science

Wyścig miliarderów w kosmos jest przykładem głuchych

mi

Chociaż miesiąc temu nawet nie słyszałem o euro i nie mogłem wybrać Jacka Grealisha z listy graczy, teraz jestem certyfikowanym piłkarzem, więc wczoraj również obudziłem się z przytłaczającym uczuciem strachu.

Można śmiało powiedzieć, że wszyscy potrzebujemy odrobiny dopingu. Więc może wszyscy zjednoczymy się za zabawnymi wiadomościami, że sir Richard Branson zastrzelił się w kosmosie i nikt tego nie zauważył.

Może to była tajna misja, możesz się zastanawiać. Au Contraire – Imprezę inauguracyjną poprowadził Stephen Colbert z występem piosenkarza Khaleda. Większość kraju spędziła całe popołudnie, obserwując, jak pijani mężczyźni kręcą się po centrum Londynu, rozbijając butelki nad głowami.

Właściwie jedynym wystrzeleniem rakiety, o którym wiedziałem, był podmuch żaru z pleców mężczyzny w średnim wieku (jeśli nie wiedziałeś, prawdopodobnie najlepiej tak zachować). Tak, Branson wybrał dzień finału Euro 2020 i męskiego Wimbledonu, aby zadebiutować w kosmosie na pokładzie samolotu rakietowego Virgin Galactic, opracowanego przez jego firmę 17 lat temu.

Co więcej, nie dotarł w kosmos, ale po prostu się do niego zbliżył.

Coś, rywal miliardera Bransona, Jeff Bezos, który przypadkowo poleciał w kosmos za tydzień, chciał to podkreślić. Linia Karmana, uznana na całym świecie granica, od której mówi się, że zaczyna się przestrzeń kosmiczna, znajduje się 62 mile nad Ziemią, a statek kosmiczny Bransona osiągnął zaledwie 53 mile. Bezos ma wzrosnąć o 12 mil.

Chociaż fajnie jest oglądać rywalizację „kto jest większy” między dwoma bogatymi właścicielami rakiet, jest to również uosobienie głuchoty, zwłaszcza gdy kryzys klimatyczny uderza w Stany Zjednoczone. Zachodnie wybrzeże doświadcza suszy i rekordowych temperatur, a w zeszłym tygodniu, rodzinne miasto Bezosa, Seattle, osiągnęło 108 Fahrenheita (42 stopnie Celsjusza). Sezon huraganów rozpoczął się wcześnie i co 200 lat jedna powódź nawiedziła północną Missisipi.

READ  Sprzedany! Licytacja płaci 28 milionów dolarów za wolne miejsce na lot kosmiczny z Jeffem Bezosem | przestrzeń

Co więcej, rok po tym, jak Branson wezwał rząd do ratowania jego linii lotniczych, rozpoczęcie wielomiliardowej ekspedycji kosmicznej wymaga czasu. Więc mam nadzieję, że wybaczycie mi chichot z jego konta.

Czy zauważyłeś, że Branson poleciał w kosmos? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment