science

Firma zajmująca się turystyką kosmiczną zaoferuje loty balonem do stratosfery do 2024 r

Firma zajmująca się turystyką kosmiczną powiedziała, że ​​do 2024 r. będzie w stanie wysłać Cię balonem w stratosferę, ale jedno miejsce w locie komercyjnym będzie kosztować 36 700 funtów (50 000 dolarów).

World View Enterprises pracuje nad systemem opartym na balonie w Tucson w Arizonie, gdzie, jak mówi, zabierze ludzi na odległość do 100 000 stóp lub 18 mil.

To daleko od wysokości 50 mil, którą NASA uważa za przestrzeń kosmiczną, ale World View mówi, że jej mieszkańcy zobaczą krzywiznę Ziemi i czerń kosmosu.

Oczekuje się, że wycieczki potrwają około sześciu do ośmiu godzin, ale planują również zaoferować pięciodniową przygodę, podczas której pasażerowie będą latać nad zabytkami.

World View mówi, że każde miejsce będzie obszarem o naturalnym pięknie lub znaczeniu kulturowym i historycznym – w tym Wielka Rafa Koralowa, Piramidy w Gizie i inne punkty orientacyjne.

Artystyczna impresja kapsuły powracającej na Ziemię nad pustynią Arizony. Przyszłe loty będą odbywać się z miejsc piękności na całym świecie

Ostateczny projekt kapsuły nie został potwierdzony, chociaż, jak pokazuje wrażenie tego artysta, prawdopodobnie miała ona wiele okien, z których można było podziwiać widok na zewnątrz.

Ostateczny projekt kapsuły nie został potwierdzony, chociaż, jak pokazuje wrażenie tego artysta, prawdopodobnie miała ona wiele okien, z których można było podziwiać widok na zewnątrz.

Więcej balonów zostanie wykorzystanych do ułatwienia lądowania, gdy pasażerowie wrócą na Ziemię osiem godzin po starcie.  wrażenie artysty

Więcej balonów zostanie wykorzystanych do ułatwienia lądowania, gdy pasażerowie wrócą na Ziemię osiem godzin po starcie. wrażenie artysty

warstwy atmosferyczne

troposfera To tam mieszkają ludzie i panuje pogoda, a najniższy poziom rozciąga się do około sześciu mil.

stratosfera Rozciąga się do około 40 mil i zawiera dużą część ozonu w atmosferze.

mezosfera Znajduje się tuż nad stratosferą, gdzie temperatura spada wraz z wysokością, osiągając -130 stopni Fahrenheita.

termosfera To tutaj temperatury zaczynają rosnąć wraz ze wzrostem spowodowanym absorpcją promieniowania UV i rentgenowskiego.

egzosfera Zaczyna się od 310 mil i zawiera atomy tlenu i wodoru, ale w bardzo małych ilościach.

magnetosfera Charakteryzuje się naładowanymi cząstkami wzdłuż linii pola magnetycznego w dwóch pasmach 1800 i 10 000 mil nad powierzchnią.

Każda kapsuła przewożąca ludzi w stratosferę będzie mogła pomieścić ośmiu pasażerów, a lot określany jest jako „gładki i delikatny”.

READ  Saturn tworzy fale w swoich własnych pierścieniach

W przeciwieństwie do innych opcji turystyki kosmicznej, takich jak Virgin Galactic i Blue Origin, które obejmują niektóre loty rakietowe i siły G, World View twierdzi, że jest to opcja dla wszystkich grup wiekowych i poziomów sprawności.

Firma twierdzi, że podróż w stratosferę będzie delikatną wspinaczką, kończącą się widokiem krzywizny Ziemi.

Dyrektor generalny Ryan Hartmann mówi, że ambicją jest „zmiana dyskusji na temat turystyki kosmicznej”, dodając, że nie jest to zabawne, ale „o wiele większe i ważniejsze”.

Dodał: „Redefiniujemy turystykę kosmiczną dla uczestników, spędzając godziny w najlepszym wydaniu i budując wspomnienia o niektórych z największych cudów Ziemi”.

Firma, która ostatnio skupiła się na wysyłaniu ładunków naukowych do stratosfery za pomocą balonów, powstała z idei podróży przez człowieka.

Ożywił te plany i sprzedał już cały swój pierwszy lot organizacji non-profit Space for Humanity, która zaoferuje doświadczenia lotów kosmicznych osobom, których nie stać na zakup biletów w inny sposób.

Pierwsze wycieczki z Big rozpoczną się w Arizonie, w pobliżu Wielkiego Kanionu, ale mają nadzieję, że w przyszłości do listy startowych miejsc zostaną dodaną Wielką Rafę Koralową Australii, egipskie piramidy w Gizie i inne punkty orientacyjne.

Loty do stratosfery, gdzie krzywizna Ziemi będzie widoczna, zaczną się od 36 000 funtów za miejsce w ośmioosobowej kapsule.

Loty do stratosfery, gdzie krzywizna Ziemi będzie widoczna, zaczną się od 36 000 funtów za miejsce w ośmioosobowej kapsule.

