Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ponad 30 działaczy klimatycznych jest za kratkami w Wielkiej Brytanii podczas Cop27 | działalność środowiskowa

Ponad 30 działaczy klimatycznych przebywało za kratkami w brytyjskich więzieniach, podczas gdy dyplomaci z całego świata negocjowali w więzieniach. policjant 27 Rozmowy klimatyczne ONZ w Egipcie.

Większość aktywistów, wszyscy zwolennicy Po prostu zatrzymaj olej kampanii wyborczej zostali zatrzymani po postawieniu im zarzutów zakłócania porządku publicznego lub spisku mającego na celu zakłócanie porządku publicznego w związku z uciążliwymi protestami na autostradzie M25.

Just Stop Oil powiedział, że jego zwolennicy zostali aresztowani około 700 razy od początku października, oprócz 2000 aresztowań od początku kampanii w kwietniu. W piątek kilku działaczy zostało zwolnionych z więzienia, pozostawiając 30 za kratkami.

Grupa obiecała kontynuować destrukcyjne protesty, dopóki rząd nie zgodzi się na wstrzymanie wszystkich nowych projektów naftowych i gazowych, ale tydzień temu ogłosiła wstrzymanie tych działań. W oświadczeniu Just Stop Oil powiedział, że daje czas tym w rządzie, którzy „oderwali się od rzeczywistości”, aby zastanowili się nad swoimi obowiązkami.

Aktywiści Just Stop Oil wywołali chaos na początku listopada, wspinając się na mosty w różnych miejscach londyńskiej autostrady orbitalnej, zatrzymując ruch w obu kierunkach. Według kampanii, 65 jej zwolenników zostało aresztowanych w ciągu czterech dni za wysoce destrukcyjne działania na M25.

Spośród nich około 25 jest przetrzymywanych w toku śledztwa. Osiem osób aresztowanych przed rozpoczęciem postępowania w sprawie autostrady również zostało zatrzymanych i oskarżonych o spisek mający na celu zakłócanie porządku publicznego. Trzech z nich siedziało już za kratkami, gdy rozpoczęła się ostatnia faza kampanii.

Osoby zwolnione po postawieniu zarzutów znajdują się w trudnej sytuacji, powiedział Nick Cooper z Rebels in Prison, który koordynuje wsparcie dla uwięzionych protestujących przeciwko zmianie klimatu. „Ludzie, którzy zostali zwolnieni, otrzymują bardzo małe znaczniki GPS [area in which they can move],” Powiedział.

Rzecznik Just Stop Oil powiedział, że stan atakuje niewłaściwych ludzi.

READ  W panice na imprezie charytatywnej w Nigerii zginęło 31 osób, a 7 zostało rannych | Nigeria

W miarę rozwoju Cop27 [UN] Sekretarz Generalny twierdzi, że nie ma wiarygodnego planu utrzymania temperatury poniżej 1,5°C [of global heating]Nasz rząd przetrzymuje ludzi w więzieniach, którzy proszą nas o działanie na rzecz ochrony ludzkości”.

Kampania Just Stop Oil pozostaje wstrzymana, ale poniedziałkowe poranne protesty aktywistów klimatycznych i ich zwolenników trwały nadal Rebelia wyginięcia oraz inne towarzyszące grupy skierowane do firm i instytucji powiązanych z paliwami kopalnymi w 13 lokalizacjach w Londynie.

„Uzależnienie od paliw kopalnych musi się skończyć” – powiedział rzecznik XR South East.