Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości na żywo: Samsung Electronics szacuje, że zysk w czwartym kwartale wzrósł o 52,5% dzięki odbiciu popytu na chipy

Akcje w regionie Azji i Pacyfiku wzrosły w piątek rano, odrabiając część ostrych strat poniesionych poprzedniego dnia.

Największe wzrosty odnotowano w Australii, gdzie indeks S&P/ASX 200 wzrósł aż o 1,7 proc. po zamknięciu w czwartek o 2,7 proc., a także w Korei Południowej, gdzie Kospi wzrósł o 1,3 proc.

Topix w Japonii i Hang Seng w Hongkongu również były wyższe, podczas gdy kontrakty terminowe na Stany Zjednoczone były wyższe. Rentowność 10-letniego Departamentu Skarbu USA spadła o 2 punkty bazowe do 1,71 procent.

Dane gospodarcze z Indii, które mają opublikować szacunki PKB za rok kończący się w marcu 2022, mogą pogorszyć nastroje na rynku, podczas gdy rozczarowujące dane z Japonii pokazały, że konsumenci ograniczyli wydatki czwarty miesiąc z rzędu w listopadzie.

W USA największym nadchodzącym wydarzeniem jest publikacja styczniowych danych o płacach w tym kraju. Silne liczby mogą zachęcić do tego Rezerwę Federalną Przyspiesz wzrost stóp procentowych, co zaszkodziłoby wrażliwym na ceny giełdom technologicznym.

Akcje amerykańskiej technologii spadły pod koniec roku dziki dzień handlowy W czwartek, kiedy sprzeczne dane gospodarcze w połączeniu z jastrzębim nastawieniem amerykańskiego banku centralnego zachmurzyły perspektywy inwestycyjne dla akcji.

Indeks technologiczny Nasdaq Composite Index na Wall Street spadł o 0,1 procent, podobnie jak niebieski chip S&P 500, z akcjami dużych grup technologicznych na obu końcach indeksu.

READ  Porty Japonii są zalane pumeksem z podwodnego wulkanu | Japonia