Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cameron nalega, aby Stany Zjednoczone pomogły Ukrainie i nie okazywały „słabości Hitlerowi” |  David Cameron

Cameron nalega, aby Stany Zjednoczone pomogły Ukrainie i nie okazywały „słabości Hitlerowi” | David Cameron

David Cameron nalegał, aby amerykańscy prawodawcy przyjęli ustawę obejmującą wsparcie dla Ukrainy, ostrzegając ich przed okazaniem „słabości okazanej wobec Hitlera”.

Sekretarz stanu powiedział, że Kongres powinien głosować nad pakietem pomocy zagranicznej dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu ze względu na bezpieczeństwo globalne. Ustawa została zatwierdzona w Senacie, ale przyszłość w Izbie stoi przed bardzo niepewną przyszłością, gdzie sprzeciwiają się temu ustawodawstwu Republikanie sprzymierzeni z kandydatem na prezydenta Donaldem Trumpem.

Lord Cameron powiedział podczas wizyty w stolicy Bułgarii: „W tej chwili w Kongresie omawiane jest amerykańskie wsparcie dla Ukrainy i wzywam mężczyzn i kobiety w Kongresie do przyjęcia ustawy zapewniającej Ukrainie te pieniądze i tę broń”. Sofia.

„Opierają się bezprawnej agresji Putina i potrzebują naszego wsparcia. Musimy bronić wolności, bronić prawa tego kraju do samoobrony i dopilnować, aby Putin nie wygrał.

„Mam nadzieję, że tak się stanie. Ale nie ma wątpliwości, że będziemy wspierać Ukrainę bez względu na wszystko. „

W odpowiedzi prawicowa republikanka Marjorie Taylor Green powiedziała Sky News: „David Cameron musi martwić się o swój kraj i, szczerze mówiąc, mógłby mnie pocałować w tyłek”.

Przed wyjazdem na Konferencję Bezpieczeństwa w Monachium Cameron odwiedzi w tym tygodniu Bułgarię i Polskę, gdzie będzie zachęcał swoich partnerów do zwiększenia produkcji obronnej Ukrainy.

Pomiń poprzednią promocję newslettera

W opinii opublikowanej także w środę przez The Hill wezwał amerykańskich prawodawców do przyjęcia ustawy, która „ budzi ogromne zaniepokojenie bezpieczeństwem Wielkiej Brytanii i Europy”.

Odnosząc się do Hitlera, Cameron dodał: „Powrócił, aby zażądać więcej, co kosztowało nas więcej istnień ludzkich, abyśmy mogli powstrzymać jego agresję.

„Nie chcę, abyśmy pokazali słabość okazaną Putinowi w 2008 r., kiedy najechał Gruzję, ani niepewność co do reakcji w 2014 r., kiedy zajął Krym i większą część Donbasu – zanim powrót kosztował nas więcej jego wysiłków .” Agresja w 2022 roku

Dodał: „Chcę, abyśmy pokazali siłę, która przejawia się od 2022 r., kiedy Zachód pomógł Ukraińcom wyzwolić połowę terytorium zajętego przez Putina, a wszystko to bez utraty personelu NATO”.

Sekretarz stanu podjął podobną interwencję w grudniu ubiegłego roku, kiedy podczas wizyty w Waszyngtonie ostrzegł, że zablokowanie pakietu pomocowego dla Ukrainy będzie „prezentem świątecznym” dla Putina.

Cameron zaprzeczył twierdzeniom, że „ingerował” w politykę USA, twierdząc, że przybył jako „przyjaciel Ameryki”, aby argumentować, że głosowanie w drodze finansowania jest „właściwą rzeczą”.

Pakiet pomocowy dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu przeszedł przez Senat większością 70 do 29, choć grupa Republikanów sprzeciwiła się 60 miliardom dolarów dla Kijowa, argumentując, że Stany Zjednoczone powinny skupić się na własnych problemach, zanim wyślą więcej pieniędzy za granicę.

Ukraińskie ataki na rosyjskie samoloty i statki na Morzu Czarnym pomogły w wypchnięciu rosyjskich sił morskich z wybrzeża. W środę Kijów ogłosił, że podczas ostatniego ataku dronów na moskiewską flotę czarnomorską poważnie uszkodził i zatopił rosyjski statek desantowy.

READ  Protesty w Kenii: gaz łzawiący został wystrzelony w konwój Raila Odinga w Nairobi