wyświetlającą czas, ciśnienie powietrza i wysokość. Nowa wersja to ulepszenie na wszystkich frontach: wysokościomierz, który działa na podstawie odczytu wahań ciśnienia powietrza w zamkniętym pomieszczeniu, wspina się teraz na 19 700 stóp (w porównaniu z 15 000); rezerwa chodu zwiększona z 38 godzin do 56; Obudowa z włókna węglowego zmniejsza wagę o 70 gramów. Przy średnicy 46 mm jest to przedmiot specjalistyczny, ale teraz trochę bardziej wyjątkowy.

Chronograf Hermes H08

Zdjęcie: Hermes

Hermes stara się również promować stosowanie włókien węglowych, chociaż miesza materiał z proszkiem grafenowym, który działa jako środek utwardzający bardzo lekką kopertę zegarka. opisuje Hermes H08 Zegarek, spokojnie kwadratowa liczba, został wprowadzony w 2021 roku jako „zegarek terenowy ze sportową duszą”, a teraz marka przesuwa element sportowy w serii iteracji, które łączą lekką obudowę z włókna węglowego / grafenu z kolorową gumą akcenty na paskach i tarczy. Co najważniejsze, oferuje wersję H08 z chronografem za 13 100 funtów, również z obudową z włókna węglowego / grafenu. Zamiast zakłócać przepływ profilu koperty za pomocą tradycyjnych przycisków stop/start/reset chronografu, cały chronograf jest napędzany pojedynczym przyciskiem umieszczonym w nakręcanej koronce.

Rolex Yacht-Master 42 RLX Tytan

Obraz: Rolex

Oprócz odrodzenia chronografu, kolejnym motywem przewodnim W&W w tym roku jest tytan. Ten lekki, mocny i odporny na ścieranie materiał wykorzystano w wielu modelach, a po wyczynowym żeglarzu zauważono Bena Ainsliego Nosi prototyp W 2021 roku – i po pierwszym tytanowym zegarku Rolex, Deepsea Challenge w zeszłym roku – nie jest niespodzianką najnowsze wydanie firmy. Mistrz Jachtowy Z tytanu klasy 5. 42-milimetrowy element, wyceniony na 11 800 funtów, ma satynowe wykończenie, oprócz osłony korony, krawędzi występów i polerowanej dwukierunkowej lunety. Intensywnie czarna tarcza dodaje estetyki, a 100-metrowa wodoodporność i 70-godzinna rezerwa mocy sprawiają, że jest również praktyczny.

READ  10 miejsc na pączki w Greater Cleveland w Tłusty Wtorek

Chronograf Lange & Sohne Odysseus

Zdjęcie: Lang i Sohn

Kolekcja Odysseus to wejście niemieckiego producenta A Lange & Sohne na luksusową arenę sportową: wprowadzony na rynek w 2019 roku, produkowany w niewielkich ilościach, szybko stał się zegarkiem klasy inwestycyjnej. Nowa Odyseusz Chronograf (135 000 EUR lub 146 256 USD) jest również pierwszym automatycznym chronografem A Lange & Sohne i prezentuje świeże podejście do bardzo tradycyjnego gatunku. Zamiast sub-tarczy funkcji stopera, jak w większości Chronosów, liczniki sekund i minut stopera są zamontowane centralnie, aby nie zasłaniać dużego wyświetlacza dnia/daty. Oddzielne przyciski (które wyglądają jak osłony korony) określają funkcje datownika I Elementy do biegania ze stoperem, które oferują odrobinę kapryśnego stylu, czemu do diabła nie. Kiedy chronograf jest resetowany, wskazówka minutowa natychmiast przeskakuje do zera, ale wskazówka sekundowa wykonuje szybki obrót co minutę, zanim zatrzyma się na zero.