Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Biden grozi zakazem towarzystwa z powodu jego stanowiska w sprawie aborcji katolickiej

Biskupi rzymskokatoliccy w Stanach Zjednoczonych głosowali za podjęciem kroków, które mogą do tego doprowadzić lead Joe Biden Nie mógł uczestniczyć w Eucharystii z powodu jego stanowiska w sprawie aborcji, co groziło wzrostem napięć w podzielonym Kościele.

Po trzech dniach debaty online, Konferencja Biskupów Katolickich USA (USCCB) głosowała trzy do jednego nad projektem nowych wytycznych dotyczących Eucharystii. Nieoczekiwaną siłą poparcia dla tego posunięcia wśród biskupów było odrzucenie Watykanu, co wskazywało na jego sprzeciw.

Biden, pobożny katolik, który w każdy weekend uczestniczy we mszy i trzyma różaniec należący do jego zmarłego syna, powiedział: Odpowiedz na głosowanie Że to było wyjątkowe: „Nie sądzę, żeby to się stało”.

Konserwatywni biskupi stoją za naciskiem na nowy katechizm, który miałby powiedzieć, że katolicy, którzy różnią się od poglądu Kościoła na aborcję, powinni być wykluczeni z Komunii Świętej.

Biskup Kevin Rhodes z Fort Wayne-South Bend, który zaproponował tę propozycję, powiedział: „Musimy zaakceptować dyscyplinę, aby ci, którzy uparcie trwają w grzechu ciężkim, nie zostali dopuszczeni do Eucharystii”.

Kardynał Raymond BurkeWybitny konserwatysta i krytyk papieża Franciszka, powiedział wcześniej, że politycy, którzy „otwarcie i uporczywie” popierają aborcję, są „odstępcami”, którym nie tylko należy uniemożliwić przyjmowanie komunii, ale zasługują na ekskomunikę.

Ale niektórzy amerykańscy biskupi ostrzegali przed „bronią” Eucharystii. Przemawiając na posiedzeniu USCCB, Cupich Pęcherza KardynałaWiększość księży, powiedział arcybiskup Chicago, byłaby zdziwiona, słysząc, że biskupi chcą teraz rozmawiać o wykluczaniu ludzi w czasie, gdy prawdziwym wyzwaniem jest dla nich powrót do zwyczajowego praktykowania wiary i odbudowa społeczności.

Nowy dokument dydaktyczny, który zostanie opracowany przez Komitet Doktryny Biskupów Stanów Zjednoczonych, nie będzie wiążący dla poszczególnych biskupów, którzy mają prawo decydować, czy parafianowi należy odmówić przyjęcia komunii.

READ  W całej Europie szaleją pożary, a fala upałów powoduje wzrost temperatur | Pożary lasów

Wilton Gregory z Waszyngtonu i Frances Mallolley z Wilmington w stanie Delaware – parafie, w których Biden zwykle uczestniczy we mszy – wyjaśnili, że prezydent jest mile widziany na mszy w ich kościołach.

Biden, który jest dopiero drugim katolikiem, który zajmuje Biały Dom po Johnie F. Kennedym, powiedział, że jego wiara kształtuje „wszystko, co robię” i że „będzie moją kotwicą” podczas swojej kadencji.

O aborcji Biden powiedział, że osobiście wierzy, że życie zaczyna się od poczęcia, ale rozumie, że inni nie podzielają jego poglądu. „To, na co nie jestem gotowy, to narzucanie innym określonego poglądu na moją wiarę” – powiedział w 2015 roku.

Administracja Bidena zniosła ograniczenia federalnego finansowania badań nad ludzką tkanką płodową, wyeliminowała politykę Trumpa, która zakazuje organizacjom, które kierują kobiety do aborcji otrzymywania dotacji federalnych, i pozwoliła kobietom na uzyskanie zdalnej recepty na pigułki aborcyjne podczas pandemii.

Kościół katolicki mówi, że katolicy w życiu publicznym muszą przestrzegać zasad zgodnych z jego wiarą. Ale w Ankieta przeprowadzona przez Pew Research Center w marcuPonad dwie trzecie amerykańskich katolików powiedziało, że poglądy Bidena na aborcję nie powinny pozbawiać go możliwości przyjęcia Eucharystii.

Dla mnie Sonda Podczas listopadowych wyborów prezydenckich nieco ponad połowa amerykańskich katolików (51%) głosowała na Bidena, a 47% na Trumpa.

„To sprawa prywatna”: wideo Bidena gani katolickich biskupów

Catholics for Choice, organizacja, która opowiada się za prawami do aborcji, powiedziała, że ​​była głęboko zasmucona głosowaniem biskupów. „W kraju i kościele już rozdartym przez napięcia i podziały, biskupi dzisiaj wybrali raczej partyzanckie niż duszpasterskie, bezwzględne niż Chrystusowe” – powiedział Jamie Manson, przewodniczący grupy.

Biskupi przeprowadzą debatę nad dokumentem nauczania w listopadzie, kiedy to będzie potrzebna większość dwóch trzecich, aby iść naprzód.

READ  AKTUALNOŚCI NA ŻYWO: CEO GE Culp przejmuje kontrolę nad biznesem lotniczym przed potrójnym podziałem