Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump News Today: Trump przegrał proces Landmark Mar-a-Lago, ponieważ Schiff mówi, że istnieją dowody na morderstwo z 6 stycznia

Trump News Today: Trump przegrał proces Landmark Mar-a-Lago, ponieważ Schiff mówi, że istnieją dowody na morderstwo z 6 stycznia

Były urzędnik Białego Domu powiedział, że Trump „nie był zainteresowany” sprawą Paula Whelana

Donaldowi Trumpowi nie powiodła się ostatnia próba udaremnienia dochodzenia Departamentu Sprawiedliwości w sprawie przechowywania przez niego dokumentów rządowych w Mar-a-Lago, ponieważ samozwańczy sędzia odrzucił pozew złożony przez jego zespół.

Ta wiadomość jest ostatnim ciosem dla wielotorowych, ale w dużej mierze nieudanych wysiłków byłego prezydenta, by spowolnić lub zakończyć śledztwo, które, jak twierdzi, jest politycznym polowaniem na czarownice.

W międzyczasie, gdy komisja specjalna z 6 stycznia przygotowuje się do opublikowania swojego raportu końcowego w przyszłym tygodniu, kongresman Adam Schiff, członek komisji, potwierdził wczoraj, że on i jego koledzy z komisji zgadzają się, że mają „dowody na przestępczość” – ale to na razie uzgodniliśmy dalsze kroki. , nie jest w stanie tego potwierdzić.

Mówi, że komisja zdaje sobie sprawę, że odnosząc się tylko do niektórych osób, mogą stworzyć wrażenie, że inni są poniżej progu odpowiedzialności za brutalny atak na Kapitol Stanów Zjednoczonych.

„Gdybyśmy ja i Steve Bannon to zorganizowali, wygralibyśmy. Nie wspominając o tym, że byłby uzbrojony” – powiedziała radykalna kongresmenka Marjorie Taylor Greene na spotkaniu New York Young Republican Club w ten weekend.

1670901323

Trump przyznaje, że odmówił wymiany więźniów w Rosji

Olivera O’Connella13 grudnia 2022 03:15

1670897723

Fauci: reakcja Covid utrudniona przez „dezinformację i ideologię polityczną”

W pożegnalnym eseju powiedział, że Stany Zjednoczone mogły mieć bardziej skuteczną reakcję Koronawirus chorobaGdyby nie głęboka polaryzacja amerykańskiej polityki i kultury w ogóle.

Olivera O’Connella13 grudnia 2022 02:15

1670894123

Trump nie był zainteresowany sprawą Paula Whelana, powiedział były urzędnik

poprzedni prezydent Donalda Trumpa A jego sojusznicy zbuntowali się przeciwko prezydentowi Joe BidenaPo tym, jak urzędnicy amerykańscy zapewnili uwolnienie gwiazdy WNBA Britney Griner Od władz rosyjskich w zamian za więzienie za skazanego handlarza bronią Wiktora Buta.

Były prezydent i inni republikańscy urzędnicy kpili z wymiany, oskarżając administrację Bidena o zaniedbanie tej kwestii Paula Whelanabyły żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej przetrzymywany w Rosji od 2018 roku pod zarzutem szpiegostwa, którym zaprzeczył.

Ale byli funkcjonariusze bezpieczeństwa narodowego w Białym Domu Trumpa, a także brat pana Whelana, powiedzieli, że były prezydent nie interesował się tą sprawą, gdy sprawował urząd.

Olivera O’Connella13 grudnia 2022 01:15

1670890509

Wpływowi skrajnie prawicowi, biali nacjonaliści, neofaszystowscy aktywiści i ultraeuropejscy osobistości spotkali się z republikańskimi członkami Kongresu i sojusznikami Donalda Trumpa na imprezie z czarnym krawatem w Nowy Jorkgdzie Gruzja jest członkiem Kongresu Marjorie Taylor Green Zasugerował, że uczestnicy zamieszek z Kapitolu „byliby uzbrojeni”, gdyby zorganizowała atak.

