Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Portugalia pokonała Polskę 2:0 na Mistrzostwach Europy UEFA do lat 19 2023

Portugalia pokonała Polskę 2:0 na Mistrzostwach Europy UEFA do lat 19 2023

Portugalia rozpoczęła zwycięski start Mistrzostw Europy U19 2023 na Malcie, pokonując Polskę 2:0 na stadionie Tony’ego Bessina.

W 4. minucie Gabriel Brass głową skierował do bramki Hugo Felixa z rzutu wolnego.

Zespół Equipa das Quinas kontrolował grę Paoli i podwoił przewagę w 60. minucie, kiedy Hugo Felix rzucił się na luźną piłkę i odbił ją od słupka.

Tomas Pienko oddał jedyny celny strzał Polaków w 80. minucie, ale nie pokonał Portugalczyka Gonzalo Ribeiro po końcowym gwizdku na Morzu Śródziemnym.

Portugalia szybko objęła prowadzenie

Portugalia wcześnie potwierdziła swoją dominację i objęła prowadzenie w 4. minucie, kiedy Carlos Borges wygrał rzut wolny. Hugo Felix posłał piłkę z bocznej linii, a Gabriel Braz podniósł się wysoko i wbił piłkę do siatki.

Szanse były trudne do zdobycia, a po nieudanej interwencji Yannisa da Rocha Tomas Pienko nie ukarał nieudanego podania Gustavo Sawa.

Igor Drabinsky wystąpił do przodu w 36. minucie i przeleciał nad poprzeczką, nie zbliżając się do 17-letniego Gonzalo Ribeiro.

Rodrigo Ribeiro zaczął się angażować, jego wolej nie trafił w górny róg, a Milos Maticic miał zablokowany strzał. Da Rocha i Sá zostali ukarani kartką przed przerwą, podczas której Joaquim Milheiro został zastąpiony przez Nuno Félixa w miejsce Da Rochy.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza, kiedy Portugalia objęła prowadzenie, ponieważ Portugalia nie była w stanie powstrzymać rzutu znad głowy.

Nuno Felix został ukarany za niezdarne starcie z Tomasem Pienko, który przez chwilę wyglądał jak jedyny polski gracz zdolny do magii, podczas gdy Antoni Kozupal udał się do księgi na późne starcie z Ribeiro.

Marcin Prosz dokonał dwóch zmian w 59. minucie, kiedy Kozubal i Mateusz Kowalczyk ustąpili miejsca Ivo Kasmarskiemu i Igorowi Stralkowi, ale jego podopieczni prowadzili 2:0 minutę później.

READ  Pierwsza grupa wojsk amerykańskich ląduje w Polsce w odpowiedzi na kryzys na Ukrainie: Raporty

Hugo Félix podwaja przewagę

Hugo Félix przedarł się przez pole karne, wykorzystując zamieszanie między Davidem Bucajem a Stralcem, po czym strzelił obok Viktora Matijevicia, jakby go tam nie było, i strzelił ze słupka.

Zanim Milheiro zastąpił Sá i Borgesa Samuelem Justem i Miguelem Falé, Portugalia wyraźnie cieszyła się swobodą, jaką uzyskała dzięki dwubramkowemu prowadzeniu.

Pierwszym celnym strzałem Polaka w 80. minucie był Pienko, który wykonał długi bieg i wbił się do środka, uderzając prosto w Ribeiro, który przebił piłkę nad poprzeczką.

Fala testował Oliviera Giche na końcowych etapach, Diogo Prioste i Rodrigo Ribeiro ustąpili miejsca Jono Gonçalvesowi i Herculano Nepionowi, gdy Portugalia dojechała do mety.

Analiza

Portugalia była za dobra dla Polski w meczu z niewielką ilością okazji. Gonzalo Ribeiro był w dużej mierze niesprawdzony, ponieważ zrezygnował z funkcji bramkarza Portugalii na Mistrzostwach Europy U17 w 2023 roku.

W przypadku Equipa das Quinas Gabriel Brás i António Ribeiro dobrze się znają po tym, jak przeszli przez szeregi w Porto, urodzeni w odstępie czterech dni.

Pomoc potrzebuje więcej czasu, aby się zgrać, ale pierwsza linia była obiecująca, a Hugo Felix i Carlos Borges nie otrzymywali zbyt wielu zagrywek z Rodrigo Ribeiro, mobilnym napastnikiem.

Zwycięstwo zapewni drużynie Joachima Milheiro dużo pewności siebie przed starciem z Włochami w Ta’Qali. Portugalia ma nadzieję zakwalifikować się do półfinału, ponieważ na Malcie temperatura sięga 33 stopni.

Przez Mateusz Marszałek

Przegląd najważniejszych wydarzeń

Wywiad z Hugo Felixem