science

Zdjęcia kosmiczne pokazują ekstremalną suszę w górach Kalifornii

Susza staje się bardziej sucha.

Zdjęcia satelitarne NASA potwierdzają, jak dramatycznie zmieniają się trendy śniegowe w Sierra Nevada – potężnym paśmie górskim, od którego Kalifornia w dużym stopniu zależy od wody, która Opowiada o szybkim wzroście Złotego Państwa owoców i warzyw.

Śnieg i deszcz różnią się naturalnie w Kalifornii, określane jako cykle „boom i biust”. Ale susze stają się coraz częstsze i bardziej dotkliwe. „W ciągu ostatnich 10 lat było mniej lat boomu, podczas gdy lata suche były” Śnieżny naukowiec Mackenzie Skiles powiedział NASA:.

Ponieważ klimat nadal się ociepla, masa śniegu się skurczyła, co jest szczególnie problematyczne w latach suszy. Naukowcy odkryli, że w latach 2008-2017 poziom śniegu w Sierra Nevada (wysokość, na której pada więcej śniegu niż pada) wspinać się na 2300 stóp. „Rezultatem jest zmniejszenie pokrywy śnieżnej w czasie i zmniejszenie ilości wody przechowywanej w masie śniegu” – wyjaśniła NASA.

Poniższe zdjęcia satelitarne, pokazujące zarówno interwał 2006-2021, jak i rok suchy w 2015 r. w porównaniu z rokiem wilgotnym w 2017 r., ilustrują ekstrema masy lodu w Kalifornii oraz jak rosnąca susza zagraża starym XX-wiecznym pojęciom niezawodności wody. Żyjemy w coraz cieplejszym systemie klimatycznym.

Po lewej suchy rok (2015), po prawej mokry (2017).
źródło: NASA

Na Wielkim Zachodzie 2021 może skończyć się nazwą Suchy rok we współczesnej historii. Co więcej, południowy zachód jest obecnie ogarnięty przez ponad dwie dekady mega-susza, najpoważniejszej tego rodzaju na co najmniej 400 lat.

Zobacz też:

3 oznaki, że artykuł o klimacie, który czytasz, jest tego pełen

Tak, odwodnienie pojawia się i znika, ale odwodnienie staje się bardziej suche. “[Droughts are] „Będzie tylko gorzej, jeśli nie zatrzymamy globalnego ocieplenia” – powiedział w kwietniu dla Mashable Jonathan Overbeck, klimatolog z University of Michigan.

READ  Stwierdzono, że katalizatory przekształcają dwutlenek węgla w paliwo

Dowody są jasne w Sierra Nevada. I na niższych poziomach zbiorników w stanie.