Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wyścig miliarderów w kosmos jest przykładem głuchych

mi

Chociaż miesiąc temu nawet nie słyszałem o euro i nie mogłem wybrać Jacka Grealisha z listy graczy, teraz jestem certyfikowanym piłkarzem, więc wczoraj również obudziłem się z przytłaczającym uczuciem strachu.

Można śmiało powiedzieć, że wszyscy potrzebujemy odrobiny dopingu. Więc może wszyscy zjednoczymy się za zabawnymi wiadomościami, że sir Richard Branson zastrzelił się w kosmosie i nikt tego nie zauważył.

Może to była tajna misja, możesz się zastanawiać. Au Contraire – Imprezę inauguracyjną poprowadził Stephen Colbert z występem piosenkarza Khaleda. Większość kraju spędziła całe popołudnie, obserwując, jak pijani mężczyźni kręcą się po centrum Londynu, rozbijając butelki nad głowami.

Właściwie jedynym wystrzeleniem rakiety, o którym wiedziałem, był podmuch żaru z pleców mężczyzny w średnim wieku (jeśli nie wiedziałeś, prawdopodobnie najlepiej tak zachować). Tak, Branson wybrał dzień finału Euro 2020 i męskiego Wimbledonu, aby zadebiutować w kosmosie na pokładzie samolotu rakietowego Virgin Galactic, opracowanego przez jego firmę 17 lat temu.

Co więcej, nie dotarł w kosmos, ale po prostu się do niego zbliżył.

Coś, rywal miliardera Bransona, Jeff Bezos, który przypadkowo poleciał w kosmos za tydzień, chciał to podkreślić. Linia Karmana, uznana na całym świecie granica, od której mówi się, że zaczyna się przestrzeń kosmiczna, znajduje się 62 mile nad Ziemią, a statek kosmiczny Bransona osiągnął zaledwie 53 mile. Bezos ma wzrosnąć o 12 mil.

Chociaż fajnie jest oglądać rywalizację „kto jest większy” między dwoma bogatymi właścicielami rakiet, jest to również uosobienie głuchoty, zwłaszcza gdy kryzys klimatyczny uderza w Stany Zjednoczone. Zachodnie wybrzeże doświadcza suszy i rekordowych temperatur, a w zeszłym tygodniu, rodzinne miasto Bezosa, Seattle, osiągnęło 108 Fahrenheita (42 stopnie Celsjusza). Sezon huraganów rozpoczął się wcześnie i co 200 lat jedna powódź nawiedziła północną Missisipi.

READ  Helikopter Kreatywności NASA wykonał swój ósmy udany lot na Czerwonej Planecie

Co więcej, rok po tym, jak Branson wezwał rząd do ratowania jego linii lotniczych, rozpoczęcie wielomiliardowej ekspedycji kosmicznej wymaga czasu. Więc mam nadzieję, że wybaczycie mi chichot z jego konta.

Czy zauważyłeś, że Branson poleciał w kosmos? Daj nam znać w komentarzach poniżej.