Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Południowoafrykańska młodzież potrzebuje lepszych możliwości wniesienia wkładu w gospodarkę

Południowoafrykańska młodzież potrzebuje lepszych możliwości wniesienia wkładu w gospodarkę

Amnesty International w RPA powiedziała, że ​​pomimo powstania z 1976 roku młodzi ludzie w tym kraju nadal borykają się z nierównym systemem edukacji, który pozbawia ich lepszych możliwości zatrudnienia,

JOHANNESBURG – Amnesty International w Afryce Południowej wezwała rząd do zaspokojenia potrzeb młodzieży w tym kraju, zanim wybuchnie kolejne powstanie.

Kraj obchodzi Dzień Młodzieży na cześć młodzieży z 1976 roku, która wyszła na ulice, by zaprotestować przeciwko systemowi edukacji Bantu.

Organizacja powiedziała, że ​​po 47 latach młodzież z RPA borykała się z wysokimi stopami bezrobocia i niską jakością edukacji.

Powiedziała, że ​​pomimo powstania z 1976 roku młodzież w tym kraju nadal boryka się z nierównym systemem edukacji, który pozbawia ich lepszych możliwości zatrudnienia.

Organizacja stwierdziła, że ​​obietnice złożone przez rząd młodym ludziom w 1994 roku nie zostały spełnione.

Stopa bezrobocia w RPA wynosi 32,9%, a Stats SA podaje, że najbardziej zagrożone są osoby w wieku od 15 do 24 lat.

Rejoyce Makhetha z Amnesty International uważa, że ​​rząd musi zapewnić młodym ludziom lepsze możliwości wniesienia wkładu w gospodarkę.

Rząd potrzebuje przebudzenia. Powiedziała, że ​​system edukacji pozostaje nierówny i przeciążony, co grozi wyczerpaniem potencjału dzieci w całym kraju.

Ten artykuł pojawił się po raz pierwszy w EWN: Amnesty International: Południowoafrykańska młodzież potrzebuje lepszych możliwości wniesienia wkładu w gospodarkę

Więcej z Local

READ  Rodzina Juroszków zostaje największym akcjonariuszem GiG z 11% udziałem -