Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

WTA w Dubaju: jak radzi sobie Polka Iga Świątek?

WTA w Dubaju: jak radzi sobie Polka Iga Świątek?

Polska tenisistka Iga Świątek po udanej grze podczas Australian Open 2022, bierze udział w turnieju WTA w Dubaju. Nowy rok w tenisie rozpoczął się bardzo dobrze dla Polskiej tenisistki i mamy nadzieję, że dalsze jej mecze będą również udane. Obecne rozgrywki WTA w Dubaju można już obstawiać na ggbet i wspierać swoich ulubionych zawodników.

W styczniu na Australian Open Świątek dotarła aż do półfinału turnieju, w którym przegrała z Danielle Collins (4:6, 1:6). Dany wynik był jej najlepszym występem w zawodach wielkoszlemowych, jeśli nie liczyć jej wygranej podczas Roland Garros.

Świątek obecnie bierze udział w turnieju w Dubaju. Początek Świątek był zdecydowanie udany. W pierwszej rundzie Polka pokonała Rosjankę Darię Kasatkiną (6:1, 6:2). Widać było zdecydowaną przewagę Świątek, która bez problemu poradziła sobie z rywalką w dwóch setach.

Nie była to ich pierwsza gra. Obie tenisistki spotkały się już dwukrotnie. Pierwszy raz w Eastbourne w 2021 roku, gdzie wygrała Rosjanka, a ostatnio podczas Australian Open. Tutaj wygraną otrzymała Świątek. Jak widać Rosjance nie udało się zrewanżować, Świątek po raz drugi wygrała u Rosjanki w 2022 roku.

Następną przeciwniczką 20-letniej Igi Świątek będzie Łotyszka Jelena Ostapenko. W środę 16 lutego tenisistki zmierzą się w walce o ćwierćfinał. Jelena Ostapenko obecnie zajmuje 21. Miejsce w światowym rankingu WTA, a Świątek jest 9. Niemniej jednak Ostapenko uporała się ze swoją rywalką w Dubaju Sofią Kenin 6:1 i 6:2. Podczas Australian Open 2022 Łotyszka odpadła w trzeciej rundzie.

Polka i Łotyszka już dwukrotnie krzyżowały rakietki i Świątek jeszcze ani razu nie udało się wygrać z Ostapenko, a nawet ugrać chociażby jeden set. Pierwszy raz zawodniczki zmierzyły się w 2019 roku w Birgminghan gdzie Łotyszka szybko rozbiła Świątek z wynikiem 6:0, 6:2. Ich następne spotkanie w 2021 roku w amerykańskim Indian Wells było już trochę lepsze dla Polski, ale też zakończyło się przegraną dla Świątek (6:4, 6:3).

READ  Atak rakietowy w Polsce: oświadczenie ministra spraw zagranicznych, listopad 2022 r

Sama Iga Świątek na konferencji prasowej w Dubaju sięgnęła pamięcią do wiadomości, którą dostała od swojego idola Rafaela Nadala tuż po przegranej w Australian Open. Nadal napisał, że Świątek zagrała świetny turniej i ma dobry początek sezonu. Dana wiadomość podniosła Świątek na duchu, która stwierdziła, że chce być bardziej agresywna na korcie.

Transmisje następnego meczu II rundy WTA w Dubaju Igi Świątek z Jeleną Ostapenko będzie można obejrzeć na Canal+ Sport albo live stream na Canal+ Online.