Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wybory w połowie kadencji w USA – na żywo: Republikanie są o jedno miejsce od odzyskania Izby Reprezentantów z niewielką większością głosów

Wybory w połowie kadencji w USA – na żywo: Republikanie są o jedno miejsce od odzyskania Izby Reprezentantów z niewielką większością głosów

Nancy Pelosi: Republikańska reakcja na atak na jej męża była „haniebna”

Republikanie są tylko o jedno zwycięstwo od 218 mandatów, które partia musi zdobyć, by odzyskać kontrolę w Izbie Reprezentantów po serii zwycięstw GOP, zwanych późnym poniedziałkowym wieczorem.

Liczenie trwa w całym kraju, ale teraz potwierdzono, że Demokraci zachowają kontrolę w Senacie, zajmując 50 miejsc w drugiej turze w Georgii w przyszłym miesiącu, co może dać partii prezydenta Joe Bidena dodatkowe miejsce.

I chociaż oczekuje się, że Partia Republikańska przejmie Izbę Reprezentantów, zrobi to bardzo niewielką większością głosów, co może utrudnić jej kierownictwo.

Mówiąc o wyborach w Indonezji, gdzie bierze udział w szczycie G-20, Biden powiedział, że wyniki wyborów w połowie kadencji „wysłały bardzo mocny sygnał na całym świecie, że Stany Zjednoczone są gotowe do gry” i chcą pozostać „w pełni zaangażowane w świat”. ”.

Około 11 home runów w zachodnich i południowo-zachodnich stanach, w tym w Kalifornii i Arizonie, wciąż musi zostać ogłoszonych.

Wielu republikanów skrytykowało przywództwo partii w ciągu ostatnich kilku dni, niektórzy obwiniają Donalda Trumpa, a inni lidera mniejszości senackiej Mitcha McConnella.

1668507395

Andy Biggs wyzywa McCarthy’ego na House Speake

Przedstawiciel Arizony, Andy Biggs, wejdzie na ring jako nowy republikański przewodniczący Izby Reprezentantów, rzucając wyzwanie przywódcy mniejszości domowej Kevinowi McCarthy’emu.

Mamy tutaj nowy paradygmat i myślę, że kraj chce innego kierunku niż Izba Reprezentantów. To nowy świat i tak, jutro zostanę nominowany – na przewodniczącego Izby” – powiedział Biggs w poniedziałkowym Newsmax.

„Zobaczymy, czy uda nam się wykonać zadanie i zagłosować” – powiedział Biggs. „To będzie trudne. To znaczy, Kevin – Kevin zarobił dużo pieniędzy i zrobił wiele rzeczy. Ale nie chodzi tylko o Kevina. Myślę, że chodzi o kierunek i trajektorię korporacyjną.”

Shweta Sharma15 listopada 2022 10:16

1668505500

Ankieta: DeSantis ma siedmiopunktową przewagę nad Trumpem w prawyborach w 2024 roku

Oczekuje się, że Trump ogłosi, że kandyduje biały Dom ponownie w tym tygodniu Republikanie Wymyślają złe wyniki wyborów śródokresowych, znacznie poniżej ich oczekiwań.

Olivera O’Connella15 listopada 2022 09:45

1668504700

Josh Shapiro zdobywa kluczową posadę w Penn State

Josh Shapiro, demokratyczny gubernator-elekt Pensylwanii, ma objąć urząd po uzyskaniu kluczowego mandatu od wyborców, którzy w przeważającej większości odrzucili dążenie Republikanów do ograniczenia prawa do aborcji i prawa wyborczego w kluczowym stanie będącym polem bitwy.

Shapiro, prokurator generalny stanu przez dwie kadencje, odniósł ogromne zwycięstwo 14 punktów procentowych nad republikańskim pretendentem Dougiem Mastriano w zeszłotygodniowych wyborach śródokresowych i pobił rekordy finansowe kampanii stanowych.

Został pierwszym kandydatem od 1966 roku na następcę gubernatora tej samej partii w Pensylwanii.

Stanowi Demokraci również przerzucili miejsce w Senacie USA – dopiero drugi raz od wojny secesyjnej, kiedy stan wybrał dwóch Demokratów do izby – zdobywając jednocześnie większość miejsc w Kongresie stanu, a być może nawet kontrolę nad stanową Izbą Reprezentantów. Pierwszy raz od 12 lat.

Pan Shapiro ma objąć urząd 17 stycznia i przejmie kontrolę nad stanem rozdartym przez zaciekłe partyjniactwo w sprawie przepisów dotyczących głosowania i zarządzania pandemią Covid-19 przez swojego poprzednika, odchodzącego demokratycznego gubernatora Toma Wolfa.

Shweta Sharma15 listopada 2022 09:31

1668499440

Głosy: gdzie Demokraci zrobili to dobrze w wyborach śródokresowych – i gdzie tak bardzo się pomylili

Kiedy na czerwonej i niebieskiej mapie pojawia się wyraźniejszy obraz, łatwiej jest zobaczyć, gdzie Demokraci spisali się dobrze, gdzie stracili szanse, a gdzie ponieśli porażkę. Powiedzieliśmy ci, które wyścigi oglądać tutaj i tutajwięc teraz użyjemy tych samych procedur.

