Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiza USA dla obywateli Nowej Zelandii, Norwegii, Polski i Portugalii

komunikat prasowy

Opublikowano 16 czerwca 2023 r

Wymagania wizowe do USA

 • Ważny paszport: Paszport musi być ważny przez ponad sześć miesięcy od dnia przybycia podróżnego do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jeśli nie jest ważny, odnów go przed złożeniem wniosku o zezwolenie ESTA.
 • Adres e-mail: Wnioskodawcy muszą podać ważny adres e-mail, aby władze mogły komunikować się w sprawie swoich wniosków. Zatwierdzenie ESTA na podróż do USA zostanie wysłane e-mailem w ciągu 72 godzin. Zaleca się wydrukowanie kopii dokumentu podczas podróży.
 • Płatność wizowa: Możesz użyć karty debetowej lub kredytowej, aby uiścić opłatę wizową.

Wiza USA dla obywateli Polska

Obywatele Nowej Zelandii mogą ubiegać się o ESTA, czyli elektroniczny system autoryzacji podróży, za pośrednictwem programu Visa Waiver. Amerykańska ESTA to zwolnienie z obowiązku wizowego, które umożliwia obywatelom Nowej Zelandii wjazd do Stanów Zjednoczonych Ameryki. ESTA została założona w 2009 roku w celu zarządzania danymi osób wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych w ramach Programu Ruchu Bezwizowego (VWP). Dane są wykorzystywane do ustalenia, czy odwiedzający stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa lub imigracji do Stanów Zjednoczonych. Upoważniona ESTA umożliwia obywatelom Nowej Zelandii wjazd do Stanów Zjednoczonych na okres do 90 dni w celach turystycznych, biznesowych, tranzytowych, medycznych lub badań podsumowujących. Musisz ubiegać się o wizę pracowniczą B1 lub wizę turystyczną B2, jeśli zamierzasz przebywać w Stanach Zjednoczonych dłużej niż 90 dni. Obywatele Nowej Zelandii mogą korzystać z zatwierdzonego ESTA podczas wielokrotnych wizyt w Stanach Zjednoczonych. Zatwierdzona ESTA jest ważna przez dwa lata lub do wygaśnięcia ważności paszportu. Jeśli Twój ESTA wygasł, będziesz musiał złożyć wniosek o nowe zezwolenie. Dzięki programowi zwolnień ESTA podróżni mogą ubiegać się o zezwolenie na podróż online w mniej niż 15 minut. W przeciwieństwie do wielu tradycyjnych programów wizowych, nie ma potrzeby odwiedzania ambasady, osobistego spotkania z urzędnikiem imigracyjnym ani czekania tygodniami na zatwierdzenie.

Jakie są wymagane dokumenty?

 • Paszport — należy mieć przy sobie ważny paszport elektroniczny z cyfrowym chipem zawierającym informacje biometryczne. Jednocześnie paszport musi być ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy od daty przyjazdu do Stanów Zjednoczonych.
 • Adres e-mail — podróżny musi podać prawidłowy adres e-mail podczas procesu składania wniosku. Tutaj zostanie mu przesłane zatwierdzone zwolnienie z obowiązku wizowego ESTA.
 • Sposoby płatności — możesz używać kart kredytowych i debetowych, ale możesz także użyć konta PayPal, aby uiścić opłatę manipulacyjną ESTA.
READ  Wyciek rurociągu Drużba ogranicza przepływy rosyjskiej ropy do Niemiec

