Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna między Rosją a Ukrainą na żywo: Kijów „niszczy” statek na Morzu Czarnym, podczas gdy siły Putina posuwają się wzdłuż „całej linii frontu”

Wojna między Rosją a Ukrainą na żywo: Kijów „niszczy” statek na Morzu Czarnym, podczas gdy siły Putina posuwają się wzdłuż „całej linii frontu”

Siły ukraińskie niszczą duży rosyjski statek desantowy na Morzu Czarnym

Siły ukraińskie zniszczyły duży rosyjski statek wojskowy u wybrzeży okupowanego Półwyspu Krymskiego – ogłosiło ukraińskie wojsko.

Ukraińskie media opublikowały kilka klipów wideo przedstawiających kolumnę dymu unoszącą się nad morzem u południowego wybrzeża Krymu oraz helikoptery lecące nad morzem.

„Ukraińskie Siły Zbrojne we współpracy z jednostką wywiadowczą Ministerstwa Obrony zniszczyły duży statek desantowy „Cesar Kunikow” – oznajmiło wojsko. Dodał: „W czasie strajku znajdowało się to na ukraińskich wodach terytorialnych w pobliżu Ałupki”.

Następuje to w momencie, gdy siły Władimira Putina posuwają się wzdłuż „całej linii frontu” na Ukrainie, a Kijów jest zmuszony przejść do operacji obronnych, ostrzega wojsko.

Nowo mianowany Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy, generał pułkownik Ołeksandr Sirski, powiedział, że sytuacja jest „trudna” i teraz skupia się na wyczerpaniu rosyjskiego natarcia.

„W tej chwili sytuację można ocenić jako trudną. Wróg postępuje obecnie prawie na całej linii frontu, a my przeszliśmy od działań ofensywnych do działań obronnych” – powiedział Sersky niemieckiej telewizji ZDF.

1707906635

Na nagraniu widać moment, w którym drony ukraińskiej marynarki wojennej atakują rosyjski okręt wojenny

Materiał filmowy opublikowany przez ukraiński wywiad wojskowy pokazuje moment, w którym we wczesnych godzinach porannych kilka dronów ukraińskiej marynarki wojennej uderzyło w rosyjski okręt wojenny.

Siły ukraińskie niszczą duży rosyjski statek desantowy na Morzu Czarnym

Tomka Watlinga14 lutego 2024 o godzinie 10:30

1707904677

Tomka Watlinga14 lutego 2024 09:57

1707903052

Nowy szef armii Ukrainy rozmawia z Naczelnym Dowódcą NATO na temat planów wojskowych Kijowa na 2024 rok

Tomka Watlinga14 lutego 2024 o godzinie 09:30

1707901252

Rosja zestrzeliła 9 dronów wystrzelonych przez Ukrainę – podaje RIA

Rosyjskie systemy obrony powietrznej zniszczyły dziewięć dronów wystrzelonych przez Ukrainę nad rosyjskimi obwodami Biełgorod i Woroneż, a także nad Morzem Czarnym – podała w środę agencja informacyjna RIA, powołując się na rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Rosyjska Agencja Informacyjna podała, że ​​dwa drony zostały zestrzelone nad obwodem Biełgorodu i jeden nad obwodem Woroneża. Obydwa regiony położone są w południowo-zachodniej Rosji, przy granicy z Ukrainą. Sześć dronów zostało zniszczonych nad Morzem Czarnym.

Gubernator obwodu biełgorodskiego Wiaczesław Gładkow poinformował w mediach społecznościowych, że w wyniku ataku kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.

Ani Gładkow, ani Ministerstwo Obrony Rosji nie otrzymały informacji o możliwych zniszczeniach.

Reuters nie był w stanie niezależnie zweryfikować tych doniesień. Ukraina nie zareagowała natychmiast w związku z atakami.

Zarówno Rosja, jak i Ukraina zaprzeczają, jakoby celem ataków na ich terytoriach była ludność cywilna. Obie strony twierdzą, że ich ataki powietrzne, często z dala od linii frontu, mają na celu zniszczenie niezbędnej infrastruktury energetycznej, wojskowej i transportowej.

