Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ash Pryor o zawstydzaniu ciała jako nowy trener peletonu

Ash Pryor o zawstydzaniu ciała jako nowy trener peletonu

Trener peletonu Ash Pryor mówi o przekraczaniu granic w wioślarstwie i fitnessie. (Zdjęcie dzięki uprzejmości Peloton)

To liczby Seria Body Image od Yahoo Life zagłębia się w podróże wpływowych i inspirujących postaci, które odkrywają, co oznaczają dla nich pewność siebie, neutralność ciała i miłość do siebie.

„Nieprzyjemny” i „brak motywacji” to dwa z tych słów Ash Prior które zobaczyłem na jej ekranie, kiedy prowadziła pierwsze zajęcia wioślarskie Peloton transmitowane na żywo we wrześniu 2022 roku. Komentarze pochodziły od widza, który dołączył do jej zajęć, mimo że nie miał zamiaru aktywnie uczestniczyć.

To był policzek dla 31-letniej Pryor, noszącej rozmiar 12, która przez większość życia trenowała jako atleta – i to właśnie w tym momencie na etapie peletonu, kilka miesięcy temu. Ale jej akt zemsty na zatrzymanym polegał na tym, by nadal się pojawiać.

„Prawda jest taka, że ​​mogę być obrzydliwa dla tej osoby. Ale ważne jest dla mnie, aby nadal spotykać się nie tylko ze sobą, ale także z wieloma historiami ludzi, którzy mówili:„ Potrzebowałem tego ”. Musiałem wiedzieć, że bycie sportowcem jest jak różne rzeczy, mówi Yahoo Live, co jest świetnym przypomnieniem. „Wychowuję, ponieważ żałuję, że nie miałem, kiedy byłem młodszy”.

Negatywne nastawienie związane z ogłoszeniem jej nowej pracy jako instruktorki fitness w The Workout Platform mogło cofnąć Pryor do czasów, kiedy czuła się zmuszona nienawidzić swojego nastoletniego ciała.

„Miałam moment, w którym w gimnazjum przykleiłam taśmę, jakbym ściskała moje miłosne uchwyty” – wspomina. „Co musiałem ukrywać i wklejać w gimnazjum? I myślę, gdzie w ogóle nauczyłem się to robić?”

Jej droga przez lekkoatletykę od tego czasu była okazją do naprawienia tych szkód: pozbycia się toksycznego mówienia do siebie i negatywnego obrazu własnego ciała, które kiedyś miała, oraz upewnienia się, że ludzie, którzy pójdą jej śladami, nie będą musieli tego doświadczać w ogóle.

READ  Podglądacz w Johor w hidżabie i lakierze do paznokci wchodzi do damskiej toalety, Malaysia News

Jednak przez cały ten proces zmagała się z własną tożsamością jako pełnowartościowa czarna kobieta, zastanawiając się, gdzie może faktycznie zostać zaakceptowana i gdzie będzie musiała utorować własną ścieżkę.

„Nie wiem, czy miałem wiele problemów, kiedy grałem w koszykówkę, ponieważ wielu ludzi wygląda jak ja i jest to zakorzenione w kulturze hip-hopowej, więc nie sądzę, żebym miał jakiekolwiek różnice kulturowe lub konflikty. Nosiłem workowate ubrania, kimkolwiek byłem, to było normalne. „Myślę, że kiedy zacząłem wiosłować, zdałem sobie sprawę z tożsamości w sensie:„ Och, jestem jedyny w tym sporcie, a to ma inną wagę ”, ale jest to także sport, który kocham w inny sposób ”.

Pryor interesowała się wioślarstwem w szkole średniej, ale nie znalazła okazji, aby zacząć, dopóki nie była studentką pierwszego roku w OSU i zaproponowano jej dołączenie do drużyny wioślarskiej jako zawodniczka najwyższej klasy. „Trudno było zdać sobie sprawę, że to sport, który tak naprawdę nie był dla kobiet, więc walczysz o to. To nie był naprawdę fajny sport dla ludzi kolorowych, więc walczysz z tym ,” ona mówi.

