Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

FirstFT: Pierwsze wstrząsy wtórne Republiki |  czasy finansowe

FirstFT: Pierwsze wstrząsy wtórne Republiki | czasy finansowe

Dzień dobry. Ten artykuł jest internetową wersją naszego biuletynu FirstFT. Zapisz się do naszej strony AzjaI Europa/Afryka Lub Amerykanie Wydanie do wysłania prosto do skrzynki odbiorczej każdego ranka w dni powszednie

Główni inwestorzy ostrzegają przed samozadowoleniem po drugim co do wielkości bankructwie bankowym w historii Stanów Zjednoczonych.

„Jest trochę tendencja do wzdychania rano” – powiedział delegatom David Hunt, dyrektor generalny zarządzającego aktywami o wartości 1,2 biliona dolarów w PGIM, podczas spotkania w dniu otwarcia dorocznej konferencji Milken Institute w Beverly Hills po pierwszej Republika została sprzedana JPMorgan kilka godzin wcześniej.

Dodał: „W rzeczywistości dopiero zaczynamy mieć reperkusje dla gospodarki USA”.

Następnie powiedział, że nastąpi „prawdziwa eskalacja” regulacji w systemie bankowym teraz, po upadku trzech banków w mniej niż dwa miesiące. Powiedział, że nowe przepisy utrudnią udzielanie kredytów.

Inni skupili się na wyzwaniu, jakie czeka Rezerwę Federalną na początku jej ostatniego posiedzenia w sprawie ustalania stóp procentowych.

„Przygotuj się na rozczarowanie” – powiedziała Karen Carniol Tambor, dyrektor ds. inwestycji w funduszu hedgingowym Bridgewater Associates, która uważa, że ​​Fed obniży stopy procentowe w tym roku po ostatniej podwyżce o 25 punktów bazowych w tym tygodniu.

Tymczasem szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgieva obwinia za niedawne bankructwa „gnuśność”.

Wiemy, że była niepotrzebna edycja. . . A teraz widzieliśmy cenę, którą trzeba zapłacić. Widzieliśmy, że nadzór nie był na równym poziomie”.

Jednak niektórzy argumentowali, że umowa weekendowa, w której pośredniczyła Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów i kalifornijskie organy regulacyjne, pokazała odporność amerykańskiego systemu bankowego.

„Kiedy cofniesz się o krok i spojrzysz na strukturę amerykańskiego systemu finansowego, okaże się, że jest on niesamowicie zdrowy” – powiedziała Jane Fraser, dyrektor generalny Citigroup.

Napisaliśmy wiele historii o upadku Pierwszej Republiki io ​​tym, co to oznaczało dla amerykańskiego systemu bankowego i gospodarki w ciągu ostatnich 24 godzin. Oto moje rekomendacje:

READ  Jak bardzo chcesz być bogaty? Polska nie jest uwzględniona

Oto, co trzymam dzisiaj:

  • Rezerwa Federalna: Amerykański bank centralny rozpoczyna dwudniowe spotkanie polityczne, które ma doprowadzić do jutrzejszej podwyżki stóp procentowych o 0,25 punktu procentowego.

  • dane ekonomiczne: Dzisiaj spodziewane jest marcowe otwarcie i zamówienia fabryczne.

  • wyniki: Raporty Pfizer, Starbucks, Ford, Uber, Molson Coors i Restaurant Brands.

  • Hollywoodzkie hity: Oczekuje się, że scenarzyści zastrajkują dziś po raz pierwszy od 15 lat po zerwaniu rozmów ze studiami filmowymi. Przeczytaj najnowsze tutaj.

W oczekiwaniu na FT Weekend 20 maja, Edward Luce będzie rozmawiał z Hillary Rodham Clinton. Zarejestruj się, aby usłyszeć rozmowę byłego sekretarza stanu z amerykańskim redaktorem krajowym Financial Times. Jako subskrybent newslettera możesz zaoszczędzić 20 USD, korzystając z kodu promocyjnego wiadomości W: ft.com/festival-us.

Pięć innych ważnych historii

Dyrektor generalny Morgan Stanley ostrzegał wcześniej, że działalność w zakresie bankowości inwestycyjnej pozostaje „miękka” © Lucas Jackson / Reuters

1. Morgan Stanley planuje likwidację kolejnych 3000 miejsc pracy Lub około 5 procent personelu do końca czerwca, powiedziały osoby zaznajomione z dyskusjami, które dodały, że cięcia wykluczą doradców finansowych mających kontakt z klientem w jednostce zarządzania majątkiem banku. Oto spodziewane awarie.

