Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Windows 11 zostanie uruchomiony w październiku • Eurogamer.net

„Przewidujemy, że do połowy 2022 roku wszystkim kwalifikującym się urządzeniom zostanie zaoferowana bezpłatna aktualizacja”.

Microsoft potwierdził datę premiery systemu Windows 11, który będzie dostępny do pobrania od 5 października.

Jeśli jesteś wykwalifikowanym właścicielem systemu Windows 10, będziesz mógł dokonać bezpłatnej aktualizacji, chociaż firma Microsoft używa „modeli inteligencji, które uwzględniają uprawnienia sprzętowe, wskaźniki niezawodności, wiek urządzenia i inne czynniki”, aby dokładnie określić, kiedy Twoje urządzenie jest wymagane do aktualizacji.

„Spodziewamy się, że wszystkie kwalifikujące się urządzenia otrzymają bezpłatną aktualizację do systemu Windows 11 do połowy 2022 r.” Microsoft wytłumaczyć. „Jeśli masz komputer z systemem Windows 10, który kwalifikuje się do uaktualnienia, usługa Windows Update poinformuje Cię, kiedy będzie dostępna. Możesz również sprawdzić, czy system Windows 11 jest gotowy dla Twojego urządzenia, przechodząc do Ustawienia > Windows Update i wybierając Sprawdź aktualizacje.”

Na liście 11 „funkcji” systemu Windows 11 Microsoft stwierdził, że zaktualizowany system operacyjny jest nieuchronnie najlepszy do gier. Microsoft pisze, że „uwalnia pełny potencjał sprzętu twojego systemu dzięki technologii takiej jak DirectX12 Ultimate, DirectStorage i Auto HDR”. Oczywiście pozwala też zarejestrować się w Xbox Game Pass na PC.

Inne godne uwagi funkcje obejmują nowy projekt, zawartość zapisaną w chmurze w menu Start, układy Snap, Microsoft Teams wbudowane w pasek zadań i widżety, wiele ulepszeń ułatwień dostępu oraz ulepszony sklep Microsoft Store.

Jeśli nie dokonasz aktualizacji, system Windows 10 będzie nadal obsługiwany do 14 października 2025 r.

READ  Przejęcie firmy Sony przez firmę Bungie wywołało więcej dyskusji na Twitterze niż umowa z Activision Blizzard firmy Microsoft