Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Środa 10 listopada 2021 – 1 minuta

Opinia / Fernando Augusto Pacheco

Ewidencjonowanie

Przez ostatnie dwa tygodnie odbyłem podróż po Europie, a pomiędzy starymi przyjaciółmi i rodziną oraz kilkoma znakomitymi restauracjami upewniłem się, że mam wystarczająco dużo czasu, aby dodać kilka płyt CD do mojej kolekcji. Fizyczne sklepy muzyczne miały trudności z pojawieniem się transmisji na żywo, ale niektóre popularne sklepy muzyczne nadal istnieją.

Fnac w Paryżu: Fnac w Les Halles jest zawsze wart odwiedzenia ze względu na swój spis rzadkich japońskich wersji klasycznej muzyki AOR. Jak wiesz, jeśli posłuchasz piosenek granych na Monocle 24, zakres francuskiego talentu jest zdumiewający, od Clary Luciani po L’Impératrice.

Dusmanna w Berlinie: Biblioteka Dussmanna jest klasyczna i ma duży wybór jazzu. Byłem podekscytowany, że mogłem być w mieście na wydaniu nowego albumu Helen Fisher, co jest jak zawsze zabawne.

Embic w Polsce: Polacy są zakochani w muzyce high-tempo i gatunku tanecznym z lat 80., disco polo, który przeżywa odrodzenie. W Warszawie i Krakowie odwiedziłem kilka placówek sieci Embic, która jest mieszaną księgarnią, kioskiem, artykułami papierniczymi i sklepem muzycznym z urozmaiceniem. Tak, kupiłem kilka tandetnych europejskich grup tanecznych (uwielbiam ten gatunek), ale było też kilka nieoczekiwanych zakupów płyt, od MiłyPana po polski zespół Mitch. & Mitch współpracował z brazylijskim muzykiem Cassinem.

Cieszę się, że wciąż są miejsca, które rozumieją znaczenie pięknej przestrzeni fizycznej. Nie wszyscy jesteśmy klientami cyfrowymi, a dobra księgarnia, sklep z płytami czy ekskluzywny kiosk z prasą to mile widziany dodatek do każdej okolicy. Więc następnym razem, gdy będziesz podróżować, bądź na bieżąco z stacjami radiowymi w okolicy i spróbuj odwiedzić sklep z płytami, aby poszerzyć swój gust muzyczny. nie będziesz żałować.