Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wskrzeszenia starych gier nadal opuszczają Xboksa w przeszłości

Wskrzeszenia starych gier nadal opuszczają Xboksa w przeszłości

Z każdym rokiem coraz więcej klasycznych gier jest przenoszonych na nowoczesne systemy lub remasterowanych dla nowych odbiorców, ale dlaczego wydaje się, że każda inna platforma zyskuje więcej miłości retro niż biedny stary Xbox?

Istnieje prosta odpowiedź na pytanie, dlaczego wydaje się, że Xbox wyciągnął krótką słomkę po przeprojektowaniu – najwyraźniej tak się stało. Jasne, pojawiło się wiele wielkich hitów, od Diablo II po trylogię GTA z ery PS2 i wiele godnych uwagi starych kombinacji, które widzieliśmy, a nawet niektóre mniej znane odrodzenia wylądowały na konsolach Microsoftu. Ale teraz doszliśmy do punktu, w którym ekscytujemy się powrotem najnowszej serii głębokich slasherów retro, zawsze spodziewamy się wzmianki o Switchu i PC, a PlayStation wydaje się być w akcji, choć zaskakująco często. aby zobaczyć pomoc techniczną Xbox.

Ostatnio brakowało nam kilku bardzo ważnych rzeczy – w szczególności Square Enix bardzo unika gier na Xbox, seria Final Fantasy Pixel Remaster pozbawiająca graczy Xbox pełnej własności do głównej serii JRPG, blokując możliwość grania w MMO (dopóki nie sabotują FFXVI w przyszłym miesiącu) w każdym razie przez czasową ekskluzywną premierę PS5), podczas gdy nowe wydania klejnotów, takich jak Actraiser i Live a Live, pojawiły się również wszędzie indziej, ale niestety tutaj. Na tym też się nie kończy… Twórca gier Fahrenheit/Indigo Prophecy firmy Quantic Dream zakończył swoją ekskluzywną działalność na PlayStation Chociaż oryginalny Xbox cofnął grę w przeszłość, dziwaczna platformówka Game Boy w stylu Kirby’ego firmy Trip World nie trafiła na konsolę Xbox ( chociaż jego kolega, zatytułowany Evening Spirit, zrobił cięcie), zestawy Psikyo shmup mają trafić na PlayStation za kilka tygodni po premierze na Switchu jakiś czas temu, a nawet kolekcja Excellent Retro Billa i Teda („Zostaliśmy całkowicie okłamani przez grę tytuły, człowieku…”) nie znalazł czasu na Xboksa, a lista jest długa.

READ  Twitter zmusi użytkowników TweetDeck do przejścia na „nową” wersję

Xbox powinien być większą częścią renesansu retro

Część problemu wynika z samospełniającej się przepowiedni, którą widzieliśmy już wiele razy — wersje Xbox takich gier pojawiają się po innych platformach, co powoduje, że wielu fanów wybiera je gdzie indziej, a kolejne wersje Xbox osiągają gorsze wyniki, co z kolei zmusza wydawców do ponownego przemyślenia przyszłych tytułów do systemu. Najnowszym przykładem jest Gimmick! Edycja specjalna, w przypadku której właśnie potwierdzono, że brakuje jej lipcowej daty premiery na Xboksie w celu uzyskania „późniejszego” dostępu, do tego momentu każdy, kto chce zdobyć ten zaginiony klasyk NES, prawdopodobnie już to zrobił… mam nadzieję, że zdasz sobie sprawę Sunsoft twierdzi, że nie jest to sprawiedliwy wskaźnik braku popytu wśród graczy Xbox, a system nie przeskakuje z przyszłymi ponownymi wydaniami, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć na tym froncie.

