Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Otwarcie nowej przestrzeni wystawienniczej HS2 w Thinktank Museum w Birmingham

Otwarcie nowej przestrzeni wystawienniczej HS2 w Thinktank Museum w Birmingham

W wielokrotnie nagradzanym muzeum nauki Thinktank w Birmingham odsłonięto nową wystawę prezentującą niezwykle ambitne tunele budowane w ramach nowej linii HS2.

Wystawa tymczasowa, której kuratorem jest partner budowlany HS2 z West Midlands, Balfour Beatty Vincey (BBV), przedstawia historię i postęp technologiczny w drążeniu tuneli, a także historię budowy HS2. Ma pomóc młodym ludziom zrozumieć złożoność inżynierską budowy nowej kolei dużych prędkości.

Thinktank znajduje się naprzeciwko miejsca, w którym powstanie flagowa stacja HS2 Curzon Street, co oznacza, że ​​odwiedzający mogą rzucić okiem na trwające prace budowlane związane z budową mostów, które pozwolą na dotarcie na stację nowych szybkich pociągów.

Na przestrzeni wystawienniczej, otwartej do 12 stycznia 2024 r., znajduje się replika Dorothy – gigantycznej 2000-tonowej maszyny wiertniczej używanej do kopania tuneli Warwickshire wchodzących w skład sieci HS2. Towarzyszy mu szereg interesujących i zabawnych faktów na temat programu drążenia tuneli HS2, których celem jest inspirowanie kolejnego pokolenia początkujących inżynierów.

Shelby Akbar, dyrektor ds. interesariuszy i społeczności w Balfour Beatty Vinci, powiedziała:

„Ta fantastyczna wystawa, na której zaprezentowany jest nasz model maszyny do drążenia tuneli, to świetna okazja, aby pokazać regionowi, w jaki sposób pomagamy dostarczać HS2 tutaj, w Midlands.

„Odwiedzający mogą dowiedzieć się, jak tunele są kopane pod starymi lasami w Warwickshire, a obecnie trwa budowa tunelu o długości trzech i pół mili między Waterorton i Washwood Heath w Birmingham.

„Udostępniając tę ​​innowacyjną, wysoko wykwalifikowaną pracę nowym odbiorcom, mamy nadzieję, że zainspiruje ona następne pokolenie drążących tunele i inżynierów. Właśnie takie dziedzictwo chcemy pozostawić temu regionowi”.

Pracownicy i inżynierowie budowlani z BBV wraz z przedstawicielami łańcucha dostaw poprowadzą na wystawie cykl rozmów podczas październikowej przerwy semestralnej (30 października – 3 października).Badania i rozwój listopad), aby poprawić ogólne wrażenia z nauki i odwiedzających.

READ  Naukowcy odkryli, że starożytny Mars tętnił życiem drobnoustrojów Mars

BBV będzie także współpracować z Thinktankiem przy prowadzeniu od końca listopada interaktywnych warsztatów z zakresu nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) w ramach szerszego programu targów. W sesjach wezmą udział lokalne szkoły, dzięki czemu uczniowie będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o projekcie HS2, a także ścieżkach kariery w branży.

Witając nową wystawę czasową, Lawrence Butler, dyrektor muzeum w Thinktank, skomentował:

„Jesteśmy podekscytowani możliwością zaprezentowania modelu tunelu, aby odwiedzający Thinktank mogli zobaczyć, jak budowane są tunele dla linii HS2 między Birmingham a Londynem.

„Ta wystawa zaprezentuje nowy zakres karier w dziedzinach STEM jako opcje na przyszłość, a także pokaże, jak nowoczesna technologia i inżynieria pozwalają na wiercenie, wzmacnianie i przygotowywanie tuneli do użytku za pomocą jednego zaawansowanego – i bardzo dużego – elementu maszyn.”