2. Rządowi Stanów Zjednoczonych może zabraknąć pieniędzy już 1 czerwca Sekretarz skarbu Janet Yellen ostrzegła wczoraj, że jeśli Kongres nie podniesie lub nie zawiesi wcześniej limitu zadłużenia. Przeczytaj więcej jej listu do przywódców Kongresu.

3. WYŁĄCZNIE: firma private equity Jeba Busha prowadzi rozmowy z właścicielami izraelskiej firmy spyware NSO Group nad umową, w ramach której były gubernator Florydy sprzedawał swoje produkty, w tym oprogramowanie szpiegowskie Pegasus, które potajemnie infiltruje telefony w Stanach Zjednoczonych. Przeczytaj całą historię.

4. Deloitte i PwC oferują dodatkowe szkolenia dla młodych pracowników w Wielkiej Brytanii, których edukacja została zakłócona przez Covid-19 Blokady po zaobserwowaniu ich słabych umiejętności pracy zespołowej i komunikacji. Partnerzy stwierdzili, że rekruci mieli mniejsze zaufanie do wykonywania podstawowych zadań, takich jak wygłaszanie prezentacji i przemawianie na spotkaniach.

5. Od grudnia zginęło ponad 20 000 rosyjskich żołnierzy. W walce o Bachmuta, powiedział Biały Dom. Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby powiedział, że straty Rosji w walce o ukraińskie miasto przekroczyły liczbę Amerykanów zabitych w bitwie o Ardeny podczas II wojny światowej.

Dorośli czytają

Wycinanka przedstawiająca żołnierza niemieckiego na tle flagi niemieckiej i polskiej

© FT Montage / AFP / Getty Images

Relacje niemiecko-polskie są szczególnie ważne, ponieważ mocarstwa zachodnie próbują pokazać jedność przeciwko Władimirowi Putinowi. Ale w Berlinie panuje głębokie rozczarowanie polskim rządem kierowanym przez konserwatywną partię Prawo i Sprawiedliwość, który postrzegany jest jako próba wykorzystania Niemiec jako worka politycznego przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi w Polsce.

My też czytamy. . .

  • wywiad: Noubar Avian, współzałożyciel producenta szczepionek Moderna, wezwał amerykańskich polityków do przyjęcia nauki i zaprzestania kwestionowania ekspertów. Przeczytaj cały wywiad.

  • Media społecznościowe: Podobna alternatywa dla Twittera, wspierana przez Jacka Dorseya, szybko zyskuje popularność wśród dziennikarzy i celebrytów szukających alternatywnej platformy.

  • duże liczby: Ludzie są odrętwiali na miliony, miliardy i biliony, mówi Sarah O’Connor, ale może właśnie tego chcą politycy.

terminarz

Pierwsze oferty publiczne w Chinach przyniosły w tym roku ponad pięć razy więcej niż w Stanach Zjednoczonych, ponieważ po strasznym 2022 r. nie pojawia się wiele nowych ofert w największej gospodarce świata.

Wykres słupkowy sumy powiększonej przez IPO od stycznia do marca (1 mld USD) pokazuje, że udział USA w globalnym rynku IPO zmniejszył się

Zrób sobie przerwę od wiadomości

Niezabezpieczony autor Robert Armstrong dzieli się swoimi sześcioma ulubionymi miejscami na klasycznym martini w centrum Manhattanu. Pamiętaj, aby podzielić się swoimi wskazówkami w komentarzach pod tą historią.

Połowa batonika martini Bemelmans jest podawana w szklance; Reszta – „dywidendy” czekają na Ciebie w karafce do skosztowania później

Dodatkowe wkłady od Tee Zhuo i Emily Goldberg

zarządzanie aktywami – Odkryj wewnętrzną historię inicjatorów i wstrząsaczy stojących za wielomiliardowym przemysłem. Subskrypcja Tutaj

w następnym tygodniu Rozpocznij każdy tydzień od przejrzenia tego, co jest w programie. Subskrypcja Tutaj

Dziękujemy za przeczytanie i pamiętaj, że możesz dodać FirstFT do myFT. Możesz także wybrać otrzymywanie powiadomień push FirstFT każdego ranka w aplikacji. Wyślij swoje rekomendacje i opinie na adres [email protected]