Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wielka Brytania twierdzi, że siły rosyjskie są „kierowane przez słabe i przeciętne przywództwo”

Wielka Brytania twierdzi, że siły rosyjskie są „kierowane przez słabe i przeciętne przywództwo”

s

Brytyjscy szefowie obrony powiedzieli, że siły amerykańskie na Ukrainie pozostają „złamane przez słabe dowództwo średniego i średniego szczebla oraz kulturę tuszowania”.

W swojej ostatniej aktualizacji wywiadowczej Ministerstwo Obrony poinformowało, że dwie grupy rosyjskiego personelu niedawno uciekły z nienazwanego obszaru po śmierci ich dowódcy, a następnie próbowały zatuszować incydent.

Ministerstwo Obrony utrzymuje jednak, że niedawne wycofanie się Rosji w Chersoniu zostało przeprowadzone z większą inteligencją organizacyjną w porównaniu z poprzednimi elementami słabnącej inwazji.

Powiedzieli, że to zasługa gen. Siergieja Surowikina, który został wyznaczony do dowodzenia operacjami w zeszłym miesiącu kilka godzin po ataku na most na Krymie.

Ministerstwo Obrony powiedziało: „Ostatnie wycofanie się Rosji z zachodniego Chersoniu przebiegło stosunkowo dobrze w porównaniu z poprzednim dużym odwrotem Rosji podczas wojny.

„Podczas wycofywania się pojazdy straciły prawdopodobnie dziesiątki, a nie setki, podczas gdy większość pozostawionego sprzętu została skutecznie zniszczona przez siły rosyjskie, aby odmówić Ukrainie tego”.

Ten względny sukces jest prawdopodobnie częściowo spowodowany posiadaniem jednego, skuteczniejszego dowództwa operacyjnego pod dowództwem generała Siergieja Surowikina. Jednak siły wciąż są rozdarte przez słabe przywództwo średniego szczebla i kulturę tuszowania.

„Dla przykładu, w ostatnich miesiącach dwie kompanie Wschodniego Okręgu Wojskowego uciekły po śmierci dowódcy. Niewykluczone, że pozostali oficerowie kłamali w celu zatuszowania incydentu.”

Dzieje się tak po tym, jak Rishi Sunak odbył wczoraj swoją pierwszą podróż na spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim na Ukrainie i obiecał broń przeciwlotniczą o wartości 50 milionów funtów.

Premier potajemnie udał się do Kijowa zaledwie kilka dni po tym, jak Rosja rozpoczęła największą falę nalotów od początku wojny.

Sunak powiedział, że spotkał się z przywódcą Ukrainy z pokorą i obiecał, że Wielka Brytania nie zachwieje się w swoim poparciu podczas jego rządów.

READ  Wyjaśnił 34 zarzuty Donalda Trumpa i kluczowe szczegóły dotyczące procesu

Zełenski pochwalił wsparcie Wielkiej Brytanii, mówiąc: „Z przyjaciółmi takimi jak ty po naszej stronie jesteśmy pewni naszego zwycięstwa. Oba nasze narody wiedzą, co to znaczy bronić wolności”.

Wielka Brytania przekaże 125 dział i inną technologię przeciwlotniczą do zestrzelenia dostarczonych przez Iran dronów.

Zintensyfikuje również szkolenie Sił Zbrojnych Ukrainy, wysyłając do regionu ekspertów lekarzy i inżynierów wojskowych.