Na dorocznej imprezie grupy na Manhattanie 10 grudnia prezes Klubu Młodych Republikanów w Nowym Jorku wypowiedział „wojnę totalną” lewicy politycznej. Południowe Centrum Prawa Ubóstwaktórych korespondenci uczestniczyli w spotkaniu.

„Powiem ci coś: gdybyśmy ja i Steve Bannon to zainscenizowali, wygralibyśmy” — powiedziała pani Green w swoich końcowych uwagach na temat ataku z 6 stycznia. – Nie wspominając już o tym, że byłby uzbrojony.

Olivera O’Connella13 grudnia 2022 00:15

1670887809

Olivera O’Connella12 grudnia 2022 23:30

1670886023

Raport mówi, że Trump planuje pisać prywatną korespondencję z celebrytami i światowymi przywódcami

Donalda Trumpa Planuje wydać książkę z prywatną korespondencją z celebrytami i światowymi przywódcami, wg Nowy raport.

Mówi się, że następująca książka byłego prezydenta zawiera transkrypcje listów, które napisał i otrzymał w ciągu ostatnich kilku dekad: CNN wspomniany.

Nie jest jasne, czy książka będzie zawierała korespondencję z okresu jego prezydentury.

Olivera O’Connella12 grudnia 2022 23:00

1670884209

Krzesło RNC unika „gry w obwinianie” Trumpa w Fox

Występując dziś w Fox Business, przewodnicząca RNC Ronna McDaniel została wezwana do wyartykułowania, czy Donald Trump powinien wziąć na siebie jakąkolwiek winę za wyniki swojej partii w żenujących wyborach w połowie kadencji – i podobnie jak wielu innych w partii, której kontynuacja stażu i wpływów zależy od impreza. Pozostając w łasce byłego prezydenta, odpowiedziała, tańcząc wokół tematu:

Olivera O’Connella12 grudnia 2022 22:30

1670882409

Schiff: Komisja z 6 stycznia wciąż rozważa strategię kierowania spraw karnych

mówić dalej Zmierz się z narodem Wczoraj, 6 stycznia, członek panelu Adam Schiff wyjaśnił, że on i jego koledzy ustalili „dowody przestępstwa” w trakcie dochodzenia – ale zgodnie z dosadnym charakterem dotychczasowej pracy panelu, odmówił on czerpania z tego, co jego strategia kierowania sprawców do Departamentu Sprawiedliwości była taka, jeśli w ogóle.

Olivera O’Connella12 grudnia 2022 22:00

1670881209

Kinzinger mówi, że skierowania w sprawach karnych od komisji z 6 stycznia są „więcej niż symboliczne”.

Przedstawiciel USA Adam Kinzinger nie wskazał, czy Trump włączy się do rundy skierowań karnych do Departamentu Sprawiedliwości USA z Komisji Specjalnej Izby Reprezentantów w celu zbadania zamieszek na Kapitolu.

Kinzinger, jeden z republikanów w komisji, powiedział, że „skierowania niekoniecznie byłyby czymś, co obudziłoby Departament Sprawiedliwości do czegoś, czego wcześniej nie znali”.

„Myślę, że byłaby to ważna symboliczna rzecz, którą komitet mógłby zrobić – lub nawet bardziej symboliczna [making it] Jest bardzo jasne, że Kongres uważa, że ​​popełniono tu przestępstwo, a Departament Sprawiedliwości powinien to zbadać.

Olivera O’Connella12 grudnia 2022 21:40

1670880009

Trump: Demokraci „chcieli” zamieszek 6 stycznia

Donalda Trumpa zasugerował to Demokraci „Chciał”, aby zamieszki miały miejsce 6 stycznia, przed podjęciem przez komisję specjalną decyzji w sprawie ewentualnych skierowań w sprawach karnych.

Panie Trump pojawił się na Jedna Ameryka Wiadomościmówiąc, że komisja „patrzy na wszystko poza dwiema rzeczami. Nie chcą wiedzieć”. Nancy Pelosi Odrzuć 10 000 żołnierzy, bo nie wyglądają jak oni”.

Twierdzenie to zostało wcześniej uznane za błędne.

Reportaż Gustava Killandera i Abby Asher.

Olivera O’Connella12 grudnia 2022 21:20