Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Filmówki międzynarodowe i żeńskie zdobywają nagrody Aspen Pantsfest Awards 2021

Przyjmując nagrodę Aspen Shortfest dla publiczności podczas wydarzenia, które będzie transmitowane na żywo w sobotni wieczór, dyrektor Close Home Links Akanksha Kruchinsky zażartował: „Pochodzę z biednej samotnej rodziny w Indiach i zdaję sobie sprawę, że moi przodkowie powinni zaorać pola i wychowywanie dzieci, abym mógł tu być i zadowolić tłum. Ważne ”.

W dziewięciu kategoriach nagrodzonych podczas ceremonii – zwieńczeniem Wirtualnego Festiwalu Filmowego, który odbył się od 6 do 11 kwietnia i pokazał 80 filmów krótkometrażowych wybranych z blisko 3000 pokazów – dominowali międzynarodowi twórcy i filmy. Zwycięzcy w pięciu kategoriach wskazanych przez jury mogą teraz ubiegać się o Oscara.

Polski dokument o imigracji „Mamy jedno serce” w reżyserii Katarzyny Wurzyshy zdobył nagrodę Jury Documentary Award oraz Ellen Prize (na cześć zmarłej w styczniu założycielki Aspen Film Ellen Hunt).Ellen Conner Hunt ceni sobie oryginalność i wysokie zasługi artystyczne – powiedziała członkini jury, Ellen Steve Aldredge. Polska reżyserka Katarzina Warsaw osiągnęła oba te cele, łącząc animację z znalezionym materiałem filmowym, tworząc bardzo oryginalną sagę rodzinną w filmie z dobrym humorem. i wiele więcej. z serca ”.

W swoim przemówieniu z akceptacją Werzisha określiła „Mamy jedno serce” jako „film o miłości bez ograniczeń”.„Plaisir” Molly Gillis, opowiadający o młodym Amerykaninie pracującym na francuskiej farmie, zdobył dwie nagrody – Best Short Student i Young Jury Prize, wybrane w tym roku przez grupę licealistów z Aspen i całych Stanów Zjednoczonych. Jury młodzieżowe stwierdziło: „Ten film powinien zostać pokazany młodym ludziom, ponieważ pobudza do autorefleksji i zmusza do myślenia o rzucaniu sobie wyzwań na niezbadane terytorium”.

READ  Ona jest nie do powstrzymania! Wydaje się, że w wieku 95 lat West Brightonite odkrył „fontannę młodości”

Wszystkie filmy, z wyjątkiem jednego, które zostały uhonorowane na Shortfest Awards, zostały wyreżyserowane przez kobietę, co w znacznym stopniu narusza zakorzenioną w branży nierówność płci i brak uznania kobiet za kamerą.

Nagrodę jury dla filmu krótkometrażowego otrzymał nowatorski 8-minutowy film kanadyjsko-mongolskiej reżyser Alisi Telengut „The Fourfold”, który połączył animację z botanicznym życiem filmu. Brytyjska opera kosmiczna „O Black Hole!” O kobiecie, która przemienia się w czarną dziurę, która wygrała najlepszą animację, jury nazwało ją „dziwną w najlepszy możliwy sposób”. Marlon Brando, holenderski film o przyjaźni gejów, zdobył Nagrodę Jury w kategorii dramat dla reżysera Vincenta Telanosa.

Coroczna nagroda Vimeo Staff Pick powędrowała do surrealistycznego dramatu relacji Sinking Ship Sashy Lee Henry, który jest teraz emitowany na popularnej stronie Vimeo Staff Pick.

Film animowany Art Affairs, najnowszy od dwukrotnej nominowanej do brytyjskiej nagrody Akademii Joanny Quinn, zdobył nagrodę jury komedii.

W swoim przemówieniu, Quinn powiedziała: „Nie widzieliśmy jej jeszcze z publicznością, więc nie wiedzieliśmy, czy ludzie naprawdę się śmieją. W porządku”.

Nawiązując do uczuć kilku zwycięzców, którzy cieszyli się z wirtualnej ceremonii wręczenia nagród na scenie Event Festival, Jason Anderson, dyrektor programowy Shortfest, powiedział: „To był wspaniały festiwal, mimo że nie mogliśmy się osobiście zebrać”.

Aspen Film, całoroczne stowarzyszenie filmowe, które produkuje najkrótsze imprezy, ogłosiło niedawno, że 42. Festiwal Filmowy w Aspen zostanie pokazany osobiście w Wheeler Opera w dniach 21-26 września.

[email protected]