Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wydarzenia weekendowe w Filadelfii: Festiwal pierogów w Port Richmond powraca w sobotę, 13 maja

Wydarzenia weekendowe w Filadelfii: Festiwal pierogów w Port Richmond powraca w sobotę, 13 maja

Miłośnicy pierogów mogą w najbliższy weekend spędzić dzień pełen uroczystości poświęconych pysznym pierogom i polskiej kulturze w ogóle w dzielnicy Port Richmond w Filadelfii.

the Festiwal Pierogów w Port Richmond Wydarzenie odbędzie się w sobotę 13 maja w godzinach 12:00–18:00 w Gaul & Co. Malt House Port Richmond, zlokalizowany pod adresem 2619 E. Indiana Avenue. To coroczne wydarzenie organizowane przez Gaul & Co. We współpracy z firmą eventową State Street Events LLC, oferując różnorodne tradycyjne i unikalne wersje polskich pierogów, a także rozrywkę na żywo, stoiska rzemieślnicze i zajęcia przyjazne rodzinom.


więcej: Lokalni artyści złożą hołd Jerry’emu Blavatowi podczas tegorocznego Italian Market Festival


Odwiedzający bezpłatny festiwal pod dachem i na świeżym powietrzu mogą przeglądać ofertę żywności i napojów firmy Gaul & Co., a także ponad 20 sprzedawców żywności oferujących własne pierogi. Niektórzy z ogłoszonych dotychczas sprzedawców to Donna’s Bar, La Roma, Pat’s Polish Deli, The Galley i Czwer’s Kielbasy.

Na miejscu pojawi się także ponad 100 rzemieślników i rzemieślników, takich jak mobilna ciężarówka Art History 101, a muzykę na żywo zapewnią Ryan Beirderman, Ray Palmer, The Polka Band i Polish American String Band.

Dostępne będą atrakcje dla dzieci, obejmujące zabawy karnawałowe, prace plastyczne z piasku, malowanie twarzy i wesołe miasteczko.

Obchodzone jest Święto Pierogów Przeważnie polska społeczność Port Richmond. Został uruchomiony w 2019 roku, kiedy ponad 10 000 osób przyszło skosztować słynnych polskich pierogów. Festiwal został odwołany w 2020 i 2021 roku z powodu pandemii Covid-19, a powrócił latem ubiegłego roku.


Festiwal Pierogów w Port Richmond

Sobota 13 maja
Od 12:00 do 18:00 | Udział w zajęciach jest bezpłatny

Słodownia Gall & Co. Port Richmond

2619 E. Indiana Avenue, Filadelfia, Pensylwania 19134