Wiza USA dla obywateli Norwegii

Obywatele norwescy mogą ubiegać się o zezwolenie ESTA, co oznacza Elektroniczny System Autoryzacji Podróży, w ramach Programu Ruchu Bezwizowego. Polityka wizowa USA pozwala obywatelom Norwegii na odwiedzanie kraju bez wizy. Aby to zrobić, muszą najpierw złożyć wniosek o zezwolenie ESTA w ramach amerykańskiego programu bezwizowego (VWP). ESTA została założona w 2009 roku w celu przetwarzania danych osób wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych w ramach Programu Ruchu Bezwizowego (VWP). Chociaż niektórzy turyści muszą mieć paszport ważny przez co najmniej 6 miesięcy, norweskie paszporty mogą być ważne tylko podczas ich pobytu w USA, ponieważ Norwegia jest częścią „klubu sześciomiesięcznego”. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych utworzył w 2014 roku sześciomiesięczny klub. Jest to lista krajów, których obywatele nie potrzebują paszportu ważnego przez co najmniej 6 miesięcy od przewidywanej daty przyjazdu. Zatwierdzona ESTA umożliwia obywatelom Norwegii odwiedzanie Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych, biznesowych, tranzytowych, medycznych lub skróconych studiów przez okres do 90 dni. Jeśli planujesz przebywać w Stanach Zjednoczonych dłużej niż 90 dni, musisz ubiegać się o wizę biznesową B1 lub wizę turystyczną B2. Oferuje elastyczność norweskim podróżnikom, którzy muszą jedynie upewnić się, że ich paszport pozostaje ważny podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych. Obywatele norwescy mogą korzystać z zatwierdzonego zezwolenia ESTA podczas wielokrotnych wizyt w Stanach Zjednoczonych. Oferuje dużą elastyczność obywatelom Norwegii, którzy planują podróżować do Stanów Zjednoczonych tak często, jak chcą. O zezwolenie ESTA można ubiegać się, wypełniając formularz wniosku online, którego wypełnienie zwykle zajmuje 15 minut. Oszczędza to norweskiemu podróżnikowi dłuższego i bardziej skomplikowanego procesu ubiegania się o wizę do USA.

Wymagania wizowe do USA dla obywateli norweskich

 • Paszport – Jednym z wymogów jest ważny paszport. Upewnij się, że masz paszport elektroniczny z cyfrowym chipem zawierającym informacje biometryczne.
 • Adres e-mail — mimo że wiza jest elektronicznie powiązana z paszportem, po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych nadal potrzebujesz kopii, którą należy okazać w urzędzie imigracyjnym. Otrzymasz swoją kopię e-mailem w formacie PDF. Pamiętaj, aby wydrukować go przed wyjazdem.
 • Metody płatności – Możesz użyć różnych metod, takich jak karta kredytowa/debetowa lub konto PayPal.
READ  Japoński przywódca w drodze na szczyt NATO prowadzi w Polsce rozmowy dotyczące bezpieczeństwa i handlu

Wiza do Stanów Zjednoczonych dla obywateli polskich

Dzięki Visa Waiver Program Polacy mogą ubiegać się o ESTA, czyli Elektroniczny System Autoryzacji Podróży. ESTA została utworzona w 2009 roku w celu przetwarzania danych osób wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych w ramach Programu Ruchu Bezwizowego (VWP). Dane są wykorzystywane do ustalenia, czy odwiedzający stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa lub imigracji do Stanów Zjednoczonych. Zatwierdzona ESTA umożliwia obywatelom polskim wjazd do Stanów Zjednoczonych na okres do 90 dni na wakacje, pracę, tranzyt, leczenie lub krótkoterminową edukację. Posiadając zatwierdzoną ESTA, polscy obywatele mogą wielokrotnie odwiedzać Stany Zjednoczone. Zatwierdzona ESTA jest ważna przez dwa lata lub do wygaśnięcia ważności paszportu. Jeśli Twój ESTA wygasł, musisz złożyć wniosek o nowy. Jeśli planujesz przebywać w Stanach Zjednoczonych dłużej niż 90 dni, musisz ubiegać się o wizę biznesową B1 lub wizę turystyczną B2. Obywatele polscy, którzy chcą ubiegać się o ESTA, muszą spełniać niezbędne wymagania ESTA. ESTA to zezwolenie na podróż, które można uzyskać online i przetworzyć w ciągu 72 godzin od złożenia wniosku ESTA.

