Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości kosmiczne – Mubasher: Rosja odmawia wystrzelenia satelitów internetowych, ponieważ przewiduje się, że katastrofa księżyca będzie nieuchronna

Wiadomości kosmiczne – Mubasher: Rosja odmawia wystrzelenia satelitów internetowych, ponieważ przewiduje się, że katastrofa księżyca będzie nieuchronna<p> Statek kosmiczny Sojuz na wyrzutni w rosyjskim kosmodromie Bajkonur w Kazachstanie w grudniu 2021 r. </p>
<p>” src=”https://static.independent.co.uk/2022/03/03/18/GettyImages-1237085879.jpg?quality=75&width=982&height=726&auto=webp” srcset=”https://static.independent .co.uk/2022/03/03/18/GettyImages-1237085879.jpg?quality=75&width=320&auto=webp&crop=982:726,smart 320w, https://static.independent.co.uk/2022/03/ 03/18/GettyImages-1237085879.jpg?quality=75&width=640&auto=webp&crop=982:726,smart 640w”/></amp-img><figcaption class=

Statek kosmiczny Sojuz na wyrzutni w rosyjskim kosmodromie Bajkonur w Kazachstanie w grudniu 2021 r.

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Konsekwencje rosyjskiej inwazji na Ukrainę są coraz większe, a brytyjska firma internetowa OneWeb ogłosiła w czwartek, że anuluje wszystkie zaplanowane starty swoich satelitów z rosyjskiego kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie.

Ogłoszenie firmy nastąpiło po serii wycofań i roszczeń Dmitrija Rogozina, szefa rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos, w odpowiedzi na zachodnie sankcje przeciwko Rosji za inwazję na Ukrainę. Roscosmos miał wystrzelić swoje satelity OneWeb w tym tygodniu, a Rogozin zażądał, aby rząd Wielkiej Brytanii wycofał swoją inwestycję z firmy, zanim Roscosmos będzie mógł rozpocząć start.

Rząd Wielkiej Brytanii objął częściową pozycję własnościową w OneWeb w 2020 roku po tym, jak firma zbankrutowała.

Tymczasem astronomowie szykują się do zderzenia wyeksploatowanej dywizji rakietowej z księżycem spodziewanej od pewnego czasu w piątek. Niektórzy eksperci początkowo wierzyli, że jest to stara rakieta rakietowa SpaceX, a niektórzy eksperci twierdzą teraz, że sekcja rakietowa jest częścią starego chińskiego pojazdu startowego, czemu Chiny zaprzeczają.

Niezależnie od swojego pochodzenia, sekcja rakiety uderzy w dalszą stronę Księżyca, z dala od widoku i instrumentów astronomów, ale naukowcy z NASA planują zbadać miejsce uderzenia po fakcie.

Możesz śledzić najnowsze wiadomości i analizy dotyczące kosmosu w naszej relacji na żywo poniżej.

1646339596

Rosja wstrzymała sprzedaż silników rakietowych do Stanów Zjednoczonych, co doprowadziło do wymiany sarkazmu między Dmitrijem Rogozinem, szefem rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos, a Elonem Muskiem, dyrektorem generalnym amerykańskiej firmy SpaceX.

W odpowiedzi na zachodnie sankcje nałożone na Rosję w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę, Rogozin powiedział w rosyjskiej telewizji państwowej, że Rosja nie będzie sprzedawać swoich silników rakietowych RD-180 i RD-181 Stanom Zjednoczonym lub Istniejący serwis silnika.

— Niech latają na czymś innym, miotłach, nie wiem na czym — powiedział sarkastycznie.

United Launch Alliance, współpraca między amerykańskimi gigantami lotniczymi Boeing i Lockheed Martin, wykorzystuje silnik RD-180 w swojej rakiecie Atlas V. Ale prezes i dyrektor generalny United Launch Alliance, Tory Bruno, powiedział: latające zijako jego firma Ma wystarczającą ilość przechowywanych silników Dokończyć około 12 uruchomień swojej obecnie planowanej firmy.

Tymczasem SpaceX wykorzystuje w swoich rakietach silniki Merlin i Raptor, które są silnikami zaprojektowanymi i zbudowanymi przez firmę. Po tym, jak SpaceX użył rakiety Falcon 9 z napędem Merlin do wystrzelenia 47 satelitów Starlink w czwartek, Musk zamieścił na Twitterze nagranie z wystrzelenia z napisem „Amerykańskie kije od miotły”.

John Kelvey3 marca 2022 20:33

1646336234

SpaceX już oferuje Ukraińcom Internet Starlink za darmo, ale dyrektor generalny Elon Musk ogłosił w czwartek, że SpaceX wprowadzi specjalną aktualizację oprogramowania również użytkownikom w oblężonym kraju.

Aktualizacja oprogramowania pozwoli stacjom użytkownika Starlink – które SpaceX również dostarczyło na Ukrainę – działać z mniejszą mocą, potencjalnie wykorzystując prąd dostarczany przez zapalniczkę samochodową.

Aktualizacja jest następstwem wymiany na Twitterze między wicepremierem Ukrainy Michaiło Fiodorowem a Muskiem, w której Fiodorow poprosił Muska o pomoc w utrzymaniu infrastruktury internetowej Ukrainy w sieci w środku wojny z Rosją, a obaj dyskutowali o wykorzystaniu paneli słonecznych do moc Starlink. stacje.

Musk napisał kiedyś do Fiodorowa: „Panele słoneczne i akumulator są lepsze niż generator, ponieważ nie ma ciepła ani dymu i nie kończy się paliwo”.

John Kelvey3 marca 2022 19:37

1646331262

SpaceX uruchamia satelity internetowe, ponieważ pomaga Ukrainie

Podczas gdy zaplanowane uruchomienie satelity internetowego OneWeb z rosyjskiego portu kosmicznego jest planowane w najbliższej przyszłości, SpaceX z powodzeniem wystrzelił w czwartek 47 satelitów Starlink firmy.

Wystrzelenie pomoże SpaceX wrócić na właściwe tory w budowaniu swojej planety z satelitów o niskiej orbicie Ziemi po burzy słonecznej, która wyrzuciła 40 satelitów Starlink z orbity wkrótce po ich wystrzeleniu na początku tego miesiąca.

Ale premiera Starlink następuje również wtedy, gdy dyrektor generalny SpaceX Elon Musk odpowiedział na prośby wicepremiera Ukrainy Michajła Fiodorowa o pomoc Ukrainie w pozostaniu online podczas trwającej rosyjskiej inwazji na kraj Fiodorowa. Pan Musk zaoferował Ukraińcom usługę internetową Starlink za darmo i wysłał na Ukrainę małe anteny satelitarne potrzebne do podłączenia do sieci.

John Kelvey3 marca 2022 18:14

READ  Space for Humanity otwiera aplikacje dla pierwszego programu astronautów obywatelskich Planet .