Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trzy tony kosmicznych śmieci zmierzających na Księżyc z dużą prędkością |  wiadomości ze świata

Trzy tony kosmicznych śmieci zmierzających na Księżyc z dużą prędkością | wiadomości ze świata

Trzy tony śmieci kosmicznych zmierzają w stronę Księżyca z prędkością 5800 mil na godzinę, ale nikt nie chce tego odebrać.

Pozostała rakieta – 12 metrów długości i 3 metry średnicy – ma uderzyć w przeciwną stronę Księżyca w piątek.

Ale teleskopy nie będą w stanie tego zobaczyć, co oznacza, że ​​potwierdzenie efektu za pomocą zdjęć satelitarnych może zająć miesiące.

Oczekuje się, że pojawi się dziura o szerokości do 20 metrów, a pył księżycowy będzie latał przez setki mil.

Początkowo SpaceX Elona Muska podniósł ręce jako źródło śmieci po tym, jak tor zderzenia został po raz pierwszy zaobserwowany w styczniu przez tropiciela asteroid Bill Gray.

„Naprawdę nie widzę możliwości, by coś innego mogło być”

Ale Gray poprawił się w lutym, przyznając, że obiekt nie był rakietą SpaceX Falcon w górnym etapie startu NASA Deep Space Climate Observatory w 2015 roku.

Zamiast tego, matematyk i fizyk doszli do wniosku, że był to trzeci etap chińskiej rakiety, która wysłała próbną kapsułę na Księżyc w 2014 roku.

„Stałem się trochę bardziej ostrożny w takich sprawach, ale naprawdę nie widzę innego wyjścia”, powiedział The Associated Press.

W lutym rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych powiedział, że górny stopień pocisku, o którym mowa, ponownie wszedł w ziemską atmosferę i spłonął.

Ale były dwie chińskie misje o podobnych celach – lot testowy i misja powrotu na Księżyc – i prawdopodobnie można je pomylić.

Amerykańskie Dowództwo Kosmiczne poinformowało, że chińska górna faza misji księżycowej w 2014 roku nigdy nie schodziła z orbity.

Nieuzbrojony przeciwko ciągłemu zaporowi

Księżyc ma już wiele kraterów – uważa się, że największy ma do 1600 mil średnicy.

Staje w obliczu nieustannej fali meteorów, asteroid i od czasu do czasu nadlatujących statków kosmicznych, ale bez prawdziwej atmosfery jest bezbronny.

READ  Ziemia księżycowa może być wykorzystywana do wytwarzania tlenu i paliwa dla astronautów na Księżycu

Księżyc również nie ma pogody, więc kratery są wieczne.

Grey powiedział, że problem śmieci kosmicznych nie ogranicza się do Chin ani żadnego innego kraju, dodając: „Nikt nie jest szczególnie ostrożny w kwestii tego, co robią ze śmieciami na tego typu orbicie”.

W listopadzie ubiegłego roku Rosja została skrytykowana za Testowanie „lekkomyślnej i nieodpowiedzialnej” broni To stworzyło ponad 1500 kawałków gruzu i zagroziło siedmiu załogom na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Musieli to zrobić astronauci na pokładzie stacji kosmicznej Wykonaj szereg „manewrów unikania” W ostatnich latach, aby zapobiec kolizji ze śmieciami kosmicznymi.