Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Właściciel Poundland, Pepco London, jest na szczycie listy z 4 miliardami polskich IPO

Zarząd i akcjonariusze wybrali Polskę ze względu na jej duże udziały w kraju. Pierwsze sklepy z marką Pepco otworzyły się w Polsce w 2004 roku i mają obecnie ponad 1000 placówek w kraju. Zdjęcie: Dinendra Hariya / Sofa Images / Light Rocket via Getty Images

Pepco, właściciel Poundland, ogłosił zamiar umieszczenia na liście w Warszawie, przyciągając Londyn po miesiącach rozważań na temat pływaka w mieście.

Wartość pierwszej oferty publicznej (IPO), która miała zostać wyemitowana w pierwszych miesiącach, wynosiła około 4,5 miliarda (3,9 miliarda GBP, 5,4 miliarda USD) Sky News Najpierw ogłoszono.

Zarząd i akcjonariusze wybrali Polskę ze względu na jej duże udziały w kraju. Pierwsze sklepy z marką Pepco otworzyły się w Polsce w 2004 roku i mają obecnie ponad 1000 placówek w kraju.

Prowadzi sprzedaż w ponad 3000 sklepów na 15 europejskich rynkach i obsługuje ponad 30 000 osób.

Pepco Group, kierowana przez byłego dyrektora generalnego Asta Andy’ego Bonda, pierwotnie planowała wejść na giełdę w zeszłym roku i rozważa listy w Londynie i Warszawie.

Steinhoff International Holdings (SNHF), południowoafrykański właściciel Pepco, powiedział, że na początku tego roku dokona przeglądu kursu giełdowego i spodziewa się wzrostu popytu na łańcuchy oparte na wartościach w gospodarkach po epidemii.

Według Sky, nabycie private equity jest nadal możliwe, przy znacznym zainteresowaniu przejęciem biznesu poprzez zakup firm, w tym Advent International w zeszłym roku.

Czytaj więcej: Piłka nożna Hammersona wzrosła o 60% po powrocie kupujących, ale zmniejsza czynsze w ramach działań naprawczych

Na początku tego roku firma Poundland ogłosiła tymczasowe zamknięcie 44 swoich sklepów, odzwierciedlając środki podjęte po ich pierwszym zamknięciu w marcu 2020 r.

Sieć, której zezwolono na handel podczas lokautu trzeciego kraju, spowodowała „uśpienie” punktów sprzedaży w całej Wielkiej Brytanii z powodu braku personelu, ponieważ jest ona istotnym sprzedawcą detalicznym.

READ  Kryzys medialny w Polsce wybuchł, gdy rząd zablokował kanały telewizji publicznej

Firma podała, że ​​około 800 sklepów będzie otwartych, ale nie potwierdziła, kiedy zostaną otwarte zamknięte witryny.

To stawia pracowników w dotkniętych sklepach „we właściwym miejscu” i chroni te role na przyszłość.

Chociaż sprzedaż żywności, lekarstw i innych niezbędnych artykułów pozwoliła Funlandii pozostać otwarta przez cały okres epidemii wirusa Corona, odnotowano 80% spadek liczby klientów odwiedzających centra handlowe i niektóre miejsca przy głównych ulicach.

Austin Cook, ówczesny dyrektor ds. Sprzedaży detalicznej Foundland, powiedział: „Z marcowego lokautu wyciągnęliśmy cenne wnioski o tym, jak zmieniają się metody zakupów, ponieważ ludzie trzymają się porad rządowych dotyczących pozostania w domu.

„Uśpienie niewielkiej liczby sklepów pomaga chronić je przez dłuższy czas i przyciąga ich uwagę.

„Mamy nadzieję, że ta blokada będzie krótkotrwała i wkrótce będziemy mogli otwierać nasze nieaktywne sklepy. Jesteśmy wdzięczni za kluczowe programy wsparcia, które pomogą zabezpieczyć miejsca pracy”.

Obejrzyj: Który rząd Wielkiej Brytanii otrzymuje wsparcie Covid-19?