Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wybory we Francji 2022 na żywo: sondaże opinii prowadzą Macrona przed Le Pen po debacie prezydenckiej

Wybory we Francji 2022 na żywo: sondaże opinii prowadzą Macrona przed Le Pen po debacie prezydenckiej

Oglądaj na żywo, jak francuska kandydatka na prezydenta Marine Le Pen organizuje wiec w Arras

Emmanuel Macron utrzymał swoją sześciopunktową przewagę w sondażu nad Marine Le Pen, skrajnie prawicową kandydatką we francuskich wyborach prezydenckich, po gorącej debacie telewizyjnej zeszłej nocy.

Kampania wyborcza dobiega końca, a obaj kandydaci wracają na ścieżkę kampanii, aby zdobyć poparcie, jakie mogą przed niedzielnym głosowaniem.

Kosmopolityczna Macron odwiedza wielokulturowe paryskie przedmieście Saint-Denis, podczas gdy pani Le Pen, która przedstawia się jako głos zaniedbanej klasy robotniczej, znajduje się w północnej dzielnicy przemysłowej Hauts-de-France.

Przywódcy jej siostrzanych krajów Schengen, Niemiec, Hiszpanii i Portugalii, poparli dziś Macrona, wzywając Francuzów, aby nie głosowali na jego narodowego przeciwnika.

Le Pen na wiecu w Arras oskarżył Macrona o „nieograniczoną arogancję” zarówno podczas wczorajszej debaty, jak i pięciu lat jego prezydentury.

Przedstawiła prezydenta jako łagodnego w kwestii imigracji i bezpieczeństwa, a jego wyniki gospodarcze – zniszczone przez pandemię i wojnę ukraińską – jako „katastrofalnego”.

1650575407

„Nic nie jest ostateczne” – powiedział Macron wyborcom w Saint-Denis.

Pomimo posiadania solidnej 12-punktowej przewagi w sondażu, Emmanuel Macron powiedział, że nie bierze niczego za pewnik, przemawiając do tłumu na robotniczych przedmieściach Paryża.

„Nic nie jest ostateczne do ostatniej minuty”, powiedział do tłumu w Saint-Denis. Powiedział, że postanowił zatrzymać się na jednym ze swoich ostatnich przystanków w swojej kampanii w miejscu, które „boryka się z wieloma trudnościami” w najbiedniejszym regionie Francji kontynentalnej, Seine-Saint-Denis, gdzie wielu mieszkańców to imigranci lub ma imigracyjne korzenie.

Macron macha do swoich zwolenników w Saint-Denis

(GT)

Macron wita tłum w Saint-Denis

(Agencja Ochrony Środowiska)

Liama ​​Jamesa21 kwietnia 2022 22:10

1650570337

Zagłosuj na Macrona – nawet jeśli go nie lubisz – lub zmierz się z tym, z czym zmierzyliśmy się z Trumpem | niezależne głosy

Lata Trumpa zostały dla wielu Amerykanów i osób mieszkających w Ameryce spędzone w trybie przetrwania. Musiałem ich wypróbować jeden dzień na raz. Był wyczerpany gniew i całkowite oszołomienie. Wstrzymałem oddech na cztery lata.

Ale kiedy te lata zakończyły się wyborami Joe Bidena w 2020 roku, nie było tak, że wszyscy musieliśmy znowu oddychać spokojnie. W tamtym czasie nie zdawałem sobie sprawy (ponieważ przez cztery lata byłem zajęty wstrzymywaniem oddechu) to, jak lata Trumpa wydłużą się poza jego cztery lata urzędowania. Kiedy zostaje wybrany kandydat skrajnie prawicowy, jego wpływy nie kończą się tam, gdzie kończy się jego prezydentura. Zmienia bieg historii. Zmienia tkankę kraju.

Przeczytaj cały artykuł Clemence tutaj:

Liama ​​Jamesa21 kwietnia 2022 20:45

1650566308

Le Pen mówi, że Macron jest „głupi”

Marine Le Pen nie brakowało obelg wobec swojego przeciwnika, Emmanuela Macrona, podczas swojego ostatniego dużego wiecu w kampanii wyborczej we Francji.

W godzinnym przemówieniu w północnym mieście Arras skrajnie prawicowy kandydat powiedział, że Macron nazwał obecnego prezydenta „głupim”, którego jedynym celem u władzy było utrzymanie się u władzy.

