Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

William Shatner potwierdza, że ​​poleci w kosmos rakietą Blue Origin | William Shatner

William Shatner, który grał kapitana Jamesa T. Kirka w Star Trek, potwierdził, że w tym miesiącu wyruszy w kosmos w wieku 90 lat, stając się tym samym najstarszą osobą, która kiedykolwiek uciekła z granic Ziemi.

Firma wykonująca loty kosmiczne Jeffa Bezosa poinformowała, że ​​Shatner dostanie miejsce podczas drugiego startu Blue Origin z Zachodniego Teksasu 12 października.

„Słyszałem o kosmosie już od dłuższego czasu” – powiedział Shatner, potwierdzając wieści, o których mówi się od dawna, ale niektórzy uważają, że jest to chwyt reklamowy jego nowego albumu.

„Korzystam z okazji, aby zobaczyć to na własne oczy. Co za cud.”

Wally Funk, były pilot testowy, miała 82 lata, kiedy stała się najstarszą osobą w kosmosie podczas swojego pierwszego lotu Blue Origin w lipcu.

Bezos był również w pierwszym locie, ze swoim bratem i najmłodszą osobą, która latała w kosmosie, 18-letnim Oliverem Damonem, Bezos powiedział, że miał „najlepszy dzień w historii”.

W tym miesiącu Shatnerowi towarzyszyć będzie były inżynier NASA, który założył firmę nanosatelitarną. Współzałożyciel firmy programistycznej specjalizującej się w badaniach klinicznych; oraz pracownik Blue Origin.

Lot potrwa 10 minut i nie zabierze Cię więcej niż około 66 mil.

Na wschodzącym i kontrowersyjnym rynku turystyki kosmicznej Blue Origin konkuruje ze SpaceX, którego właścicielem jest Elon Musk, oraz Virgin Galactic, którego właścicielem jest Richard Branson.

READ  Teleskopy kosmiczne uchwyciły asteroidy z niesamowitą wyrazistością