Dokumenty wymagane dla obywateli Polski

 • Ważny dokument podróży lub paszport z co najmniej 6-miesięcznym okresem ważności, aby ubiegać się o wizę US ESTA.
 • Najnowsze zdjęcie w formacie paszportowym
 • Aby zapłacić za wizę US ESTA, możesz użyć karty kredytowej lub debetowej albo konta PayPal.
 • Prawidłowy adres e-mail, aby otrzymać wizę ESTA do USA w swojej skrzynce odbiorczej.

Wiza USA dla obywateli Portugalii

Jeśli nigdy nie byłeś w Stanach Zjednoczonych, z pewnością zastanawiasz się, dlaczego tak wiele osób decyduje się odwiedzać je co roku. Nie można zaprzeczyć, że żywność w Stanach Zjednoczonych jest zróżnicowana, ponieważ mieszka tam wielu ludzi z różnych krajów i środowisk kulturowych. Od naturalnego piękna po charakterystyczną i czasami zaskakującą kulturę. W ramach Programu Ruchu Bezwizowego obywatele Portugalii mogą ubiegać się o ESTA, co oznacza Elektroniczny System Autoryzacji Podróży. ESTA została utworzona w 2009 roku w celu przetwarzania danych osób wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych w ramach Programu Ruchu Bezwizowego (VWP). Dane są wykorzystywane do ustalenia, czy odwiedzający stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa lub imigracji do Stanów Zjednoczonych. Amerykański ESTA jest niezbędny dla podróżnych zwolnionych z obowiązku wizowego. Obywatele niektórych krajów muszą zarejestrować się online, aby móc podróżować do Stanów Zjednoczonych. Autoryzowana ESTA umożliwia Portugalczykom wjazd do USA na wakacje, do pracy, tranzyt, badania medyczne lub krótkoterminowe studia do 90 dni. Obywatele Portugalii mogą korzystać z zatwierdzonego zezwolenia ESTA podczas wielokrotnych wizyt w Stanach Zjednoczonych. Zatwierdzona ESTA jest ważna przez dwa lata lub do daty wygaśnięcia paszportu. Jeśli planujesz przebywać w Stanach Zjednoczonych dłużej niż 90 dni, musisz ubiegać się o wizę pracowniczą B1 lub wizę turystyczną B2. Jeśli Twój ESTA wygasł, będziesz musiał złożyć wniosek o nowe zezwolenie. Obywatele Portugalii, którzy chcą ubiegać się o ESTA, muszą spełniać niezbędne wymagania dotyczące elektronicznego systemu autoryzacji podróży (ESTA). Ponieważ proces jest elektroniczny, nie trzeba udawać się do ambasady USA, aby ubiegać się o wizę.

READ  Cotygodniowe podsumowanie fuzji i przejęć na temat odnawialnych źródeł energii (20–24 listopada)

Dokumenty wymagane dla obywateli Portugalii

 • Paszport — jeśli wyjeżdżasz za granicę, musisz mieć ważny paszport. Jednak w przypadku US ESTA potrzebny jest paszport elektroniczny z cyfrowym chipem zawierającym dane biometryczne.
 • Adres e-mail — nawet jeśli wiza jest powiązana z paszportem, po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych nadal potrzebujesz wydruku, który należy okazać w urzędzie imigracyjnym. Wizę otrzymasz e-mailem.
 • Metoda płatności — możesz użyć metod, takich jak karty kredytowe/debetowe lub konto PayPal, aby uiścić opłatę US ESTA.

Połączenie z mediami
Nazwa firmy: urzędnik USA
osoba kontaktowa: Popularny Thomas Watson
e-mail: Wyślij e-mail
telefon: +30 21 0721 6227
Tytuł:Nr 3, ul. Kleanthos
miasto: Ateny
naród: Grecja
strona internetowa: www.us-visa-online.org/el/visa/