Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zaginiona dziewczynka, 9-letnia Charlotte Sena, została odnaleziona po tym, jak zidentyfikowano odciski palców podejrzanego z listu okupu |  Wiadomości z USA

Zaginiona dziewczynka, 9-letnia Charlotte Sena, została odnaleziona po tym, jak zidentyfikowano odciski palców podejrzanego z listu okupu | Wiadomości z USA

Charlotte Sena zniknęła po przejażdżce rowerem po parku stanowym w stanie Nowy Jork, mówiąc rodzinie, że chce samotnie przejechać się po torze.


Wtorek, 3 października 2023 o 06:49, Wielka Brytania

Policja poinformowała, że ​​dziewięcioletnia Charlotte Sena, która zniknęła w nowojorskim parku, została odnaleziona „cała i zdrowa”.

Gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul powiedziała na konferencji prasowej, że Craig Nelson Ross Jr., lat 47, przebywa w areszcie w związku z jej zniknięciem.

Zniknęła jadąc na rowerze Sobotni wieczór w Morrow Lake State Park, około 60 km na północ od Albany.

Kiedy nie wróciła po 15 minutach, jej rodzice i pobliscy obozowicze zaczęli przeszukiwać okolicę.

Pani Hochul powiedziała, że ​​na podstawie danych zebranych w 1999 r. po wypadku samochodowym pod wpływem alkoholu urzędnicy zidentyfikowali odcisk palca na żądaniu okupu dostarczonym rodzinie w czasie, gdy dom był monitorowany przez policję.

Dodała, że ​​po zidentyfikowaniu notatki policja przeszukała dom podejrzanego i minivana znajdującego się za domem jego matki, a następnie znaleźli Charlotte w szafie i nie wyglądało na to, aby doznała krzywdy.

„Wiedziała, że ​​została uratowana. Wiedziała, że ​​jest w dobrych rękach” – powiedziała pani Hochul, dodając, że dziewczynka wróciła do rodziny.

Pani Hochul powiedziała wcześniej, że w poszukiwania dziewczynki zaangażowało się ponad 100 pracowników i 75 funkcjonariuszy organów ścigania, w tym psy, dwa drony, łodzie i sześć podwodnych zespołów ratowniczych.

W poniedziałek policja poinformowała, że ​​400 pracowników poszukiwawczo-ratowniczych szukało dziewięciolatka na obszarze o powierzchni 70 km.

Policja utworzyła punkty kontrolne na terenie parku, zatrzymując samochody i sprawdzając przejeżdżające pojazdy.

Na czas przeszukania park był zamknięty, a władze poprosiły mieszkańców, aby trzymali się z daleka.

Policja dodała, że ​​w tej sprawie pomaga także FBI.


zdjęcie:
Zdjęcie: Policja stanu Nowy Jork

Ciotka Charlotte, Jane Cena, powiedziała partnerowi Sky NBC News Że jej siostrzenica zniknęła w ciągu kilku minut.

READ  Władimir Putin: Niemiecka Partia Zielonych mówi, że „NEIN” Ukraina ma członkostwo w NATO, by zadowolić Rosję | Świat | Aktualności

„Prawie rozpłynęła się w powietrzu. Mam na myśli, że między ostatnim razem, gdy ją widziano, a momentem, w którym już jej nie było, upłynęły minuty” – powiedziała Sena.