Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zatrzymano dwóch podejrzanych w związku z włamaniem na polską kolej

Zatrzymano dwóch podejrzanych w związku z włamaniem na polską kolej

Z doniesień wynika, że ​​zhakowane sygnały były przeplatane nagraniami rosyjskiego hymnu narodowego i przemówienia prezydenta Władimira Putina.

Polskie władze aresztowały dwie osoby podejrzane o nielegalne włamanie się do krajowej sieci komunikacyjnej kolei, co spowodowało zakłócenia w ruchu pociągów w niektórych regionach.

Podejrzani, obywatele polscy w wieku 24 i 29 lat, zostali aresztowani we wschodnim Białymstoku. Oprócz aresztowanych z ich domów skonfiskowano także sprzęt radiowy.

Do zdarzenia hakerskiego doszło w piątek, kiedy doszło do naruszenia sieci łączności radiowej PKP w pobliżu północno-zachodniego Szczecina.

AP Foto/Czarek Sokołowski, AktOsoby, które opuściły Ukrainę, ustawiają się w kolejce do kasy na dworcu kolejowym w Warszawie.

Doprowadziło to do aktywacji kilku sygnałów stopu, co spowodowało opóźnienia i uziemienie około 20 pociągów. Choć usługi zostały wznowione po kilku godzinach, w weekend trwały dalsze ataki, choć nie wpłynęły one poważnie na ruch.

Z raportów wynika, że ​​zhakowane sygnały były przeplatane nagraniami rosyjskiego hymnu narodowego i przemówienia prezydenta Rosji Władimira Putina. Polska, znana ze swojej lojalności wobec Ukrainy, odgrywa strategiczną rolę w transporcie zachodniej broni do tego kraju.

Michaił Klimentiew (Sputnik/AFP)
Michaił Klimentiew (Sputnik/AFP)W swoim corocznym przemówieniu prezydent Rosji Władimir Putin wezwał do rozwiązania problemów kraju z odpadami

W odpowiedzi na incydent ABW wszczęła śledztwo, mające na celu ustalenie sprawców włamania. Stanislav Zarin, zastępca koordynatora służb specjalnych, zasugerował możliwy związek z planowanymi przez Rosję we współpracy z Białorusią wysiłkami destabilizacyjnymi. Zarin zapewnił, że atak nie miał wpływu na bezpieczeństwo pasażerów.

READ  🇵🇱 Polska: TVP poprowadzi "Mini Eurowizję" 27 sierpnia