Powiedziała, że ​​Macron był „apatyczny”, „protekcjonalny” i „arogancki”.

W tym ostatnim punkcie Le Pen może znaleźć poparcie nawet tych, którzy nie zamierzają na nią głosować, ponieważ 50 procent osób, które oglądały wczorajszą debatę wyborczą, uważało, że Macron brzmiał arogancko.

Liama ​​Jamesa21 kwietnia 2022 19:38

1650561699

Le Pen organizuje wiec w Arras

Marine Le Pen przemawia do tłumu w Arras, mieście położonym w regionie Hauts-de-France na dalekiej północy Francji.

Skrajnie prawicowy kandydat w kampanii prezydenckiej zdobył silne poparcie ze strony przemysłowej twierdzy w pierwszej turze sondaży, zdobywając jedną trzecią głosów w zatłoczonym konkursie. Jej rywal, urzędujący prezydent Macron, wziął kwadrans.

Le Pen stara się zdobyć głosy klasy robotniczej zobowiązaniami do obniżenia kosztów życia i przyznania pierwszeństwa Francuzom.

Oglądaj na żywo, jak francuska kandydatka na prezydenta Marine Le Pen organizuje wiec w Arras

Liama ​​Jamesa21 kwietnia 2022 18:21

1650557702

Na tropie kampanii: Macron walczy o głosowanie w Saint-Denis

Emmanuel Macron udaje się dziś do Saint-Denis, gdy wyścig prezydencki wkracza w ostatnie dni.

Jego cel podróży jest symbolem niespokojnych przedmieść Paryża i odzwierciedla jego starania o schwytanie lewicowych wyborców, którzy poparli Jean-Luc Mélenchona w pierwszej turze.

Saint-Denis to także bardzo wielokulturowe miejsce w mieście, które odpowiada kosmopolitycznej głowie.

Macron wita tłum w Saint-Denis

(AFP)

Macron rywalizuje z 23-letnim bokserem-amatorem Jean-Denisem Nzarambą na Stade Auguste Delaune w Saint-Denis

(BASEN/AFP/Getty)

Dzieci witają Macrona podczas kampanii na stadionie Auguste Delaune

(AFP)

Macron wita młodych ludzi na stadionie Auguste Delaune w Saint-Denis

(BASEN/AFP/Getty)

Liama ​​Jamesa21 kwietnia 2022 17:15

1650555002

Kiedy zostaną ogłoszone wyniki wyborów we Francji?

Francuscy wyborcy udają się do urn w niedzielę, 24 kwietnia, aby zdecydować, kto będzie następnym prezydentem.Joe Somerlad On pisze).

Oczekuje się, że sonda zostanie opublikowana w niedzielę o godzinie 19:00 GMT, a oficjalne wyniki końcowe zostaną ogłoszone następnego dnia.

Liama ​​Jamesa21 kwietnia 2022 o 16:30

1650552287

Macron utrzymuje pierwsze miejsce w sondażach po debacie telewizyjnej

Sondaż pokazał, że Emmanuel Macron wciąż wyprzedza swoją rywalkę Marine Le Pen we francuskim wyścigu prezydenckim po gorącej debacie telewizyjnej zeszłej nocy.

Zgodnie z sondażem przeprowadzonym w dniach 20-21 kwietnia przez OpinionWay/Kea Partners, lider zasiedziały był postrzegany jako zwycięzca reelekcji z niezmienioną liczbą 56 procent głosów.

Jednak niepewność co do ostatecznego wyniku pozostała wysoka, ponieważ sondaż przewidywał również frekwencję wyborczą na poziomie 72 procent – co byłoby najniższą od 1969 roku.

Oddzielny sondaż przeprowadzony przez Elabe dla BFM TV pokazał, że widzowie jedynej debaty wśród finalistów uważali Macrona za podatnego na napady arogancji, ale uznali go też za bardziej przekonującego i odpowiedniego na prezydenta.

Pani Le Pen, która skupiła się na wyrażaniu współczucia dla osób, które, jak powiedziała, „cierpiały” od czasu, gdy została wyprzedzona przez Macrona w 2017 r., została oceniona bardziej zgodnie z obawami wyborców, ale jej skrajnie prawicowe poglądy są nadal postrzegane jako bardziej niepokojące. według raportu.Ankieta wykazała.

Liama ​​Jamesa21 kwi 2022 15:44