Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zarzut przeciwko zatrzymanemu w Polsce hiszpańskiemu dziennikarzowi jest bardzo poważny

Zarzut przeciwko zatrzymanemu w Polsce hiszpańskiemu dziennikarzowi jest bardzo poważny. Zdjęcie: Reporterzy bez granic

Minister spraw zagranicznych Albarez powiedział, że Polska postawiła „bardzo poważne” zarzuty zatrzymanemu hiszpańskiemu dziennikarzowi.

W środę 23 marca hiszpański minister spraw zagranicznych Jose Manuel Albarez potwierdził, że zarzuty szpiegowania na rzecz Rosji wobec zatrzymanego w Polsce hiszpańskiego dziennikarza Pabla Gonzaleza są „bardzo poważne”. Powiedział, że o jego losie zadecydują sądy kraju.

Taką odpowiedź udzielił wiceprezes EH Bildu Jon Iñarritu ministrowi spraw zagranicznych, pytając, co dzieje się z Gonzalezem. Stwierdził, że jego rodzina i prawnicy nie kontaktowali się z nim przez 24 dni.

W środę Albarez powiedział Gonzalezowi, że będzie przetrzymywany w areszcie do 29 kwietnia. Inarritu wezwał rząd do potępienia „to, co prokuratura robi w Polsce” i do nazwania tego „prawdziwą korupcją”. Działalność „nieregularna”.

Władze Sądu Okręgowego w Rzeszowie podobno używały pseudonimu Pablo Gonzalez „Pavel Rupzov”. Jednak to imię jest jego Identyfikator urodzenia, ponieważ urodził się dla ojca Rosjanina i matki Hiszpanki w Moskwie w byłym Związku Radzieckim-

W 1991 roku, kiedy przeniósł się do Hiszpanii, Gonzஸ்lez uregulował swoją narodowość i wybrał kastylijskie imię Pabla i jego matczyne nazwisko. Ta informacja została zweryfikowana przez gazetę publico.es.

Alabres odmówił krytykowania Polski i ograniczył się do wskazania, że ​​Gonzalez otrzymał wszelką możliwą uwagę od tamtejszej ambasady od czasu jego zatrzymania. Wskazał, że dziennikarz odwiedził ambasadę i ambasada kontaktowała się z jego osobistym prawnikiem i rodziną za pośrednictwem poczty elektronicznej.

READ  Polska będzie nadal przestrzegać prawa unijnego - powiedział MSZ