Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Załoga bada sztuczną inteligencję i ludzki układ nerwowy we wtorek – stacja kosmiczna

To długie zdjęcie ze stacji kosmicznej pokazuje Drogę Mleczną nad horyzontem Ziemi z zorzą polarną w prawym dolnym rogu.

Astrofizyka i badania na ludziach zdominowały program naukowy na pokładzie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna Wtorek. The Wyprawa 67 Załoga dokonała także rekonfiguracji amerykańskiej śluzy powietrznej i przetestowała nową drukarkę 3D.

Brak grawitacji w kosmosie wpływa na różne fizyki, otwierając nowe zjawiska, które naukowcy badają, aby poprawić ludzkie życie na Ziemi i poza nią. Jedno z takich badań wykorzystuje sztuczną inteligencję do adaptacji złożonych procesów produkcji szkła w mikrograwitacji, co może przynieść korzyści wielu przemysłom ziemskim i kosmicznym. Inżynier lotu NASA Kjil Lindgren . Konfiguracja sprzętu Inteligentna optyka szklana Doświadczenie operacyjne w ramach Schowek na rękawiczki do nauki mikrograwitacji Wtorkowe popołudnie. Obserwacje z śledztwa mogą prowadzić do rozwoju takich zawodów jak łączność, lotnictwo, medycyna i astronomia.

Lindgren dołączył również do swoich kolegów inżynierów lotniczych Jessica Watkins NASA i Samantha Cristoforetti Przekształcenie Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) Sufit śluzy powietrznej NanoRacks Wtorek. Trio astronautów przez cały dzień pracowało nad ponownym instalowaniem sprzętu i przechowywaniem towarów w Bishop po wyrzuceniu śmieci i manewrach robotów w weekend. Zamówienie Obserwatorów Ziemi Canadarm2 ramię robota Aby oddzielić śluzę od spokojna jednostka Pozbądź się kosza na śmieci w sobotę. Canadarm2 następnie przeniosło Bishopa do Tranquility, gdzie wkrótce potem zostało ponownie połączone.

Watkins zaczęła swój dzień od współpracy z inżynierem lotniczym NASA Bob Heinz W celu zbadania, jak nieważkość wpływa na zręczną manipulację. Duet na zmianę siedział w wyjątkowym urządzeniu w środku Pracownia Laboratorium Kolumba Aby pomóc naukowcom zrozumieć, jak astronauci Chwyć i obsługuj przedmioty w przestrzeni. Spostrzeżenia mogą pomóc w projektowaniu inteligentnych interfejsów statków kosmicznych i zapewnić głębsze zrozumienie ludzkiego układu nerwowego.

Inżynierowie lotnictwa z Roskosmosu, Denis Matwiejew A Siergiej KorsakowPróbki drobnoustrojów z jednostek w rosyjskiej części stacji do analizy we wtorek. Matveev udokumentował również swoje posiłki i napoje do badań eksploracyjnych Utrata kości z powodu przestrzeni. kapitan stacji Oleg Artemiew Instalacja i testowanie nowej drukarki 3D w wielofunkcyjnej jednostce laboratoryjnej Nauka.

READ  Nowe śpiwory NASA mogą zapobiec „zmiażdżeniu” gałek ocznych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Dowiedz się więcej o działalności stacji, śledząc blog stacji kosmicznej, @stacja Kosmiczna A Umieść tweeta Również na Twitterze ISS Facebook A ISS Instagram rachunki.

Otrzymuj nasze cotygodniowe najgorętsze filmy na: http://jscfeatures.jsc.nasa.gov/videoupdate/

Otrzymuj najnowsze aktualizacje z NASA dostarczane co tydzień. Zapisz się tutaj: www.nasa.gov/subscribe