Olivera O’Connella15 listopada 2022 08:04

1668494700

Olivera O’Connella15 listopada 2022 06:45

1668489857

Michelle Steele broni siedziby GOP w hrabstwie Orange

Associated Press ogłosiła, że ​​republikańska przedstawicielka Michelle Steele wygrała wybory na drugą kadencję w hrabstwie Orange.

Pokonała Demokratę Jaya Chena, Amerykanina pochodzenia tajwańskiego, w dystrykcie wylosowanym specjalnie po to, by dać Amerykanom pochodzenia azjatyckiego, którzy tworzą największą grupę w dystrykcie, silniejszy głos na Kapitolu.

Wyścig był obserwowany w całym kraju pod kątem tego, co miał do powiedzenia na temat preferencji społeczności azjatyckiej.

Kandydaci początkowo uznawali inflację i przestępstwa z nienawiści wobec Amerykanów pochodzenia azjatyckiego za główne kwestie. Ale wyścig przybrał paskudny obrót i większość z nich koncentrowała się na oskarżeniach i oskarżeniach.

Reklamy Chena przedstawiały Steele’a jako ekstremistę, który zagroziłby prawom do aborcji, podczas gdy Republikanie oskarżyli Chena o „rasizm” po tym, jak powiedział swoim zwolennikom, że potrzebny jest „tłumacz” do zrozumienia republikańskich oświadczeń, argumentując, że Demokratka kpi z jej angielskiego akcentu.

Chen powiedział, że odnosi się do „skomplikowanych punktów rozmów”, których, jak powiedziała, używa pani Steele, aby uniknąć problemów.

Shweta Sharma15 listopada 2022 05:24

1668489125

Partia Republikańska zachowuje swoje miejsce w nowojorskiej Izbie Reprezentantów dzięki zwycięstwu Brandona Williamsa

Przedsiębiorca technologiczny Brandon Williams został wybrany do Kongresu w centralnej dzielnicy Nowego Jorku, stając się 11. republikaninem, który wygrał wyścig Izby Reprezentantów tej jesieni w stanie zwykle zdominowanym przez demokratów.

Williams pokonał demokratę Francisa Connolla w konkursie na następcę przedstawiciela USA Johna Katko, republikanina, który odchodzi na emeryturę.

Został ogłoszony zwycięzcą w zeszłym tygodniu, ale różnica między dwoma kandydatami była niewielka, a zwycięzca został ogłoszony dopiero w późny poniedziałek.

Shweta Sharma15 listopada 2022 05:12

1668488924

Demokrata Andrea Salinas zdobywa miejsce w Izbie Reprezentantów USA na szóstym miejscu w Oregonie

Demokrata Andrea Salinas zdobył miejsce w Izbie Reprezentantów USA w nowo utworzonej 6. dzielnicy Oregonu.

Pokonany przedstawiciel stanu i były pracownik Kongresu republikański Mike Erickson, przedsiębiorca.

Shweta Sharma15 listopada 2022 05:08

1668488631

Liz Cheney wysyła doskonały tweet zemsty po przegranej Curry Lake w wyścigu gubernatorskim w Arizonie: „Nie ma za co”

Kandydatka na gubernatora Arizony, Carrie Lake, została wyśmiana przez republikańską koleżankę Liz Cheney po tym, jak kilka mediów wezwało Demokratów do wyścigu.

Lake, zwolenniczka Trumpa, która rozpowszechnia teorie spiskowe na temat wyborów prezydenckich w USA w 2020 r., napisała do Cheney w zeszłym miesiącu sarkastycznie, dziękując jej za wyemitowanie przeciwko niej reklamy telewizyjnej, która, jak twierdzi Lake, już zyskała poparcie.

„Jeszcze raz dziękujemy za wielki impuls do naszej kampanii! Ciesz się przymusową emeryturą z polityki” – powiedziała pani Lake.

Shweta Sharma15 listopada 2022 05:03

1668488509

Republikanie są tylko o jedno miejsce od odzyskania kontroli w Izbie Reprezentantów

Republikanie byli bliscy odzyskania kontroli w Izbie Reprezentantów w późny poniedziałek, z zaledwie jednym marginesem wygranej z 218 mandatów, których partia potrzebuje, aby zapewnić sobie większość, zawężając drogę Demokratom do utrzymania izby i zwiększając perspektywę podziału rząd w Waszyngtonie.

Demokraci przejęli już kontrolę nad Senatem, zdobywając 50 miejsc w drugiej turze w Georgii w przyszłym miesiącu, co może dać partii prezydenta Joe Bidena dodatkowe miejsce. Partia Republikańska przystąpiła do wyborów, potrzebując tylko pięciu mandatów, aby przejąć kontrolę w Izbie Reprezentantów.

Prawie tydzień po wyborach w połowie kadencji Republikanie zbliżali się do większości, dając konserwatystom możliwość podważenia programu Bidena i pobudzenia serii dochodzeń. Ale niewielka przewaga liczebna będzie stanowić bezpośrednie wyzwanie dla przywódców GOP i skomplikuje zdolność partii do rządzenia. Pełny zakres większości partii może nie być jasny przez kilka kolejnych dni – lub tygodni – ponieważ głosy są nadal liczone w konkurencyjnych wyścigach. Jednak partia była na dobrej drodze do zdobycia 218 mandatów, przy czym w Kalifornii i innych stanach wciąż jest za wcześnie, by dzwonić.

Shweta Sharma15 listopada 2022 05:01