Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Słabe znęcanie się nad mięsem i zwierzętami”: Hiszpania rozgniewana komentarzami ministra | Hiszpania

Twierdzenia ministra hiszpańskiego rządu, że hodowla przemysłowa szkodzi środowisku i prowadzi do eksportu złej jakości mięsa, wywołały gniewną reakcję po opublikowaniu jego komentarzy w Guardianie.

w Wywiad opublikowany w Boxing DayAlberto Garzon, minister ds. konsumentów, opowiedział się za tradycyjnym wypasem jako „zrównoważonym ekologicznie sposobem hodowli zwierząt”.

„To jest zrównoważone; tak zwane mega farmy wcale nie są zrównoważone” – powiedział – „Znaleźli wioskę w opustoszałej części populacji. Hiszpania Składa 4 000, 5 000 lub 10 000 sztuk bydła. Zanieczyszczają glebę, zanieczyszczają wodę, a potem wywożą to kiepskiej jakości mięso tych maltretowanych zwierząt”.

Garzon jest koordynatorem Zjednoczonej Partii Lewicy, małym członkiem koalicyjnego rządu kierowanego przez premiera Pedro Sáncheza, centrolewicowej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE).

Jego komentarze rozwścieczyły przemysł mięsny, polityków opozycji i wysokich rangą członków Socjalistycznej Partii Robotniczej, zmuszając rząd do zdystansowania się od jego komentarzy.

Isabel Rodriguez, rzeczniczka rządu, powiedziała, że ​​Garzon przemawiał we własnym imieniu. Dodała, że ​​przemysł hodowlany jest dla rządu „absolutnym priorytetem” i chwali „niezwykle wysoką jakość” jego produktów.

Daleki od wyrzutów sumienia, Garzon odmówił twierdzenia, że ​​mówi za siebie. Powiedziałem to, co powiedziałem jako minister ds. konsumentów. Nie ma innego sposobu, aby to zobaczyć, powiedział w wywiadzie radiowym z Cadena Ser, dodając, że jego komentarze były „bezbłędne”.

„Nie mówię nic nowego”, powiedział stacji. „Po prostu relacjonuję to, co mówią naukowcy. Wszyscy wiedzą, że hodowla mięsa w fabrykach zanieczyszcza… i emituje gazy cieplarniane. Europa Złożyłem pozew przeciwko Hiszpanii w związku z nadmiernym zanieczyszczeniem azotanami”.

Garzon zauważył również, że podczas gdy hiszpańska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia zaleca ludziom spożywanie od 200g do 500g mięsa tygodniowo, przeciętny Hiszpan spożywa więcej niż jeden kilogram.

Pedro Parato, prezes Towarzystwa Rolniczego Asaga, oskarżył Garzona o nieodpowiedzialne zachowanie i wezwał do rezygnacji. „Hiszpański przemysł bydła zależy od eksportu, aby przetrwać” – powiedział. „Nie możesz wysłać tego rodzaju wiadomości w prasie międzynarodowej”.

READ  Obawy, że czterdzieści osób zginęło podczas ratowania kobiety z łodzi u wybrzeży Wysp Kanaryjskich | Hiszpania

Alvaro Mateus Aman, szef Baskijskiego Związku Weterynaryjnego w Vizcaya, również wezwał do rezygnacji Garzóna, mówiąc, że oświadczenia tego, co nazwał „pseudo-ministrem”, są kolejnym dowodem „niskiej jakości naszych politycznych przedstawicieli i ich braku szacunku”. dla sektora hodowlanego”.

Partia Obywatelska (centroprawica) stwierdziła w oświadczeniu, że „w jednym akapicie” Garzon wyrządził „nieodwracalne” szkody w hiszpańskim przemyśle hodowlanym, podczas gdy Pablo Casado, lider konserwatywnej Partii Ludowej, powiedział, że „nie do przyjęcia jest to, że rząd powiedział prasie Międzynarodowa Federacja powiedziała, że ​​Hiszpania eksportuje mięso złej jakości ze zwierząt, które były maltretowane.

a Przenosić Opublikowany w październiku powiedział, że intensywna hodowla wieprzowiny mogła odegrać kluczową rolę w jednej z największych katastrof ekologicznych w Hiszpanii, która zabiła tysiące ryb w Mar Menor, słonowodnym jeziorze w południowo-wschodniej Hiszpanii.

Naukowcy obwiniają dziesięciolecia naładowanego azotanami spływu z gospodarstw rolnych za powodowanie rozwoju dużej liczby glonów zubożających tlen w wodzie, co powoduje, że ryby duszą się pod wodą.

według rząd Dane liczbowe, w 2021 r. w Hiszpanii było 32 mln świń, a także 7 mln krów i 15 mln owiec i kóz.

Garzón został zaatakowany wcześniej w lipcu za nakłanianie Hiszpanów do ograniczenia spożycia mięsa. „To nie znaczy, że nie możemy od czasu do czasu urządzać rodzinnego grilla, po prostu robimy to z większą powściągliwością” – powiedział. „Jedzenie dużej ilości mięsa jest szkodliwe dla naszego zdrowia i naszej planety”.