Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Deweloper Pokémon, Game Freak, tworzy nowe IP przygodowej gry akcji z Private Division

Game Freak, twórca Pokémon, podpisał umowę z Private Division, niezależnym wydawniczym ramieniem Take-Two, w celu opublikowania nowego IP „Action-Adventure” o nazwie kodowej Project Bloom.

Szczegóły tytułu są ograniczone, ale firmy udostępniły nieoczekiwanie nastrojową grafikę koncepcyjną towarzyszącą wiadomościom dnia, przedstawiającą postać ubraną w coś w rodzaju tradycyjnego japońskiego stroju pośród lasu wysokich drzew.

„Jesteśmy podekscytowani, że mamy możliwość stworzenia nowego IP, które jest odważne i całkowicie odmienne od naszej poprzedniej pracy” – powiedział w oświadczeniu dyrektor Game Freak, Kota Furushima. „Od samego początku Private Division było wydawcą, z którym chcieliśmy pracować nad naszą nową grą. Ich udokumentowane osiągnięcia i globalne doświadczenie dają nam pełną pewność, że stworzymy wszechstronną nową grę przygodową, o której nie chcemy dzielić się więcej w przyszłość.”


Pierwsza część grafiki koncepcyjnej dla Projektu Bloom.

Projekt Bloom jest nadal we „wczesnej fazie rozwoju” i obecnie oczekuje się, że zostanie uruchomiony w roku fiskalnym 2026 dla Take-Two.

Newscast: Po nieszczęściach związanych z uruchomieniem Redfall, co dalej z Xbox?

Podczas gdy Game Freak jest niewątpliwie najbardziej znany ze swojej niezwykle popularnej serii Pokémon, studio wydało wiele innych tytułów w swojej 34-letniej historii, w tym HarmoKnight, Tembo the Badass Elephant i Little Town Hero. Remake klasycznej gry 3D Pocket Card Jockey, która pojawiła się w Apple Arcade na początku tego roku.

READ  Zelda: Majora's Cutscene Mask podczas przełączania pozornie „bardziej wyrafinowanego na N64” z emulacji konsoli wirtualnej Wii