Tomka Watlinga14 lutego 2024 o godzinie 09:00

1707899489

Aktualizacja: Ukraina twierdzi, że zniszczyła rosyjski statek wojskowy

Siły ukraińskie zniszczyły w środę duży okręt desantowy rosyjskiej marynarki wojennej „Cesar Kunikow” u wybrzeży okupowanego Krymu na Morzu Czarnym – poinformowało ukraińskie wojsko.

Nie było natychmiastowego komentarza ze strony Rosji, która wcześniej twierdziła, że ​​zniszczyła sześć dronów na Morzu Czarnym.

Ukraińska agencja wywiadu wojskowego podała, że ​​rosyjski okręt wojenny został zaatakowany przez morskie drony.

Ukraina użyła dronów marynarki wojennej załadowanych materiałami wybuchowymi do ataku na rosyjskie okręty wojenne, próbując wypchnąć je z zachodnich części Morza Czarnego, umożliwiając otwarcie szlaku żeglugowego wzdłuż tradycyjnego głównego szlaku eksportowego.

W grudniu ukraińskie rakiety manewrujące uderzyły w inny duży rosyjski okręt wojenny na Krymie.

Tomka Watlinga14 lutego 2024 o 08:31

1707895615

Media podały, że Ukraina uszkodziła rosyjski statek desantowy na Morzu Czarnym

W środę główne ukraińskie media Ukryńska Prawda poinformowały, że drony ukraińskiej marynarki wojennej uderzyły i uszkodziły duży rosyjski statek desantowy u wybrzeży okupowanego Krymu.

Agencja informacyjna opublikowała kilka klipów wideo przedstawiających kolumnę dymu nad morzem u południowego wybrzeża Krymu, a także helikoptery przelatujące nad morzem.

Ukraiński poseł Oleksij Honczarenko powiedział, że celem jest statek „Cars Kunikow”, który brał udział w rosyjskich operacjach wojskowych w Gruzji w 2008 roku.

Reuters nie był w stanie samodzielnie zweryfikować tej historii, nie udało się też uzyskać komentarza ukraińskiego wywiadu wojskowego.

W grudniu ukraińskie rakiety manewrujące uderzyły w duży rosyjski okręt wojenny na Krymie, zabijając co najmniej jedną osobę.

Tomka Watlinga14 lutego 2024 07:26

1707890400

Ukraiński generał twierdzi, że wojna powinna się zakończyć, gdy Ukraina osiągnie swoje granice

Najwyższy generał Ukrainy powiedział, że wojna Kijowa z Rosją musi zakończyć się zabezpieczeniem przez Ukrainę swoich granic i że wszelkie inne opcje „nie będą brane pod uwagę”.

„To jest pierwsza rzecz. Ponieważ nie rozważa się innych opcji. Ponieważ po prostu nie mamy innego wyjścia. Oznacza to, że wszyscy i całe społeczeństwo muszą zjednoczyć się wokół wspólnej sprawy zwycięstwa.”

Oleksandr Sirsky powiedział, że konflikt powinien zakończyć się zabezpieczeniem przez Ukrainę swoich granic

(Reuters)

Aleksandra Butlera14 lutego 2024 o godzinie 06:00

1707886800

Świat traktuje wypowiedzi Trumpa na temat NATO dosłownie, MAGA traktuje je poważnie

Aleksandra Butlera14 lutego 2024 o godzinie 05:00

1707883200

Prezenterka Fox News rozmawia z republikańskim senatorem w sprawie „prania mózgu” partii przez Trumpa

Aleksandra Butlera14 lutego 2024 o godzinie 04:00

1707879600

Rosja „po raz pierwszy” wystrzeliła w kierunku Ukrainy nowy hipersoniczny pocisk „Cyrkon”

Aleksandra Butlera14 lutego 2024 o godzinie 03:00