Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

6-letni chłopiec znajduje ząb zwierzęcia podczas wędrówki po rezerwacie przyrody Dinosaur Hill w Michigan

Sześcioletni chłopiec z Michigan odkrył skamieniały ząb mastodonta, pradawnego ssaka żyjącego w Ameryce Północnej i Środkowej, który zmarł podczas ostatniej epoki lodowcowej, prawie 11 000 lat temu.

Sześcioletni Julian Gagnon dokonał odkrycia podczas spaceru z rodziną po rezerwacie przyrody Dinosaur Hill w Rochester Hills w stanie Michigan. Wspomniany WDIV.

„Poczułam coś na stopie i złapałam to, i wyglądało to jak ząb” – powiedziała Georgette gazecie.

Przewiń w dół, aby zobaczyć wideo

Skamielina jest mniej więcej wielkości ludzkiej dłoni, a naukowcy z University of Michigan potwierdzili, że należy do amerykańskiego mastodonta.

Rezerwat leśny o powierzchni 16 akrów ma wiele tras dla dzieci i innych odwiedzających, które mogą spacerować i odkrywać.

Sześcioletni chłopiec z Michigan odkrył skamieniały ząb mastodonta w rezerwacie Dinosaur Hill Nature Preserve.

Chociaż w rezerwacie odkryto w przeszłości niektóre skamieniałości, swoją nazwę zawdzięcza on dzieciom z tego obszaru.

„Kiedy okolice wokół wzgórza dinozaurów tworzyły więcej ziemi, która została wykopana podczas wykopalisk w piwnicy i nagromadzona w jednym obszarze, utworzyła kopiec” – napisało sanktuarium na swoim miejscu. Strona internetowa.

Miejscowe dzieci, które bawiły się na wzgórzu, nazwały je „Wzgórzem Dinozaurów” ze względu na podobieństwo do śpiącego dinozaura. Kiedy utworzono rezerwat przyrody, zrezygnowano z nazwy i narodził się Rezerwat Przyrody Wzgórza Dinozaurów.

Julian Gagnon (na zdjęciu) dokonał odkrycia podczas wędrówki z rodziną po rezerwacie przyrody Dinosaur Hill w Rochester Hills w stanie Michigan

Julian Gagnon (na zdjęciu) dokonał odkrycia podczas wędrówki z rodziną po rezerwacie przyrody Dinosaur Hill w Rochester Hills w stanie Michigan

Gagnon myślał, że zostanie wynagrodzony finansowo za swoje odkrycie, ale tak się nie stało.

Na początku myślałem, że dostanę pieniądze. Miałbym milion dolarów. To bardzo żenujące, dodała Georgette.

Eksperci z Muzeum Paleontologów Uniwersytetu Michigan potwierdzili, że skamieniały ząb rzeczywiście należał do mastodonta.

„Szczerze, osobiście jestem trochę zazdrosny, ponieważ wydobywanie kopalin jest czymś, co chciałbym robić każdego dnia” – powiedziała Abigail Drake, wykładowca w Muzeum Historii Naturalnej Uniwersytetu Michigan.

Drake dodał, że znalezienie skamieniałości mastodontów – lub jakiejkolwiek innej skamieniałości – jest rzadkie.

„Trudno jest zachować go jako skamielinę, gdy zwierzę umiera, przez większość czasu jest poszukiwany”.

„Naprawdę chciałem zostać archeologiem, ale myślę, że to znak, że będę paleontologiem” – powiedział Gagnon WDIV.

Mastodonty to starożytni krewni słoni i mamutów, o których sądzono, że zostały zniszczone przez ludzi.  Były wówczas jednymi z największych zwierząt lądowych na Ziemi, osiągając 10 stóp długości i ważąc 8 ton lub więcej.

Mastodonty to starożytni krewni słoni i mamutów, o których sądzono, że zostały zniszczone przez ludzi. Były wówczas jednymi z największych zwierząt lądowych na Ziemi, osiągając 10 stóp długości i ważąc 8 ton lub więcej.

Mastodonty to starożytni krewni słoni i mamutów, o których sądzono, że zostały zniszczone przez ludzi.

W tamtym czasie były jednymi z największych zwierząt lądowych na Ziemi, mierząc 10 stóp długości i ważąc 8 ton lub więcej.

Mastodonty przeszły pod koniec epoki plejstocenu, około 12 000 lat temu.

Eksperci wcześniej uważali, że mastodonty żyją w regionach Arktyki i subarktycznych, które kiedyś były pokryte czapami lodowymi.

Jednak teraz uważają, że te obszary były tylko tymczasowe ze względu na cieplejszy klimat przed ich wyginięciem.

Żyli w lasach i na mokradłach, które były pełne liściastego jedzenia.

Według ostatnich datowań radiowęglowych skamieniałości mastodontów powszechnie uważa się, że zniknęły, zanim ludzie skolonizowali ten obszar.

We wrześniu 2020 r. górnicy złota w Kolumbii odkryli szczątki zrogowaciałego zwierzęcia, w tym cios o długości 3,5 stopy.

Dwa miesiące później nastolatek z Missouri odkrywa mastodonta w Grand River.

Dlaczego Mastodon wyjechał za granicę?

Datowanie radiowęglowe skamielin z Ameryki Północnej wskazuje, że mastodonty wymarły, zanim ludzie mogli na nie polować aż do wyginięcia.

Ludzi od dawna oskarża się o wyginięcie amerykańskiego mastodonta – pradawnego krewnego słonia.

READ  upuść! Boeing Starliner wraca na Ziemię ze Stacji Kosmicznej

Eksperci nadal nie są pewni, dlaczego zwierzęta padły, ale teraz uważają, że zmiana siedliska z lasu na tundrę mogła odegrać pewną rolę.

Według nowego międzynarodowego badania regiony arktyczne i subarktyczne były tymczasowymi domami dla naczelnych, gdy klimat był ciepły.

Jednak nowe dane sugerują, że mastodonty wyginęły w zagłębieniach wschodniej Beringii około 75 000 lat temu, po zmianie siedlisk z lasu na tundrę.

Mastodonty zajmowały duże szerokości geograficzne między 125 000 a 75 000 lat temu, kiedy były pokryte lasami.

Jednak zmiany środowiskowe doprowadziły do ​​utraty siedlisk i upadku populacji.

Następnie mastodonty zostały ograniczone do regionów na południe od lądolodów, gdzie doznały całkowitego wyginięcia na ponad 10 000 lat przed przekroczeniem Cieśniny Beringa przez pierwszych ludzi – czyli przed nadejściem zmian klimatycznych w epoce lodowcowej.

Badanie mówi, że lokalne wyginięcie mastodontów było „niezależne”; przed wyginięciem później na południe od lodu.