Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości o Unii Europejskiej: European Septics Alliance ostrzega przed „skorupą” ekspertów w Brukseli | Świat | Aktualności

Według gazety politycznej zwycięstwo eurosceptycznej prawicowej koalicji Matteo Salviniego we Włoszech może doprowadzić do zerwania układu sił w Europie. Profesor nauk ścisłych. Liga Salviniego jest obecnie na pierwszym miejscu, która po nadchodzących wyborach zastąpi włoski technokratyczny rząd Mario Draghiego. Profesor Amiot zasugerował, że potencjalny sojusz między Włochami, Węgrami i Polską w Parlamencie Europejskim może ostatecznie spowodować, że blok stanie się niemożliwy do opanowania.

Profesor Amiot powiedział Express.co.uk: „Jeśli masz na przykład trzeci rząd, który jest bardzo podejrzliwy wobec Unii Europejskiej, jak liga włoska, która doszła do władzy i tak dalej.

„Razem z Węgrami i Polską w zdecydowanej roli, która może wystarczyć.

Chodzi mi o to, że Węgry i Polska podejmują decyzję w Unii Europejskiej, wystarczy same.

„Jak ktoś powiedział, prawdziwym problemem jest to, że ich metoda polega na podejmowaniu decyzji za zgodą, a zatem będą czekać i spóźniać się z odrzuceniem.

„A jeśli masz inny duży kraj, odmawia.

„To może sparaliżować Unię Europejską pod wieloma względami” – dodał.

„Może to doprowadzić do pewnego rodzaju podziału”.

„Europa prawdopodobnie będzie miała dwie prędkości, ponieważ niektóre kraje kierowane przez Francję zdecydowały się na dalszą integrację i pominięcie tych krajów. Jest to możliwe”.

Dzieje się tak w czasie, gdy węgierski premier Viktor Orban chce zbudować nową super grupę w Parlamencie Europejskim, aby oprzeć się wysiłkom na rzecz większej integracji z Unią Europejską.

Uważa się, że Orban omówił już plan z polskim premierem Matthewsem Murawieckim i Matteo Salvini, który kieruje twardą włoską partią Lega Nord.

Obecnie unijni sceptycy w Parlamencie Europejskim są podzieleni na prawicowych konserwatystów i reformistów (ECR) oraz skrajnie prawicową tożsamość i demokrację (ID).

Tożsamość i demokracja obejmują Ligę Salviniego, Narodowy Zlot Marine Le Pen i skrajnie prawicową Niemiecką Partię Alternatywną.

READ  Film dokumentalny Chunaka Sena „Wszystko, co oddycha” wygrał L'OEil D'Or

Ruch Ligi, kierowany przez Salviniego, zajmuje pierwsze miejsce wśród włoskiego elektoratu z 24 procentami, a następnie Braci Włoch z 18 procentami.

Według ostatniego sondażu Liga, Bracia Italia i Forza Italia prawdopodobnie zdobędą 51 procent głosów w ramach wspólnego wysiłku.