Warto zauważyć, że nie było to wrażliwe środowisko dla nikogo, kto zmaga się z wizerunkiem i rozmiarem ciała.

„Dużo cię ważono, a ważenie było wtedy dostępne dla wszystkich” – mówi. „Ważysz się po kawałku testowym na oczach wszystkich, próbując pozbyć się przepoconych ubrań, wyżymając je, próbując wysuszyć, próbując obciążyć każdą cząstkę czegokolwiek, patrząc na ciała innych ludzi. wioślarstwo, twoja zdolność do uzyskania mocy na funt jest ważna, więc sposoby, w jakie prowadzisz rozmowy na ten temat, nie zawsze były najlepsze”.

Pryor była niezachwiana w swojej determinacji, by zająć się sportem wyczynowym, więc nadal prezentowała swoje umiejętności, pracując nad zbudowaniem fundamentu miłości własnej, który uciszyłby otaczający ją hałas. Zdobycie tego zaufania pozwoli jej nie tylko kontynuować swoją trajektorię jako sportowiec akademicki, ale także stać się autorytetem i pożegnaniem z kosmosem.

READ  Bali do deportacji dwóch obywateli polskich za przeciwstawienie się Dniu Ciszy

„Chcę, aby sportowcy kolorowi mieli wzór do naśladowania, chcę, żeby mieli kogoś, kto przeszedł przez to, przez co oni przeszli, będąc jedyną w morzu 85 innych białych kobiet i mając wszystkie te kulturowe rzeczy. ,” ona mówi. „Teraz walczę, aby móc pokazać z większym ciałem – to naprawdę rozmiar przeciętnej kobiety – że zasługuję na to, by być w tej przestrzeni i nadal być postrzeganym jako atleta”.

Kiedy ewoluowałem w przestrzeń fitness jako trener, nadal spotykałem się z większym sprzeciwem.

„Fitness zawsze polegał na kurczeniu się, a nigdy na sile i mocy” — wyjaśnia, zauważając, że budziło to wątpliwości i negatywne nastawienie. „Siedzę tutaj, robiąc to, co robię, wsuwam te małe biodra w małą łódkę i chodzę dookoła, a wy nadal nazywacie mnie grubym, nazywacie mnie niezdrowym i to po prostu nie jest normalne. Chcę zobaczyć, jak ktoś robi to, co robię przez pięć minut w tej łodzi i zobacz, czy nie wpadną do tej wody. I robię to przez trzy godziny”.

Ale wie, że nie chodzi o jej rzeczywistą sylwetkę.

„Jestem zdrowy” — mówi Pryor. „Jestem zdrowy, ponieważ mój lekarz powiedział mi, że jestem zdrowy. Jestem zdrowy, ponieważ mogę robić rzeczy, które chcę robić. Jestem zdrowy, ponieważ mogę żyć tak, jak żyję i zarządzać harmonogramem, który prowadzę i uczę liczbę zajęć, które uczę. Mam więc wiele. Jest to wskaźnik, który pozwala mi wiedzieć, że jestem zdrowy. I to nie tylko sześć zestawów, które dają mi znać, że jestem zdrowy.

Pryor postrzega każdą niezłomną opozycję wobec jej pozycji jako instruktorki fitness jako okazję do ponownego sformułowania rozmowy na temat lekkiej atletyki, fitnessu i typów sylwetki.

„Potrzebujemy bardziej wyważonego opowiadania, aby zmienić historię tego, jak wygląda sportowiec, kim może być sportowiec i móc świętować, jak wyglądają te wszystkie ciała” – mówi. „Moje ciało jest częścią tego, co dostaję… Jestem czymś więcej niż tylko faktem, że moje biodra nie kłamią i mam brzuch, który nazywam Tiną”.

READ  Sling TV zapowiada całkowicie przeprojektowaną aplikację i wygląda o wiele lepiej

Kontynuuje: „Kochać siebie tak, jak kocham i nadal nosić sportowy stanik mojej przyszłej mamusi w tych szortach, to drastyczna praca”.

Dobre samopoczucie, rodzicielstwo, obraz ciała i nie tylko: poznaj z za Hoo Z biuletynem Yahoo Life. Rejestracja tutaj.