Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rzadkie asteroidy bliskie Ziemi mogą stać się celem dla wydobycia kosmicznego

Artystyczny rysunek asteroid w pasie asteroid.

NASA

Naukowcy właśnie obliczyli, że jedna z dwóch metalowych asteroid unoszących się w pobliżu Ziemi może zawierać metale szlachetne o wartości około 11,65 bilionów dolarów. W rzeczywistości droga stała masa może zawierać więcej żelaza, niklu i kobaltu niż wszystkie nasze światowe rezerwy minerałów.

Nazywane bogatymi w minerały asteroidami znajdującymi się w pobliżu Ziemi, te masywne, rzadkie złoża minerałów mają średnicę nawet półtora kilometra. Jeden liczy się jako metalowy kod-matka o nazwie 1986 DA, a drugi, 2016 ED85.

Według Nowa analiza opublikowana w piątek W Journal of Planetary Science.

Górnictwo kosmiczne nabrało rozpędu w społeczności naukowej, ponieważ eksperci uważają, że można to osiągnąć Opłacalne metale dla kolonii na Księżycu lub Marsie, ostatecznie zwiększając zasięg ludzkości w eksploracji kosmosu. Dzięki kosmicznej kopalni materiały budowlane nie będą musiały wytrzymać drogiego wahadłowca z Ziemi w kosmos.

Co więcej, zespół odpowiedzialny za matematykę sugeruje, że te wyjątkowe ciała niebieskie mogą rzucić bardzo potrzebne światło na autentyczność innego metalicznego skarbu, NASA w 2022 – Tajemniczy i genialny naukowiec kosmiczny znany jako 16 Psyche.

16 Psyche ma swoją atrakcję dla entuzjastów górnictwa kosmicznego.

misja-psychiczna-psychiczna-asteroida-180105

Ilustracja artysty pokazuje, jak może wyglądać asteroida 16 Psyche.

Maxar / ASU / P.Rubin / NASA / JPL-Caltech

Uważa się, że UFO zamiast drzew, oceanów lub połaci ziemi składa się ze wzgórz i dolin czysty metal. Naukowcy potwierdzają, że jest to pozostałość po starożytnej, skalistej planecie, która została kiedyś zniszczona. Co ciekawe, pokryte jądro Ziemi wygląda prawie tak samo.

Cenne małe asteroidy opisane w nowym badaniu, nazwane „małymi psish”, są domniemanymi fragmentami, które oderwały się od podobnego centrum nagości, chociaż zespół badawczy zauważa, że ​​nie wierzą, że te fragmenty są konkretnie gałęziami 16 dusz.

Jednak 16 Psyche stało się dość gorącym tematem do dyskusji między Naukowcy parzysty ogólny Podejrzewa się, że zawiera minerały o wartości 10 000 biliardów dolarów. Niech to zapadnie.

Jednak ta wygórowana liczba wzbudziła wielkie podejrzenia, ponieważ naukowcy nie mogą być pewni, z czego składa się 16 Psyche, dopóki nie zbada jej statek kosmiczny. To zbyt daleko, aby przeprowadzić dokładną analizę spektroskopową, metodę naukową, która wzmacnia sygnały emisji elektromagnetycznej i absorpcji, aby poznać skład obiektów.

Dopóki taka kontrola nie zostanie przeprowadzona, a jest to coś, co zamierza zrobić misja NASA, naukowcy będą musieli rozważyć opcję, że jest to tylko jakiś rodzaj cumulusu.

To właśnie sprawia, że ​​dane z Mini Psyches są tak niezbędne – mogą dać pierwsze spojrzenie na ich imienniki. Bliskość naszej planety sprawia, że ​​naukowcom łatwiej jest uchwycić informacje spektralne skał z Ziemi.

„To satysfakcjonujące, że odkryliśmy te „małe psyche” tak blisko Ziemi” – powiedział Vishnu Reddy, profesor nadzwyczajny w Laboratorium Księżycowym i Planetarnym Uniwersytetu Arizony i główny badacz grantu NASA, który sfinansował prace. w obecnej sytuacji.

Przeszukując zebrane dane, naukowcy odkryli, że bloki orbitalne składają się z 85% metali, takich jak żelazo i nikiel, a tylko 15% z krzemianów, które są zasadniczo zwykłymi skałami.

W związku z tym niektóre tajemnice dotyczące 16 Psyche mogą wkrótce zostać złagodzone dzięki mniejszym jego wersjom – w tym, czy doda to do załogi skarbów przyszłych kosmicznych górników.

Niezależnie od tego, podczas gdy Metallic Trilogy z pewnością wydaje się sugerować nasze fantazje science fiction o kosmicznym górnictwie powoli zmierzającym w kierunku rzeczywistości, jedno jest absolutnie pewne: to całkiem solidny skład.

READ  W tym tygodniu dobiegają końca misje cargo Dragon i Cygnus – Stacja Kosmiczna