Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wordle ma ukryty „trudny tryb” – ale gracze twierdzą, że może to ułatwić grę

Wordle ma ukryty „trudny tryb” – ale gracze twierdzą, że może to ułatwić grę

Wordle ma ukryty „trudny tryb” – ale gracze twierdzą, że może to ułatwić grę

  • Trudny tryb Wordle’a można przełączać za pomocą ustawień w prawym górnym rogu ekranu
  • Aktywowanie go oznacza, że ​​nie możesz wpisać słowa z zupełnie innymi literami
  • Jeśli pojawią się jakiekolwiek zielone lub żółte znaki, należy je wybrać przy następnym zgadywaniu
  • Wbrew nazwie, wielu użytkowników wskazało, że może to ułatwić grę

Od czasu premiery w październiku 2021 r. Wordle szybko stała się grą wybieraną przez setki tysięcy entuzjastycznych graczy na całym świecie.

Codzienna gra słowna daje graczom sześć prób odgadnięcia słowa składającego się z pięciu liter, z notatkami podawanymi po każdym odgadnięciu w postaci kolorowych kwadratów – zielony oznacza, że ​​litera jest prawidłowa, a w prawidłowej pozycji, żółty oznacza, że ​​litera jest prawidłowa, ale w złej pozycji.

Szacuje się, że każdego dnia w tę grę gra około 300 000 osób, ale niewielu zdaje sobie sprawę z tajnego „trudnego trybu”.

Włączenie tego trybu oznacza, że ​​„należy korzystać z wszelkich wskazówek ujawnionych w kolejnych domysłach”.

Wbrew nazwie, kilku użytkowników wskazało, że może to ułatwić grę.

Trudny tryb Wordle'a można przełączać w Ustawieniach, które można znaleźć, klikając lub dotykając ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu

Trudny tryb Wordle’a można przełączać w Ustawieniach, które można znaleźć, klikając lub dotykając ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu

Czym jest wordpress?

Wordle jest zwodniczo prosty; Masz sześć szans na odgadnięcie pięcioliterowego słowa.

Po każdym odgadnięciu każda litera zmieni kolor na zielony, żółty lub szary, co oznacza:

Zielony: poprawna litera, prawidłowe miejsce

żółty: poprawny znak, złe miejsce

popielaty: zła wiadomość

Następnie możesz użyć tych wskazówek, aby zgadnąć.

Wypróbuj grę tutaj

Trudny tryb Wordle’a można przełączać w Ustawieniach, które można znaleźć, klikając lub dotykając ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu.

Aktywacja go w zasadzie oznacza, że ​​gracze nie mogą wpisać słowa z zupełnie innym zestawem liter, aby odsłonić więcej liter.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek zielone lub żółte znaki, należy je wybrać do następnego odgadnięcia.

Jest to taktyka stosowana już przez wielu graczy Wordle i może faktycznie ułatwić ukończenie gry.

Jeden z użytkowników powiedział na Twitterze: „Myślę, że naprawdę poprawiłem się w Wordle od czasu przejścia na tryb trudny?

Czy ktoś inny stwierdził, że to prawda? Być może niektóre strategie, z których zmusił mnie do zrezygnowania, faktycznie stawały mi na drodze.

Inny dodał: „Jestem rozdarty między chęcią wyłączenia „twardego” trybu Wordle, ponieważ jest to o wiele łatwiejsze niż normalnie, a zatem mniej satysfakcjonujące, a faktem, że lubię wygrywać.

Jeden zażartował: „Właśnie dowiedziałem się, że Wordle ma trudną sytuację. Więc chcesz mi powiedzieć, że walczyłem o życie w łatwiejszej wersji?!”

Wordle został stworzony przez urodzonego w Walii inżyniera oprogramowania Josha Wardle’a dla swojej dziewczyny Palak Shah, która uwielbia łamigłówki słowne.

Na początku listopada w prostej grze było tylko 90 graczy; Teraz mówi się, że dziennie jest ich co najmniej 300 000.

Ze względu na swój sukces Wardle sprzedał swoją pracę New York Times pod koniec stycznia za nieujawnioną siedmiocyfrową sumę.

Przejście na podium NYT wywołało poruszenie wśród graczy, którzy stwierdzili, że ich zwycięska passa została zresetowana do zera i twierdzili, że słowa są trudniejsze.

The New York Times powiedział: „Z biegiem czasu aktualizujemy listę słów, aby usunąć niejednoznaczne słowa, aby łamigłówka była bardziej dostępna dla większej liczby osób, a także słowa, które nie są wrażliwe ani obraźliwe.

Aby upewnić się, że twoja gra jest zsynchronizowana ze zaktualizowaną wersją, powinieneś zaktualizować stronę internetową, na której grasz w Wordle.

Nie wprowadziliśmy żadnych zmian w podstawowych funkcjach ani zasadach gry. Jesteśmy zaangażowani w kontynuowanie tego, co czyni grę świetną.

Nikt nie lubi pieniędzy! Twitter blokuje konto botów, które spowodowało odpowiedź „WORDLE” milionom chętnych graczy

W styczniu Twitter zawiesił automatyczne konto, które następnego dnia uszkadzało rozwiązanie Wordle, popularnej w Internecie układanki słownej.

Profil na Twitterze nazywający się „The Wordlinator” (słowolinator) wydaje się być nastawiony na zepsucie zabawy graczom publikującym swoje wyniki.

Uważa się, że osoba stojąca za obliczeniami znalazła kolejne zwycięskie słowa po prostu patrząc na kod źródłowy strony internetowej Wordle.

Entuzjastyczny „Wordlinator” automatycznie odpowiadał na konta zamieszczające swoje wyniki Wordle wiadomością: „Zgadnij co. Ludziom nie zależy na twoich skromnych przygodach językowych. .

Jeden z fanów Wordle powiedział na Twitterze: „Jakiej chorej, dziwacznej osoby nienawidziłbyś widzieć ludzi cieszących się aktywnością tak nieszkodliwą, że zhakujesz Wordle?”

READ  Wordle's Odpowiedź dnia na czwartek, 29 czerwca: Jakie jest słowo dnia dla 740?

Inny użytkownik Twittera powiedział: „To niesamowite, jak szybko Twitter zareagował na ważne problemy”.

Reklamy