Zawodnik zespołu Zjednoczonych Emiratów Arabskich Pojacar wygrywa etap 17, Vinggaard pozostaje na szczycie

Brighton: Anglia skoczyła z krawędzi eliminacji, aby pokonać Hiszpanię 2-1 po dogrywce i dotrzeć do półfinału Euro 2022 dzięki oszałamiającej bramce Georgia Stanway.

Otwierający Esther Gonzalez szybko odpadł gospodarzom, ale Ella Tone uratowała Lwice sześć minut przed końcem normalnego czasu, zanim zwycięzca Stanway wprowadził Anglię do czwartej rundy czwartego z rzędu Wielkiego Szlema.

Zespół Sariny Wegmann zmierzy się we wtorek ze Szwecją lub Belgią w ćwierćfinale.

Anglia uzyskała przedmeczowy impuls, a Wegman wrócił na linię boczną po tym, jak wcześniej tego dnia wykazał negatywny wynik testu na koronawirusa.

Lwice poradziły sobie po swojemu w fazie grupowej, gdy ukradły 14 goli bez odpowiedzi przeciwko Austrii, Norwegii i Irlandii Północnej.

Jednak pomimo walki o awans do rund pucharowych, Hiszpania była ogromnym krokiem naprzód w swojej kategorii.

La Roja była faworytem przed turniejem, zanim zdobywczyni Ballon d’Or i napastniczka wszech czasów Alexia Butillas zraniła Jennifer Hermoso.

Podopieczni Jorge Vildy ponieśli pierwszą porażkę od 2019 roku z Niemcami w fazie grupowej, ale nawet w tym meczu dominowali w posiadaniu piłki.

Umiejętność Hiszpanii w utrzymywaniu piłki z dala od gospodarzy frustrowała Anglię, a kolejna wyprzedała publiczność 29 000 w Brighton przez większość pierwszych 90 minut.

Ale znowu walczyli, aby zamienić posiadanie w cele.

Pomimo tego, że gospodarze grali z tyłu, gospodarze mogli objąć prowadzenie przed przerwą, gdy Ellen White podkręciła rzut wolny w dach siatki i strzeliła gola na pozycji spalonej.

Anglia nie przegrała jeszcze w 18 meczach, odkąd Wigman przejął władzę we wrześniu.

Ale w tamtym czasie nigdy nie byli bliscy porażki i musieli wykazać się świetną walką, aby odeprzeć cel w dół.

Hiszpańska rezerwowa Athena del Castillo pokonała Rachel Daly i pojechała do Gonzaleza, który miał czas na dotyk, zanim strzelił w daleki róg.

READ  Najnowsze wiadomości o wojnie ukraińsko-rosyjskiej: aktualizacje na żywo

Następnie Marie Earps musiała wykonać błyskotliwą interwencję, blokując ostre dośrodkowanie del Castillo w daleki róg i podwajając prowadzenie Hiszpanii.

Wegman nie tracił czasu na przejście na ławkę rezerwową z Wyattem, Fran Kirby i królową strzelców turnieju Beth Mead, którzy nagle niespodziewanie poświęcili się, aby przedstawić Chloe Kelly, Alicię Russo i Tone.

Zmiany te przyniosły pożądany efekt, polegający na podtrzymaniu nadziei Anglii na zapewnienie sobie pierwszego zwycięstwa w ważnym meczu kobiet.

Lauren Hemp przecina głowę Rosso do kolegi z drużyny Manchesteru United, Toone’a, aby strzelić go z bliskiej odległości.

Nagle dynamika całkowicie przesunęła się na korzyść Anglii i po sześciu minutach dogrywki objęli prowadzenie.

Stanway pchnął do przodu, zanim pomocnik Bayernu Monachium pokonał Sandrę Banus spoza pola karnego.

Aitana Bonmatti była bliska odpowiedzi, kiedy strzeliła szeroko na początku drugiej połowy dogrywki.

Ale Hiszpania czeka na wygranie meczu pucharowego w jednym z najważniejszych turniejów kobiet.