Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna na Ukrainie: Myśliwiec i dwóch innych pilotów ginie w katastrofie lotniczej

Wojna na Ukrainie: Myśliwiec i dwóch innych pilotów ginie w katastrofie lotniczej

podpis wideo,

Obejrzyj: Ukraiński pilot myśliwca Joyce opowiada o swojej pracy podczas polowania na rosyjskie rakiety manewrujące

W katastrofie lotniczej zginął jeden z najsłynniejszych ukraińskich pilotów myśliwców oraz dwóch innych pilotów.

Andriej Pilszczykow zyskał sławę dzięki udziałowi w bitwach powietrznych nad Kijowem w pierwszej fazie inwazji rosyjskiej.

Ukraińskie wojsko określiło śmierć dwóch pilotów jako „bolesne i nieodwracalne straty” i okrzyknęło Pilczikowa pilotem o „wielkiej wiedzy i ogromnym talencie”.

W wypadku uczestniczyły dwa samoloty szkolne L-39, które przeleciały nad północną Ukrainą.

Trwa sprawdzanie, czy nie dochowano zasad gotowości do lotu, co doprowadziło do katastrofy samolotu w piątek w obwodzie żytomierskim. Region położony jest na zachód od stolicy Kijowa, setki kilometrów od linii frontu.

Prezydent Wołodymyr Zełenski w swoim wieczornym przemówieniu wideo potwierdził śmierć, mówiąc, że jego kraj „nigdy nie zapomni nikogo, kto bronił nieba wolnej Ukrainy”.

Zeszłej jesieni, kiedy Rosja wystrzeliła na Ukrainę setki rakiet manewrujących i dronów, Piłczikow – który leciał pod znakiem wywoławczym „Juice” – powiedział BBC o presji, jaką odczuwał, gdy pilot myśliwca MiG-29 miał za zadanie przechwycić myśliwiec . Zabójcza broń, zanim ją uderzą.

„Kiedy przechwytujesz rakiety manewrujące, twoim zadaniem jest ratowanie życia na ziemi, ratowanie miasta. Jeśli nie możesz, to okropne uczucie, że ktoś umrze. Ktoś umrze za kilka minut, a ty tego nie zrobiłeś temu zapobiec” – powiedział.

Opowiedział także o swoim życiowym „marze” o wstąpieniu do ukraińskich sił powietrznych, co uważał za swoją „misję”.

Melania Podolak, przyjaciółka Pilchikowa, również potwierdziła jego śmierć, publikując w mediach społecznościowych zdjęcie jego insygniów Sił Powietrznych.

Pomiń zawartość Twittera, 1

Czy chcesz zezwolić na zawartość Twittera?

Ten artykuł zawiera treść udostępnioną przez Twittera. Przed przesłaniem czegokolwiek prosimy o Twoją zgodę, ponieważ mogą one wykorzystywać pliki cookie i inne technologie. Być może zechcesz przeczytać Twittera Polityka Cookie I Polityka prywatności przed przyjęciem. Aby wyświetlić tę treść, wybierz opcję „Zaakceptuj i kontynuuj”.

Koniec treści na Twitterze, 1

Wypadek i ofiary śmiertelne są dużym zaskoczeniem dla Ukrainy, która przygotowuje się na przyjęcie od sojuszników do 61 myśliwców F-16 w celu zintensyfikowania kontrofensywy.

Pentagon potwierdził w czwartek, że anglojęzyczne szkolenie Ukraińców w zakresie obsługi F-16 rozpocznie się we wrześniu w Teksasie, a szkolenie w locie ma się rozpocząć w październiku w Arizonie. Tymczasem inni zachodni sojusznicy przygotowują się do rozpoczęcia szkolenia Ukraińców jeszcze w tym miesiącu.

Oczekuje się, że szkolenie do pilotażu F-16 zajmie około pięciu miesięcy.

Decyzja Stanów Zjednoczonych o dostawie F-16 z początku tego roku była radykalną zmianą. Dzieje się tak dlatego, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO – którzy wcześniej wykluczali takie posunięcie – obawiali się, że doprowadzi to do dalszej eskalacji konfliktu z Rosją uzbrojoną w broń nuklearną.

Rzecznik ukraińskich sił powietrznych Jurij Ihnat pochwalił Pilczikowa w oświadczeniu opublikowanym na jego stronie na Facebooku.

Rok temu w USA Andrei spotkał się z urzędnikami rządu USA, poruszył pilne potrzeby Sił Powietrznych, często kontaktował się z pilotami w Kalifornii i był głównym czynnikiem działania grupy wsparcia promującej wiele decyzji w sprawie F-16. [supply]powiedział Ahnat.

„W czasie wojny udzielił dziesiątkom wywiadów zachodnim mediom, bo doskonale znał angielski, a najważniejszy był temat rozmowy: o czym można i należy rozmawiać w sprawie Ukrainy!

„Nie możesz sobie nawet wyobrazić, jak chciałby latać F-16… ale teraz, gdy amerykańskie samoloty są już na horyzoncie, nie zamierza nimi latać” – dodał.

Andriej Pilszczikow był nie tylko pilotem, był młodym oficerem o wielkiej wiedzy i talencie.

„Był doskonałym komunikatorem, kierownikiem napraw samolotów Sił Powietrznych i uczestnikiem wielu projektów. Często wspierałem jego szalone pomysły, które dawały niesamowite rezultaty!”

READ  Więcej strajków kolejowych w Wielkiej Brytanii w celu zakłócenia podróży w grudniu i styczniu | Strajki kolejowe