Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wszystkie filmy, które pojawią się w tym roku, w tym nowy Chicken Run

Wszystkie filmy, które pojawią się w tym roku, w tym nowy Chicken Run

Manchester Animation Festival powróci w listopadzie do HOME i Bridgewater Hall. Źródło: MAF

Manchester Animation Festival powraca w listopadzie po raz dziewiąty, prezentując ekscytujący program brytyjskich i międzynarodowych filmów animowanych – w tym lokalną premierę długo oczekiwanej kontynuacji Chicken Run.

Festiwal odbywa się w Home Cinema i Bridgewater Hall od 12 do 17 listopada i obejmuje ponad 100 wydarzeń, od pokazów, paneli, warsztatów, kursów mistrzowskich, sesji dyrygenckich i rozmów studyjnych.

Bilety trafią do ogólnej sprzedaży w piątek, 29 września, ale bilety w przedsprzedaży są już dostępne w sprzedaży dla subskrybentów festiwalowego Patreona. Do wyboru są różne opcje biletów, w tym pełny bilet na festiwal za 110 funtów i bilety online za 40 funtów.

Scena z nowej animowanej adaptacji Królestwa Kensuke w reżyserii Michaela Morpurgo, pokazywanej na tegorocznym Manchester Animation Festival.

Scena z nowej animowanej adaptacji Królestwa Kensuke w reżyserii Michaela Morpurgo, pokazywanej na tegorocznym Manchester Animation Festival.

Jakie filmy zostaną pokazane?

Największą projekcją filmową tegorocznego festiwalu będzie Chicken Run: Dawn of the Nugget, długo oczekiwana kontynuacja filmu Claymation z 2000 roku autorstwa Aardman Animations – studia, które stworzyło Wallace’a i Gromita. Choć film zadebiutuje w październiku w serwisie Netflix, ten pokaz będzie dla mieszkańców Mancunian pierwszą szansą zobaczenia go na dużym ekranie.

Jedną z głównych atrakcji festiwalu z pewnością będzie przedpremierowy pokaz pierwszych trzech odcinków serialu animowanego Scott Pilgrim Takes Off oferowanego przez platformę Netflix na podstawie filmu reżysera Edgara Wrighta z 2010 roku, zaadaptowanego na podstawie popularnej powieści graficznej tego samego autora. nazwa. Wszyscy członkowie obsady filmu, w tym Michael Cera, Aubrey Plaza i Kieran Culkin, powracają do podkładania głosu postaciom w nowym serialu.

W innym miejscu programu znajdzie się adaptacja powieści dla dzieci Michaela Morpurgo „Królestwo Kensuke” z Cillianem Murphym, Sally Hawkins i Kenem Watanabe; White Plastic Sky, film, którego akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym Budapeszcie; Mars Express, francuski futurystyczny film noir opowiadający o prywatnym detektywie i jej partnerze-robocie; „Chłopi” to polski film o chłopce, która wychodzi za mąż za bogatego starca; Hen Linda, francuski film o matce, która obiecuje ugotować posiłek dla swojej córki, mimo że nie potrafi gotować.

READ  „Brazen” na Netflix: 5 rzeczy, które warto wiedzieć o thrillerze kryminalnym z Alyssą Milano

Inne najważniejsze informacje

Kolejnym wydarzeniem, na które warto zwrócić uwagę podczas festiwalu, jest sesja „Making of…”, podczas której zajrzymy za kulisy niektórych najnowszych anime, w tym nowego filmu Chicken Run, Nimona i najnowszej przygody fantasy Netflix z Chloe Grace w roli głównej. Moretz i nowy film Disneya Wish.

Scena z filmu

Scena z filmu Disney’s Wish pokazywana na tegorocznym Manchester Animation Festival.

Odbędzie się także specjalne wydarzenie z okazji 20. rocznicy powstania kultowego studia animacji Magic Light Pictures, które stworzyło gry The Gruffalo i Stickman. Festiwal będzie także kontynuował tradycję prezentowania animacji z konkretnego kraju – w tym roku jest to Chorwacja. Obejmą występy klasycznej i współczesnej animacji chorwackiej, a także rozmowę z Katą Gojić z Bonobostudio.

Na festiwalu zaprezentowany zostanie także program animowanych filmów krótkometrażowych pod hasłami „Divert, Delight, Defy: Animating Trans Identities” i „Animated Africa”. Odbędzie się dyskusja panelowa na temat „Sztuka teledysków”.

W tym roku festiwalowy Dzień Przemysłu został przemianowany na „Forum Narodu Animacji” i odbędzie się 16 listopada, a wystąpi nieogłoszony jeszcze główny mówca.

Zwieńczeniem festiwalu będzie ceremonia wręczenia nagród, która odbędzie się 17 listopada, a gospodarzem po raz kolejny będzie komik Amy Gledhill.

Dla dzieci

Jak zawsze na festiwalu Manchester Animation Festival będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci, w tym zestaw BBC Box Set, pokazy i specjalne wydarzenia rodzinne, a także warsztaty Claymation i LEGO Stop Motion. Będą mieli okazję zobaczyć, jak powstają ich ulubione programy, a także nauczą się rysować i tworzyć własne.

Zostanie także przyznana nagroda dla młodego animatora roku w Wielkiej Brytanii dla animatorów w wieku od 11 do 18 lat z całego kraju.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem Strona internetowa Festiwalu Animacji w Manchesterze.

Co powiedzieli organizatorzy?

Dyrektor festiwalu Steve Henderson powiedział: „To był ważny i ekscytujący rok dla MAF, wraz z wiadomością o naszym zakwalifikowaniu się do Oscara, a dynamika nie ustała! Zespół i ja jesteśmy podekscytowani możliwością przeniesienia świata animacji do Manchesteru w następnej kolejności Listopad i prezentacja najlepszych filmów z całego świata „Danie naszym fanom możliwości usłyszenia wypowiedzi najlepszych ludzi animacji! Nie możemy się doczekać, aby powitać widzów w Manchesterze, aby zobaczyć coś niesamowitego”.

READ  Nagrodzony nagrodą Donkey Drama reżyser Jerzy Skolimowski w Cannes w kinach w Nowym Jorku/Los Angeles w przyszłym miesiącu