Podczas gdy niektóre klasyczne gry po prostu nie mają sensu na innych systemach – nikogo nie powinno dziwić, że Nintendo siedzi na swoim starym katalogu tytułów NES/SNES i znajduje nowe sposoby sprzedawania ich masom w każdej generacji – szerszy Brakuje nawet ofert retro revival.Po kilku powrotach po pominięciu Xboksa. Kolekcje NIS Classics są świetnym przykładem, przywracając kilka świetnych gier RPG na PS2 i PS1 od Nippon Ichi oraz gier taktycznych, ale tylko na Switch, PC… nawet najnowsze wersje PlayStation, chociaż wszystkie sześć polecanych gier jest dostępnych wyłącznie na systemy Sony w oryginale wersja. Ale wydaje się, że za niektórymi zaleceniami i zakazami Xboksa nie ma rymów ani powodów, gdy są one wyrywane z archiwów, a niezwykle popularne franczyzy, takie jak Final Fantasy, pomijają nas dzięki remasterom Pixel gier FFI-VI (mimo wszystko). następna duża wersja, Ribbon XIV, była na Xboksie, a większość z nich brała udział w misjach Game Pass), podczas gdy wydawca był dokładnie taki sam akt Co dziwne, czujemy się w obowiązku uhonorować nas remasterem stosunkowo mało znanego (przynajmniej dla nas Europejczyków, którzy nigdy nie widzieli oryginału) PS1 Chrono Trigger.

READ  Gra na PS4 najwyraźniej została usunięta z PS Plus Extra, Premium Refresh w maju 2023 r

Inna część problemu może również leżeć w tym, że Microsoft jest najmniejszym z trzech właścicieli platform, ponieważ zarówno Sony, jak i Nintendo mają wiele gier przed Xboksem i często są mocno reklamowane na swoich nowszych systemach do dziś. Gracze, którzy płacą za Switch Online, mogą uzyskać dostęp do biblioteki klasycznych gier z szeregu starszych systemów, aby upewnić się, że ulubieńcy z przeszłości nigdy nie znikną z centrum uwagi, podczas gdy Sony aktywnie promuje niektóre ze swoich tytułów na PS1 w każdej kolejnej generacji, teraz Niektóre są nawet zawarte w katalogu PS Plus i zaktualizowane, aby oferować obsługę trofeów. Chociaż Xbox jest najlepszy z tych trzech, jeśli chodzi o prawdziwą kompatybilność wsteczną, przy czym Series X jest jedyną nowoczesną konsolą, w której można włożyć dysk z trzech poprzednich generacji i grać (oczywiście zakładając, że jest to obsługiwany tytuł) i nawet niektóre oryginalne gry Xbox.Przejście na Game Pass, brak archiwów wykraczających poza początek 2000 roku oznacza, że ​​wydawcy mogą postrzegać dłużej działające systemy jako lepsze cele dla starszych reedycji.

Jak to naprawić? Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić po stronie konsumenckiej, więc oczywiste jest, że najlepszym miejscem na początek jest konsumpcja gdziekolwiek i kiedykolwiek możemy. Chociaż może być zrozumiałe, że chcesz głosować za pomocą portfela i nie wspierać firm, które nie obsługują miejsc, w których chcemy grać, może nie być dobrym pomysłem wysyłanie wiadomości Square, chwytając, powiedzmy, Chrono Cross na Xbox do pokazują, że wsparcie dla starszych tytułów na platformie żyje i ma się dobrze, więc może jednak znajdzie się tu publiczność dla klasycznych gier FF? Pokażmy trochę miłości grom Persona po tym, jak w zeszłym roku 3, 4 i 5 trafiły do ​​Game Pass w ciągu kilku miesięcy – mówią „lepiej późno niż wcale”, ale jeśli wydawcy mierzą zainteresowanie liczbą graczy, późne liczby mogą się skończyć bycie nieistniejącym.W przyszłości, jeśli to, co widzieliśmy wcześniej, pojawi się ponownie. A może po prostu naszym celem jest zachęcenie graczy do sprawdzonych zwycięstw, takich jak Rare Replay, po raz kolejny pokazując, że istnieje miłość do oldschoolowych gier na Xbox, która wykracza daleko poza pierwszą konsolę Microsoftu? Poza konsumpcją istnieje również wiele okazji do interakcji z wydawcami za pośrednictwem kanałów społecznościowych, forów, ankiet itp. Zamiast prosić o więcej miłości do Xboksa, i chociaż często wydaje się, że krzyczą w pustkę, są znani z tego, że płacą off w Czasami, więc przynajmniej warto spróbować.

READ  Dlaczego pogoń za zwycięzcą MotoGP 2024 nadal wydaje się niemożliwa?

Jakie stare odrodzenie zostało zmiażdżone, aby zobaczyć, jak Xbox przeskakuje, i co byłeś zadowolony, że tak naprawdę dostaliśmy? Daj nam znać poniżej!