Hartmann twierdzi, że usługa skupia się na trzech głównych zasadach: miejscu, czasie, przystępności i dostępności, w tym oferowaniu „elastycznych opcji finansowania”.

Celem, powiedział Hartmann, jest zaoferowanie podróży kosmicznej z dłuższymi lotami i po znacznie niższej cenie niż loty suborbitalne oferowane przez Blue Origin i Virgin Galactic.

Firma wciąż pracuje nad ostatecznym projektem kapsuły i potrzebuje zgody Federalnej Administracji Lotnictwa, zanim będzie mogła oferować loty komercyjne, ale jest przekonana, że ​​pierwszy lot odbędzie się około 2024 roku.

World View mówi, że pasażerowie będą mogli zobaczyć krzywiznę Ziemi na tle czerni kosmosu ze swojego punktu obserwacyjnego 18 mil nad powierzchnią.

World View mówi, że pasażerowie będą mogli zobaczyć krzywiznę Ziemi na tle czerni kosmosu ze swojego punktu obserwacyjnego 18 mil nad powierzchnią.

World View został stworzony dziesięć lat temu, aby opracować system balonów stratosferycznych do przewozu ludzi i dać im „stronę doświadczenia lotu kosmicznego” bez wysyłania ich w kosmos.

Jednak skupiono się na wysyłaniu sprzętu do obrazowania i komunikacji w stratosferę, gdzie może pozostawać w danym obszarze przez „tygodnie”.

Hartmann ma nadzieję, że nowa wersja jego lotów balonem z ludźmi będzie uzupełnieniem lotów suborbitalnych przez Blue Origin i Virgin Galactic, wprowadzając na rynek.

Nie jest jeszcze jasne, jak kapsuła będzie wyglądać, ale wrażenie tego artysty na temat krajobrazu Ziemi przygotowującej się do startu wskazuje, że

Nie jest jeszcze jasne, jak będzie wyglądała kapsuła, ale wrażenie, jakie artysta przedstawia krajobraz Ziemi przygotowującej się do startu, wskazuje, że w to doświadczenie będzie zaangażowana „scena”.

Firma twierdzi, że chce zapewnić pasażerom pięć dni lotów do różnych lokalizacji, w tym Wielkiej Rafy Koralowej i Wielkich Piramid w Gizie.

Firma twierdzi, że chce zapewnić pasażerom pięć dni lotów do różnych lokalizacji, w tym Wielkiej Rafy Koralowej i Wielkich Piramid w Gizie.

„Myślę, że wielu ich klientów spojrzy na to, co mamy do zaoferowania, jako dodatkowy sposób doświadczania obserwacji Ziemi, więc nie widzimy siebie, jak konkurować z nimi bezpośrednio” – powiedział. SpaceNews.com.

W przeciwieństwie do Virgin Galactic i Blue Origin, które spodziewają się, że w przyszłości będą mogły latać dziesiątki razy w tygodniu z kilku kosmodromów, Hartmann powiedział, że World View ma „problem z zaopatrzeniem” ze względu na wiatr i wymagania klimatyczne podczas lotu sterowca.

Powiedział, że firma spodziewa się, że będzie w stanie zrobić do 100 rocznie w dowolnej lokalizacji, ale może to zostać zmniejszone ze względu na warunki wietrzne, dodając, że „popyt nie będzie ograniczony”.

READ  Ujawniono: ITV w celu zmniejszenia powierzchni biurowej w Londynie i przejęcia nowego domu w White City, z uwzględnieniem elastycznej pracy

W przyszłym roku naukowcy wystrzelą w górne warstwy atmosfery teleskop z balonem wypełnionym helem wielkości stadionu, który zastąpi stary teleskop NASA.

Naukowcy stojący za projektem twierdzą, że teleskop w górnej atmosferze przymocowany do balonu wielkości stadionu zostanie wystrzelony w przyszłym roku i będzie w stanie wykonywać zdjęcia dorównujące Hubble’owi.

Nazwany SuperBIT, będzie latać 28 mil nad powierzchnią Ziemi i okrążać kulę ziemską, robiąc zdjęcia wszechświata.

Po raz pierwszy zostanie uruchomiony w kwietniu 2022 roku, kiedy zostanie wdrożony z Nowej Zelandii przez zespół z University of Toronto i NASA.

Teleskop ma lustro o średnicy 0,5 metra i może pozostać w powietrzu przez wiele miesięcy dzięki nowej konstrukcji balonu ultraciśnieniowego NASA.

W przeciwieństwie do teleskopu Jamesa Webba, który wystartował w listopadzie i działa w podczerwieni, SuperBIT będzie działał na częstotliwościach optycznych podobnych do teleskopu Hubble’a, pozostawiając naukowców w tyle, aby opisać go jako naturalnego następcę Obserwatorium Starzenia.

Kosztował około 5 milionów dolarów (3,6 miliona funtów), ułamek kosztów uruchomienia Hubble’a o wartości 1,5 miliarda dolarów (1,1 miliarda funtów) i można go było usunąć w celu regularnej naprawy lub aktualizacji.